Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Vanaf augustus biologische melk uit Niekerk

13 juni 2017    Zuidhorn-nieuws
Bedrijfsvoering met een zo veel mogelijk gesloten kringloop bij De Maarsdijk
Datema-skal

In Niekerk ligt Boertel & Camping De Maarsdijk. Gert en José Datema en zoon William (19) ontvangen er gasten én houden er 60 melkkoeien. De melkveehouderij met 52 hectare grond schakelt om naar biologisch. Sinds april is het grasland biologisch gecertificeerd.  Wat was de reden om over te stappen en hoe ging dat?

“Ons hart ligt in een bedrijfsvoering met een zo veel mogelijk gesloten kringloop”, licht Gert Datema telefonisch toe. “We zaten gangbaar al dicht tegen biologisch aan. Schaalvergroting en intensivering zagen we niet zitten. We hebben zitten dubben of we in plaats daarvan de stap naar biologisch zouden nemen. In 2016 hebben we de knoop doorgehakt. We hopen vanaf augustus biologische melk te kunnen leveren.”

Studiegroep
Datema deed mee aan een project van de provincie Groningen waarin omschakelen naar biologisch gestimuleerd wordt. De boer zat in een omschakelingsstudiegroep en had een begeleider met ruime ervaring. “We gingen op excursie naar biologische bedrijven in de omgeving, dat was erg leerzaam”, aldus de ondernemer.
Het omschakelen ging dan ook soepel. Aanpassingen aan de stal waren niet nodig. Er gingen tien koeien weg en er werd tien hectare grond aangekocht van Staatsbosbeheer. Wat de boer wel een uitdaging vindt: gras verbouwen zonder kunstmest. “De grasopbrengst is sterk teruggelopen sinds ik geen kunstmest meer gebruik. Toen ik boeren om mij heen zag maaien terwijl er op mijn land nog niets stond, was dat wel even slikken. Ik was liever even op vakantie gegaan die weken.”

Inspectie
Het contact met Skal verliep goed en de informatie over omschakelen was prima te vinden volgens de veehouder. Tijdens de inspectie kreeg Datema veel informatie en al het papierwerk werd gecontroleerd. De boer heeft een goed gevoel over de overstap naar biologisch. “Ook mijn zoon, bedrijfsopvolger, is enthousiast. Of we het waar kunnen maken is nog even spannend, maar ik ben er van overtuigd dat we de goede keuze hebben gemaakt.”

SKAL http://www.skal.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Buiten beter-app

Buitendienst Westerkwartier werkt gewoon door in de vakantieperiode

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
BeterBuiten-app werkt, ook in vakantietijd
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema knalt als vanouds in Oostenrijk

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In zijn laatste seizoen rijdt Bauke Mollema momenteel als in zijn beste dagen rond in de Ronde van Oostenrijk.
Lees verder →
Oversteekplaatsen noordster

Veilig naar school na de vakantie bij De Noordster Zuidhorn

09 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier verbetert de verkeersveiligheid voor voetgangers rondom de basisschool
Lees verder →
Kamphuisgroentenoordhorn (2)

Noordhorn helpt getroffen Groenteboer met steunactie na blikseminslag

08 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
"belangrijk voor het dorp"
Lees verder →
Hayemaheerd-

Niet meer slapen in het stro bij Hayemaheerd

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Strohotel, de camping, de feest- en vergaderlocatie - gaat sluiten
Lees verder →
Abutilon-2019 (3)

Jan-Chris en Greta Melishoek stoppen!

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Na 20 jaar Bloemenboetiek Abutilon Zuidhorn
Lees verder →