Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Verhoging subsidie voor energiecollectieven Westerkwartier

10 september 2024    Zuidhorn-nieuws
Voortaan kunnen groepen om de twee jaar projectfinanciering aanvragen, in plaats van eens per vijf jaar.
Zonnepanelen

De gemeente Westerkwartier breidt haar subsidieregeling voor energiecollectieven verder uit om duurzame initiatieven extra te ondersteunen. Sinds 2020 biedt de gemeente financiële ondersteuning aan energiecoöperaties, bewonersinitiatieven en VVE’s. Door de gestegen kosten en om duurzame initiatieven te stimuleren, heeft het college op 16 juli besloten de regeling te verruimen.
 
Aanpassingen in de subsidieregeling
Voortaan kunnen groepen om de twee jaar projectfinanciering aanvragen, in plaats van eens per vijf jaar. Voor het oprichten of door ontwikkelen van een coöperatie blijft de aanvraagtermijn eens per vijf jaar. Ook is het subsidieplafond verhoogd naar €30.000, met een maximum van €5.000 per aanvraag. De subsidieregeling is bedoeld om kosten te dekken die vaak gemaakt moeten worden voordat projecten kunnen starten, zoals het onderzoeken van de dakconstructie voor het plaatsen van zonnepanelen of notariskosten bij het oprichten van een energiecoöperatie. Wethouder Bé Schollema: “Deze uitbreiding is essentieel om duurzame initiatieven te stimuleren. We vinden het belangrijk dat inwoners hun ideeën voor de energietransitie kunnen realiseren, en deze regeling ondersteunt hen daarbij.”
 
Succesvolle projecten en toekomstperspectief
De subsidieregeling heeft in het verleden al bijgedragen aan projecten zoals de oprichting van energiecoöperatie Ecowold in Grootegast en het plaatsen van zonnepanelen bij VVE Nienoordshaven. Met de aanpassingen wil de gemeente de energietransitie verder versnellen.
Meer informatie over de regeling is te vinden op westerkwartier.nl/subsidieregeling-energiecollectieven
 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Winterfair 2024 (1)

De leukste kerstmarkten en vieringen in het Westerkwartier

03 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Hele maand in het teken van gezelligheid en vieren
Lees verder →
Lisette en auke kerststallen

Kerststallen te koop voor toneelvoorstelling

03 december 2025    Zuidhorn-nieuws
nagelaten door een gewaardeerd lid van Eendracht
Lees verder →
Terp van ezinge

Nieuw perspectief van het Reitdiepgebied

03 december 2025    Zuidhorn-nieuws
inwoners, boeren, ondernemers en andere betrokkenen kunnen een inkijkje nemen in de conceptversie van het Perspectief
Lees verder →
Stretchtent

De ultieme gids voor het kopen van een stretchtent

03 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Een stretchtent is voor veel evenementen een ideale oplossing.
Lees verder →
 

SGP Westerkwartier zoekt nieuwe lijsttrekker: unieke kans voor betrokken kiezers.

03 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Voor het eerst in de geschiedenis is de functie openbaar opengesteld.
Lees verder →
Moeder-kind

Het kindpakket is weer beschikbaar

02 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het kindpakket is voor gezinnen met kinderen onder de 18 jaar die gebruik maken van de minimaregeling 2025.
Lees verder →