Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

“Verkeerssituatie dynamisch, niet chaotisch” bij brug Zuidhorn

16 januari 2014    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Stol naar aanleiding vragen Groen Links
Stol

Klaas Wybo van der Hoek stelde afgelopen raadsvergadering de verkeersveiligheid rond de brug Noord-Zuidhorn aan de orde.

Zijn fractie ( Groen Links ) ontving van enkele inwoners aanwijzingen dat de verlichting voor het fiets/voetpad niet goed werkt. Vooral met slecht weer en in het donker levert dit voor fietsers en voetgangers gevaarlijke situaties op.

Groen Links vroeg of het college het met de fractie eens was dat de verkeerssituatie voor de brug steeds gevaarlijker wordt vanwege de chaotisch wordende situatie rond de aanleg van het viaduct.

Stol repliceerde met de stelling dat  de verkeerssituatie "dynamisch maar niet chaotisch is". Doordat het onoverzichtelijk is minderen verkeersdeelnemers juist snelheid. De suggestie van verkeerslichten wees hij van de hand.

 

Sluiproute Oldehove

Ook op een andere plek werd de verkeersveiligheid aan de orde gesteld. Door de wegstremming in Noordhorn kiest het bestemmingsverkeer naar Oldehove de route Balmahuisterweg/Frytumerweg. Volgens PvdA’er van der Schaaf is het rijgedrag van het gemotoriseerd verkeer “schrikbarend”. "Er wordt hard en asociaal gereden" volgens het raadslid.

Het elkaar opwachten en passeren rond passeerplaatsen verloopt moeizaam en de berm is op diverse plekken veranderd in modderpoelen.

Bij goed weer worden de bermen aangepakt maar Stol hoopt erop dat automobilisten zich goed gaan gedragen. Andere maatregelen worden niet genomen omdat de weg aan de gestelde eisen voldoet.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Hoekstrapand  mokkenburg

Subsidie voor groene, toekomstbestendige bedrijventerreinen

04 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Vanaf 1 september 2026 kunnen ondernemers, ondernemersverenigingen en gemeenten subsidie aanvragen voor het klimaatbestendiger maken en vergroenen van bestaande bedrijventerreinen in de provincie Groningen.
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke vertrekt naar Canada

04 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Toch nog een WK Wielrennen, in Montréal
Lees verder →
Jenze kingma

Nieuwe generatie aan het roer bij Hotel Restaurant Aduard

03 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
100 jaar ondernemerschap in Aduard
Lees verder →
Music for2

Benefietconcert in Grijpskerk brengt muziek, verbinding en hulp voor Oekraïne samen

03 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Op zaterdag 26 september in de NGK in Grijpskerk
Lees verder →
Kruidenrijk grasland steenbergen

Opnieuw ondersteuning agrariërs bij verduurzaming

02 september 2026    Zuidhorn-nieuws
De gemeente Westerkwartier blijft agrariërs ondersteunen bij het verduurzamen van hun bedrijf.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over KCA route, regentonsubsidie & inspreken raadsoverleg

01 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 1 september
Lees verder →