Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Verbieden of mee om leren gaan?

20 juli 2011    Zuidhorn-nieuws
Start campagne ‘Aan alles gedacht dacht je’ Ouders kunnen kinderen weerbaar maken tegen de ‘zomerse’ verleiding van alcohol. Met de zomervakantie en de daarbij behorende feesten en kermissen in aantocht, komen kinderen meer aan

Start campagne ‘Aan alles gedacht dacht je’
Ouders kunnen kinderen weerbaar maken tegen de ‘zomerse’ verleiding van alcohol.

Met de zomervakantie en de daarbij behorende feesten en kermissen in aantocht, komen kinderen meer aan verleidingen bloot te staan om te gaan roken, drinken of blowen. Meer dan de helft van de ouders zegt dat hun kind zeker geen alcohol mag drinken. Maar slechts een derde van de jongeren (12 tot 16 jaar) geeft aan dat ouders die regel ook echt toepassen. Dit is jammer, omdat juist ouders invloed kunnen uitoefenen op het voorkomen van roken, drinken en blowen door hun kinderen.

Verslavingszorg Noord Nederland draagt bij aan de campagne door middel van het verspreiden van voorlichtingsmateriaal aan de ouders. De flyer en ansichtkaart “aan alles gedacht. dacht je” is te verkrijgen bij de bibliotheken of door een »mailtje te sturen.

Cijfers laten zien dat veel kinderen tussen de 12 en 14 jaar beginnen met roken en drinken. Als ze vijftien zijn steekt 31% regelmatig een sigaret op, drinkt 60% regelmatig alcohol en blowt 10% van de jongeren. “Daar kun je als ouders iets aan doen. Praat met je kind over middelengebruik voordat het hiermee experimenteert.
Stel vervolgens duidelijke regels, pas deze toe en help je kind om nee te zeggen”.

Verschil in beleving
Veel ouders beleven gesprekken over roken, drinken, blowen anders dan de kinderen zelf. 61% van de ouders zegt dus dat hun kind zeker geen alcohol mag drinken, maar slechts 35% van de jongeren (12 tot 16 jaar) geeft aan dat ouders die regel ook echt toepassen. Zeker met de ‘verleidelijke’ zomervakantie voor de deur, is het zaak om tijdig en openhartig te praten en regels te stellen.

Website ‘hoepakjijdataan’:
De website www.hoepakjijdataan.nl biedt concrete tips en informatie over roken, drinken, blowen en opvoeding. Ook kunnen ouders ervaringsverhalen van andere ouders lezen en een filmpje bekijken waarin een gesprek is te zien tussen ouder en kind over het weerstaan van verleidingen.

20-07-2011 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kerk-leegkerk

Gelegenheidspoëzie van Dichtclub Westerkwartier in Leegkerk

17 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gastdichters zijn welkom
Lees verder →
Terras in het holt

In ’t Holt 1654 Zuidhorn krijgt nieuw eigenaarskoppel

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Yvonne Minnis samen met haar man, Marcel Minnis
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →
Winkeldiefstal

Winkeldievegge op heterdaad betrapt in Zuidhorn

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Politie ingeschakeld
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema 3e in eindklassement Ronde van Oostenrijk

15 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zaterdag 18 juli wordt de De 13e Bauke Mollema Tocht verreden
Lees verder →