Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Veiliger naar school na de vakantie

14 juli 2016    Zuidhorn-nieuws - fotos
Wegaansluiting Hooiweg op Rijksstraatweg Zuidhorn, niet allemaal meer over rotonde
Start-stationspark-zuidhorn (1)

Donderdag 14 juli heeft wethouder Henk Bakker de starthandeling verricht voor de werkzaamheden aan de wegaansluiting Hooiweg-Rijksstraatweg in Zuidhorn. Hiermee geeft hij ook het startsein voor de werkzaamheden, die de gemeente de komende 2,5 jaar uitvoert in het kader van het project herinrichting Stationspark Zuidhorn. De herinrichting is naar verwachting eind 2018 afgerond. 

Wegaansluiting Hooiweg-Rijksstraatweg
Oosterhof Holman Infra BV uit Grijpskerk voert de aanleg van de nieuwe wegaansluiting uit. Met deze wegaansluiting komt er minder autoverkeer op de Hooiweg ter hoogte van het gemeentehuis en kruisen er minder auto’s met de loop-/fietsroute van en naar ‘De Noordster’ (brede school). Minder auto’s op de Hooiweg betekent ook een betere doorstroming van de bussen. Dit komt de verkeersveiligheid op en rond deze weg ten goede.

Parkeerterrein en trottoir
Het parkeerterrein van zalencentrum Balk krijgt twee nieuwe uitritten op de Hooiweg. De bestaande uitrit van het parkeerterrein nabij De Gast wordt afgesloten voor het autoverkeer. Langs de Hooiweg (tussen De Gast en het politiebureau) komt een trottoir. Dit wordt doorgetrokken naar de Rijksstraatweg (de looproute naar de brede school).

Project
Het project Herinrichting Stationspark Zuidhorn bestaat uit het uitbreiden van het aantal parkeerplaatsen (achter het gemeentehuis), optimaliseren van het busstation en herinrichten van de stationsomgeving. Na de zomer starten de werkzaamheden rond het station. Deze bestaan onder meer uit het verbeteren en uitbreiden van de fietsenstallingen, het verbeteren van de haal- en brengmogelijkheden van reizigers voor de trein of bus en het aanpassen van de vorkaansluiting op De Gast. De gemeente organiseert nog een informatiebijeenkomst voor omwonenden over deze werkzaamheden.

Wethouder Henk Bakker: “We vormen het stationsgebied van Zuidhorn om tot een stationspark met veel groen en ruime gelegenheid om auto’s en fietsen te parkeren en van daaruit verder te reizen met de bus of trein. We zetten hierbij belangrijke stappen vooruit als het gaat om vergroening, veiligheid en duurzame mobiliteit.”

  • Start-stationspark-zuidhorn (2)
  • Start-stationspark-zuidhorn (3)
  • Start-stationspark-zuidhorn (4)
  • Start-stationspark-zuidhorn (5)
  • Start-stationspark-zuidhorn (6)
  • Start-stationspark-zuidhorn (7)
  • Start-stationspark-zuidhorn (8)
  • Start-stationspark-zuidhorn (9)
  • Start-stationspark-zuidhorn (10)
  • Stationspark zuidhorn-hooiweg
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Denk-vooruit-bushokje-v1

Wat is de kracht van jouw dorp in een noodsituatie? In gesprek over maatschappelijke weerbaarheid

09 september 2026    Zuidhorn-nieuws
We leven in een tijd waarin alles vanzelfsprekend lijkt – stroom uit het stopcontact, bereik op uw telefoon, volle schappen in de winkel. Tot het er ineens niet meer is
Lees verder →
Jeu de boules 2026 (3)

Fijne Jeu de boules dag op de banen in Zuidhorn

08 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Finale wedstrijden van Stichting Jeu de Boules Westerkwartier
Lees verder →
Ton en bennie nemen afscheid 2026 (1)

Ton en Bennie: Bedankt voor het in ere herstellen van in ’t Holt en de mooie momenten

08 september 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Afscheid van bevlogen uitbaters
Lees verder →
Josje hamel

De weg van kunstenaar Josje Hamel

08 september 2026    Zuidhorn-nieuws
schilderijen, collages en foto’s zijn van 13 september tot 14 november te bewonderen in het Cultureel Centrum Zuidhorn
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Memory Walk, regentonsubsidie & raadsoverleg

08 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 8 september
Lees verder →
Steunpilaar 2026 rob hoving molenaar poldermolen eolus

Molenaar Rob Hoving van poldermolen Eolus ontvangt Steunpilaar

08 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Tijdens Erfgoedcafé in aanloop naar Open Monumentendag
Lees verder →