Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Veel vogels op landgoed Coendersborch

5 oktober 2010    Zuidhorn-nieuws
NUIS- Op het landgoed Coendersborch, tussen Nuis en de Jonkersvaart, zijn deze zomer vijftig vogelsoorten waargenomen, waaronder vier broedvogels die voorkomen op de rode lijst van bedreigde vogelsoorten. Het gaat om huismus,

NUIS- Op het landgoed Coendersborch, tussen Nuis en de Jonkersvaart, zijn deze zomer vijftig vogelsoorten waargenomen, waaronder vier broedvogels die voorkomen op de rode lijst van bedreigde vogelsoorten. Het gaat om huismus, grauwe vliegenvanger, kerkuil en wielewaal. Enkele andere schaarse soorten die zijn waargenomen zijn: appelvink, bosuil, fluiter, havik en kleine bonte specht. Dit blijkt uit een broedvogelinventarisatie die in opdracht van Stichting Het Groninger Landschap is uitgevoerd op het landgoed de Coendersborch.
 
‘De lijst met 50 soorten broedvogels toont aan dat de natuurwaarde van het landgoed hoog is’ vindt rayonbeheerder René Oosterhuis van Het Groninger Landschap: ‘ Dood hout blijft liggen waar het kan en dat is een positieve ontwikkeling in een natuurlijk bos. De graslandpercelen in het bos zijn voor weidevogels nauwelijks interessant hoewel er nog een enkel paar scholekster broedde. In de toekomst hopen we met een extensiever beheer van het landgoed en het periodiek terugzetten van houtsingels meer structuur, ruigte en insectenleven op het landgoed te krijgen. Dit is aantrekkelijk voor soorten als: bosrietzanger, grasmus, kneu, roodborsttapuit en wie weet ooit de grauwe klauwier’.
0310-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kampioenen mo201  (1)

Meiden van MO20/1 verdiend kampioen

14 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Laatste wedstrijd tegen coryfeeën team
Lees verder →
Sparrow remco ellie

Remco en Ellie Pijper uit Niekerk maken het verschil voor kinderen in de Filipijnen

13 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Stichting Sparrow bestaat inmiddels 17 jaar en zet zich in voor kinderen die in de Filipijnen onder de armoedegrens leven.
Lees verder →
Winterfair-2025 (13)

Muzikale winterfair met suikerspin en chocolademelk in Zuidhorn

13 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Kerstboodschap Burgemeester; “Koop lokaal”!
Lees verder →
Viaduct a7 militair fred nieuman

Viaduct A7 wordt vernoemd naar omgekomen militair

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Fred Nieuman, die zich onvoorwaardelijk voor de vrijheid en veiligheid van anderen heeft ingezet
Lees verder →
Kantoor overleg vergadering

De provincie Groningen en het Rijk stellen geld beschikbaar voor versnellen woningbouw

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeenten kunnen subsidie aanvragen om extra capaciteit in te huren, zoals een projectleider die een nieuwbouwproject uitwerkt
Lees verder →
Groente fruit

Ruim € 4,5 miljoen beschikbaar voor een gezond gewicht voor Groningers

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aantal mensen met overgewicht neemt toe in de hele provincie Groningen
Lees verder →