Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Verslechtering van het openbaar vervoer in onze regio

18 januari 2014    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Zorgen GroenLinks Zuidhorn over nieuwe dienstregeling QBuzz
Alex temmingh

De fractie van GroenLinks heeft geconstateerd dat de nieuwe dienstregeling van QBuzz per 4 januari opnieuw een verslechtering van het openbaar vervoer in onze regio betekent. Niet alleen is er een buslijn in de ochtend- en avondspits van/naar Groningen verdwenen, ook de tijden zijn verslechterd. Door de week zullen de bussen richting Aduard en Oldehove door deze maatregel overvol zitten en mensen die op koopavond werken zullen de laatste bus vermoedelijk niet eens meer halen.
Ook voor het uitgaansleven wordt de vervroeging van de laatste bus een probleem; de laatste bus (ook op zaterdag!) gaat om 21.40 uur.
GroenLinks-woordvoerder Alex Temmingh: “Naar Aduard kun je nog met lijn 39, hoewel het voor veel mensen bezwaarlijk is om op de Friesestraatweg uit te stappen en verder te moeten lopen. Als je verder moet, naar Den Ham en Oldehove bijvoorbeeld, kom je daar niet meer met het OV. Wij ontvangen nu zelfs berichten van mensen uit Aduard die serieus overwegen om deze reden uit het dorp te vertrekken.”

 

De fractie van GroenLinks heeft naar aanleiding hiervan schriftelijke vragen gesteld aan B&W. Men wil onder meer weten of het college over de dienstregeling contact heeft gehad met het OV-bureau en of men vooraf op de hoogte was van de wijzigingen. Ook heeft men het college gevraagd of men mogelijkheden ziet om de situatie van voor de jaarwisseling te herstellen.

 

Alex Temmingh: “De gemeenteraad van Zuidhorn heeft nota bene afgelopen najaar een kadernota aangenomen waarin het openbaar vervoer een centrale rol inneemt. Dan is het volgens ons onbestaanbaar om een verdere verslechtering zonder slag of stoot te accepteren.”

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Bakkerij van der bijl-opening (1)

Bakkerij van der Bijl opent winkel en trakteert Zuidhorners

14 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld - fotos
Genieten van terras, IJs en springkussen
Lees verder →
Kunstkwartier

Tussen kunst en curry; Afsluiting seizoen van Het kunstkwartier

14 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Eén potpourri van muziek, verhalen en beeldende kunst
Lees verder →
Pleinfeest-schuiling

Zuidhorn geniet van verjaardagsfeest Schuiling

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld - fotos
Perfect weer, swingende muziek en een engelbewaarder tot slot
Lees verder →
Helicopter-3378335 640

Helikopter, helikopter. Mag ik met jou mee om hoog?

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Hoog in de wolken wil ik wezen. Hoog in de wolken wil ik zijn. Helikopter, helikopter
Lees verder →
75 jaar

75 jaar Schuiling: Feest op het plein

09 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Marco Schuitmaker, Wolter Kroes Liveband ROXX en Foodtrucks
Lees verder →
Finalisten 2025 jeugd ttv talero

Ruben Talen en Stefan Koops clubkampioen tafeltennisvereniging Talero

09 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor het eerst waren er twee categorieën
Lees verder →