Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Veel minder Arriva-treinen door coronavirus

18 maart 2020    Zuidhorn-nieuws
Aantal treinen te vergelijken is met een zondagsdienstregeling
Station-treinen

Vanaf woensdag rijden er in Groningen en Friesland veel minder treinen van Arriva. Sinds de maatregelen rond het coronavirus zijn ingegaan, is het gebruik van het openbaar vervoer drastisch teruggelopen. Arriva geeft aan dat het aantal treinen te vergelijken is met een zondagsdienstregeling.

Eén trein per uur
Vanwege de maatregel rijdt er naar veel stations in onze provincie nog maar één trein per uur.

Arriva gaat daarmee verder dan de NS: die kiest ervoor om alle stations vanaf komende zaterdag minimaal twee keer per uur te bedienen, met uitzondering van stations waar normaal gesproken ook slechts één keer per uur een trein vertrekt. De NS zet vanaf zaterdag in Groningen geen intercity-treinen meer in: er rijden alleen nog stoptreinen.

Wel ochtendritten
Verschil met zondagen is dat Arriva op werkdagen wel treinen in de vroege ochtend rijdt. Dat doet Arriva om ervoor te zorgen dat mensen wel met de trein op hun werk kunnen komen.

Busvervoerder Qbuzz doet iets soortgelijks. De bussen in onze provincie rijden als op een normale zaterdag, met op werkdagen extra ritten in de vroege ochtend.

Advies: uur voor vertrek reisplanner bekijken
De tijdelijke dienstregeling van Arriva is niet volledig verwerkt in de reisplanner.

Een woordvoerder van Arriva adviseert mensen die met de trein willen reizen een uur voor vertrek de reisplanner te raadplegen. Dan is duidelijk op welke tijdstippen de treinen vanaf woensdag exact rijden.

Arriva-bussen
De Arriva-bus van Bolsward naar Zernike rijdt de komende tijd helemaal niet meer. De bus van Groningen naar Emmeloord rijdt minder vaak: die rijdt volgens een vakantiedienstregeling.

Ook NS en ProRail nemen maatregelen om te zorgen dat reizigers die afhankelijk zijn van de trein de komende weken kunnen blijven rekenen op een voorspelbare en betrouwbare treindienst. Vanaf zaterdag 21 maart 2020 start een speciale basisdienstregeling op voor NS-treinen. Daarbij gaan NS en ProRail uit van 35% van de zitplaatsen ten opzichte van normaal. Zo kunnen dokters en verpleegkundigen en alle andere Nederlanders in cruciale beroepsgroepen naar hun werk blijven gaan.

bron RTVNoord

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Robert liem

Robert’s Digiservice maakt herinneringen voor het leven

30 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Digitaliseren van dierbare opnames
Lees verder →
Opening ccz seizoen 2026 (1)

Genieten van muziek en messenwerpers bij seizoensopening CCZ

30 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
En Bingo op de koop toe!
Lees verder →
Zwembad

Zwemkasteel Nienoord bijna financieel kopje onder, gemeente springt bij

29 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier verleent extra subsidie van 150.000 euro en onderzoekt of er wel een toekomst is voor het zwemkasteel
Lees verder →
Be schollema

Piloersmaborg gastheer openingsmoment Open Monumentendag 2026

28 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
wethouder Bé Schollema geeft startsein voor de verschillende activiteiten in het kader van Open Monumentendag.
Lees verder →
Denk vooruit

Bijeenkomsten over weerbaarheid in noodsituaties

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Hoe kunnen we elkaar in ons dorp helpen als zich een noodsituatie voordoet?
Lees verder →
Hockey (10)

Hockeyclub Westerkwartier doet wereldrecordpoging hooghouden

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Het huidige record staat op 168 mensen die tegelijk de bal hooghouden.
Lees verder →