Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Verbieden of mee om leren gaan?

20 juli 2011    Zuidhorn-nieuws
Start campagne ‘Aan alles gedacht dacht je’ Ouders kunnen kinderen weerbaar maken tegen de ‘zomerse’ verleiding van alcohol. Met de zomervakantie en de daarbij behorende feesten en kermissen in aantocht, komen kinderen meer aan

Start campagne ‘Aan alles gedacht dacht je’
Ouders kunnen kinderen weerbaar maken tegen de ‘zomerse’ verleiding van alcohol.

Met de zomervakantie en de daarbij behorende feesten en kermissen in aantocht, komen kinderen meer aan verleidingen bloot te staan om te gaan roken, drinken of blowen. Meer dan de helft van de ouders zegt dat hun kind zeker geen alcohol mag drinken. Maar slechts een derde van de jongeren (12 tot 16 jaar) geeft aan dat ouders die regel ook echt toepassen. Dit is jammer, omdat juist ouders invloed kunnen uitoefenen op het voorkomen van roken, drinken en blowen door hun kinderen.

Verslavingszorg Noord Nederland draagt bij aan de campagne door middel van het verspreiden van voorlichtingsmateriaal aan de ouders. De flyer en ansichtkaart “aan alles gedacht. dacht je” is te verkrijgen bij de bibliotheken of door een »mailtje te sturen.

Cijfers laten zien dat veel kinderen tussen de 12 en 14 jaar beginnen met roken en drinken. Als ze vijftien zijn steekt 31% regelmatig een sigaret op, drinkt 60% regelmatig alcohol en blowt 10% van de jongeren. “Daar kun je als ouders iets aan doen. Praat met je kind over middelengebruik voordat het hiermee experimenteert.
Stel vervolgens duidelijke regels, pas deze toe en help je kind om nee te zeggen”.

Verschil in beleving
Veel ouders beleven gesprekken over roken, drinken, blowen anders dan de kinderen zelf. 61% van de ouders zegt dus dat hun kind zeker geen alcohol mag drinken, maar slechts 35% van de jongeren (12 tot 16 jaar) geeft aan dat ouders die regel ook echt toepassen. Zeker met de ‘verleidelijke’ zomervakantie voor de deur, is het zaak om tijdig en openhartig te praten en regels te stellen.

Website ‘hoepakjijdataan’:
De website www.hoepakjijdataan.nl biedt concrete tips en informatie over roken, drinken, blowen en opvoeding. Ook kunnen ouders ervaringsverhalen van andere ouders lezen en een filmpje bekijken waarin een gesprek is te zien tussen ouder en kind over het weerstaan van verleidingen.

20-07-2011 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →