Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Veiliger naar school na de vakantie

14 juli 2016    Zuidhorn-nieuws - fotos
Wegaansluiting Hooiweg op Rijksstraatweg Zuidhorn, niet allemaal meer over rotonde
Start-stationspark-zuidhorn (1)

Donderdag 14 juli heeft wethouder Henk Bakker de starthandeling verricht voor de werkzaamheden aan de wegaansluiting Hooiweg-Rijksstraatweg in Zuidhorn. Hiermee geeft hij ook het startsein voor de werkzaamheden, die de gemeente de komende 2,5 jaar uitvoert in het kader van het project herinrichting Stationspark Zuidhorn. De herinrichting is naar verwachting eind 2018 afgerond. 

Wegaansluiting Hooiweg-Rijksstraatweg
Oosterhof Holman Infra BV uit Grijpskerk voert de aanleg van de nieuwe wegaansluiting uit. Met deze wegaansluiting komt er minder autoverkeer op de Hooiweg ter hoogte van het gemeentehuis en kruisen er minder auto’s met de loop-/fietsroute van en naar ‘De Noordster’ (brede school). Minder auto’s op de Hooiweg betekent ook een betere doorstroming van de bussen. Dit komt de verkeersveiligheid op en rond deze weg ten goede.

Parkeerterrein en trottoir
Het parkeerterrein van zalencentrum Balk krijgt twee nieuwe uitritten op de Hooiweg. De bestaande uitrit van het parkeerterrein nabij De Gast wordt afgesloten voor het autoverkeer. Langs de Hooiweg (tussen De Gast en het politiebureau) komt een trottoir. Dit wordt doorgetrokken naar de Rijksstraatweg (de looproute naar de brede school).

Project
Het project Herinrichting Stationspark Zuidhorn bestaat uit het uitbreiden van het aantal parkeerplaatsen (achter het gemeentehuis), optimaliseren van het busstation en herinrichten van de stationsomgeving. Na de zomer starten de werkzaamheden rond het station. Deze bestaan onder meer uit het verbeteren en uitbreiden van de fietsenstallingen, het verbeteren van de haal- en brengmogelijkheden van reizigers voor de trein of bus en het aanpassen van de vorkaansluiting op De Gast. De gemeente organiseert nog een informatiebijeenkomst voor omwonenden over deze werkzaamheden.

Wethouder Henk Bakker: “We vormen het stationsgebied van Zuidhorn om tot een stationspark met veel groen en ruime gelegenheid om auto’s en fietsen te parkeren en van daaruit verder te reizen met de bus of trein. We zetten hierbij belangrijke stappen vooruit als het gaat om vergroening, veiligheid en duurzame mobiliteit.”

  • Start-stationspark-zuidhorn (2)
  • Start-stationspark-zuidhorn (3)
  • Start-stationspark-zuidhorn (4)
  • Start-stationspark-zuidhorn (5)
  • Start-stationspark-zuidhorn (6)
  • Start-stationspark-zuidhorn (7)
  • Start-stationspark-zuidhorn (8)
  • Start-stationspark-zuidhorn (9)
  • Start-stationspark-zuidhorn (10)
  • Stationspark zuidhorn-hooiweg
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Molen fortuna asbreuk (1)

Molen Fortuna krijgt z’n vleugels terug – een feestelijk moment in Noordhorn

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Dinsdag 1 juli worden de roeden vanaf 09.00 geplaatst
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Geweldige ambiance, grote publieke belangstelling en spannende koersen in Aduard

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Face Ris van Stefan Schoonhoven wint prijs Paardensportvereniging Zuidhorn
Lees verder →
Schoolbus lauwerzijl schollema

Kinderen uit Lauwerzijl duurzaam naar school

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Officiële ingebruikname elektrische schoolbus Lauwerzijl
Lees verder →
Senior hulp

Oplossing personeelstekort ouderenzorg stap dichterbij

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Mensen met hart voor de zorg (maar nog zonder vakdiploma) kunnen aan de slag bij ouderenzorginstellingen in Groningen
Lees verder →
 

Ontdek jouw perfecte sokkenmatch online

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Lees verder →
Acro anne bente bakker, lauren vrij en meren veenstra

Acro Academy Noord Nederland op Limes World Cup in Duitsland met medailles naar huis

25 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Ook voor Merel Veenstra uit Zuidhorn
Lees verder →