Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Verslag van de VVD-avond komplan Zuidhorn

21 juni 2010    Zuidhorn-nieuws
Er waren bijna vijftig belangstellenden in De Opstal. Na de koffie heette VVDfractievoorzitter René Westerhoff-Dijkinga allen welkom en gaf het woord aan burgemeester E. Fennema die met sheets uit de doeken deed

Er waren bijna vijftig belangstellenden in De Opstal. Na de koffie heette VVDfractievoorzitter René Westerhoff-Dijkinga allen welkom en gaf het woord aan burgemeester E. Fennema die met sheets uit de doeken deed waarom het komplan nodig is en vervolgens wat er is gedaan en wat er verder gebeurt.

Zuidhorn heeft in de Regiovisie Groningen-Assen een schakelfunctie tussen de omgeving en de stad. Primaire voorzieningen moeten in Zuidhorn aanwezig zijn. Het komplan zorgt voor een kwaliteitsverbetering van die centrumvoorzieningen.
Het is een integraal plan, waarmee een rommelige hapsnapontwikkeling wordt voorkomen.

Enkele punten uit het betoog van de burgemeester:
De werkzaamheden voor de parkeergarage aan de Overtuinen onder de toekomstige behuizing van Albert Heijn, Action en Expert Groendijk, gaan in de bouwvak gewoon door. Medio augustus is de ruwbouw klaar. Het complex gaat open in april 2011. Het heien heeft hier en daar toch schade veroorzaakt.
Iedereen die meent door het heien schade te hebben kan die melden bij de gemeente die dan een zorgvuldig onderzoek instelt.
Nog dit jaar begint de sloop van het huidige Zonnehuis. In september verhuizen de bewoners naar het nieuwe Zonnehuis in de Oostergast.
De Wilhelminalaan wordt doorgetrokken naar en aangesloten op de Fanerweg. De aansluiting van de Hoofdstraat op de Fanerweg wordt opgeheven.
Op de plek van het oude Zonnehuis bouwt Trebbe Bouw negentig koophuizen en appartementen. Voor de verkoop daarvan houdt de ontwikkelaar op 29 juni van 17.00 tot 20.00 uur een inloopbijeenkomst in hotel-restaurant In 't Holt.

Na de uiteenzetting stelden de aanwezigen vragen die door de heer Fennema werden beantwoord.

Vragen
Antwoorden door burgemeester Fennema

Wordt de Jellemaweg ten westen van de Nieuwstraat ook gemoderniseerd?
Nee, het deel van Nieuwstraat tot Klinckemalaan zit niet in het komplan.

Dorpsvenne: Komt er een lift naar het parkeerdek?
Ja, in de vorm van een tapis roulant.

Wordt het Holtplein (in de richting van de Wilhelminalaan) doodlopend?
Wordt het Holtplein autoluw vanaf het moment dat de Wilhelminalaan is aangesloten op de Fanerweg?
Dat weet ik niet; er moet daar wel veel gewerkt worden (bouwverkeer).

Zijn en komen er niet te weinig appartementen? De ouder wordende geboortegolf die straks geen tuin meer wil onderhouden verlaat Zuidhorn misschien.
Dit is een veel besproken onderwerp. Investeerders zijn huiverig. Aan de Overtuinen komen dertig appartementen (20 huur, 10 koop). In de Oostergast en op de oude Zonnehuislocatie/Holtplein komen appartementen en ook op de Boeremalocatie (Jellemaweg) zijn appartementen mogelijk.

In mijn huis buiten het komplan zijn scheuren gekomen door het heien. Helaas heb ik geen foto van de toestand voor het heien.
Meldt u uw schade op het gemeentehuis (bij Harry Boon). De deskundigen kunnen vaststellen of de scheuren oud of nieuw zijn.

Kan er in de toekomst in plaats van te heien geboord worden? Omwonenden hebben er heel veel last van gehad. De gemeente kan toch eisen stellen bij de vergunningverlening?
Geen duidelijke reactie.

Groei moet en is goed. Maar waar is de grens?
De gemeente heeft ongeveer 18.500 inwoners. Elk jaar komen er honderd woningen bij, maar desondanks groeien we nauwelijks. De gemiddelde woningbezetting is 2 ½ persoon per woning. Als de bezetting terugloopt dan bouw je alleen maar om inwoners te houden.
Die mensen zijn nodig om de voorzieningen in stand te kunnen houden. Ondanks de nieuwbouw zullen we niet groeien naar 20.000 inwoners. We bouwen heel divers.

Nog eens over het heien: De burger is klant. Er is reactief gereageerd op de schade. Kon de gemeente niet het initiatief nemen?
Dat is gebeurd hoor! (Binnen een bepaalde zone rond het heiwerk.)

Langs de spooronderdoorgang naar de Oostergast: Kan daar niet gebouwd worden? Gaat Scheringa’s boerderij weg?
De boerderij is beeldbepalend. Scheringa is nog boer, dus nu zijn er geen plannen voor het terrein naast/achter de boerderij. Er waren wel appartementenblokjes getekend. Die zijn door de raad geschrapt.
Bewoners van de Julianalaan hadden ook bezwaar.

Parkeerdek Poiez: Is er kans op overlast door skaters?
Zowel het parkeerdek als de parkeergarage worden (behalve voor de appartementenbewoners) ‘s avonds afgesloten, ook uit
veiligheidsoverwegingen.
Er blijft voldoende parkeergelegenheid op straat voor de horeca.

Wat wordt er met het Marktplein gedaan ? (Tussen Boerema en de Nieuwstraat.)
Het Marktplein valt buiten het komplan. Aan het Holtplein zouden geen commerciële activiteiten komen. Er is gezegd
dat er iets komt dat niet concurrerend is voor de bestaande winkels. Wel commercieel, maar niet concurrerend.

Dorpsvenne: Er zijn afspraken over een lift van het parkeerdek die zou uitkomen op het plein en niet voor de supermarkten.
Het gaat daar om een trap; er is nooit sprake geweest van een lift.

Waar gaat bij de sloop van het Zonnehuis en de nieuwbouw op die plek het verkeer langs?
De nieuwe weg komt er heel snel. (Zie ook de derde vraag.)

Blijft de Klinckemalaan aangesloten op de Fanerweg?
Ja, die aansluiting blijft. De route wordt Fanerweg - Klinckemalaan -Jellemaweg. Geen doorgaand autoverkeer langs Holtplein en Hoofdstraat.

Wordt dat alleen met borden geregeld?
Ja. De verkeersafwikkeling wordt in de gaten gehouden.

21-06-2010 WIZ verslag Koen Meier

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →