Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

” Van LEGO kun je alles maken een boot, een vliegtuig of een trein”

24 november 2014    Zuidhorn-nieuws
Eerste LEGO® Education Innovation Studio van Nederland in Noordhorn
Lego

In Noordhorn wordt de eerste LEGO® Education Innovation Studio (LEIS) van Nederland geopend. Op de locatie van de voormalige basisschool De Molshoop aan de Oosterweg start vanaf 1 december de LEIS Westerkwartier. Deze studio zorgt voor een unieke omgeving waarin kinderen eigenhandig educatieve modellen van LEGO® gaan bouwen. Op deze wijze leren ze inzichtelijk te denken en begrijpen. Het is een innovatieve manier van zowel leren als lesgeven waarbij de nadruk ligt op zelf ervaren, ontdekken en het stimuleren van de natuurlijke nieuwsgierigheid van kinderen.

De Innovation Studio is optimaal ingericht voor praktijklessen in techniek en wetenschap en is ideaal voor scholen uit de regio om techniekonderwijs te geven. Het aanbod is echter niet beperkt tot alleen techniek. Alle zogenaamde “21st century skills” -creativiteit, kritisch denken, communiceren, samenwerken en probleemoplossen- worden aangesproken. Ook voor creatieve vakken, lees-en schrijfonderwijs, storytelling en ICT-geletterdheid zijn uitdagende lessen en workshops ontworpen. 

Educatieve uitstapjes en schoolreisjes

Er is voor scholen uit heel Noord-Nederland de mogelijkheid om uit een scala aan workshops te kiezen voor educatieve schoolreisjes, uitstapjes of excursies voor leerlingen vanaf groep 3. Leer bijvoorbeeld over hefbomen aan de hand van een wip of een katapult, bouw zeilwagens die racen op de wind of ontdek hoe je de tijd kunt meten met een zelfgemaakte klok met gewichten en een slinger.

 Tevens zullen er allerhande (buitenschoolse) activiteiten worden georganiseerd voor kinderen. Ook verjaardagsfeestjes behoren tot de mogelijkheden. Maar ook volwassenen kunnen in de avonduren hier terecht. Zij kunnen bijvoorbeeld cursussen robotica met LEGO Mindstorms volgen. Dit zijn robots waarmee eigenhandig spannende en complexe robot-uitvindingen worden gemaakt.

Het LEGO Systeem voor leren

Alle concepten en producten zijn door LEGO® Education ontwikkeld in samenwerking met onderzoeksinstituten, onderwijsexperts en pedagogen. Trainingen, workshops en lessen worden verzorgd door LEGO Education gecertificeerde specialisten. Deze ervaren trainers voldoen aan de hoge eisen die voortkomen uit het motto van LEGO: “alleen het beste is goed genoeg”.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Vrienden van beatrixoord

Internationale Sponsor Fietstocht voor Beatrixoord

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Van Londen naar Haren op de fiets. Met tussenstop in Niebert
Lees verder →
Garnwerd-molen

Korenmolen De Meeuw in volle glorie hersteld

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Na een ingrijpende restauratie wordt korenmolen De Meeuw op zaterdag 4 juli om 12.00 uur officieel weer in gebruik genomen
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Nog één keer Bauke Mollema aanmoedigen bij een NK

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zondag 28 juni in Nijmegen ( of 18 juli in Zuidhorn tijdens Mollematocht )
Lees verder →
Blaarkoppen koeien

ChristenUnie: “Meer koeien in de wei”

12 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Dalende weidegang vraagt om extra inzet van provincie
Lees verder →
Mechielsen-press-02-1024x576 trukstar

Drie nieuwe Scania’s voor Mechielsen

12 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Mechielsen is al decennialang een bekende naam in het noorden van Nederland.
Lees verder →
Jongeren pixabay

Jongeren uit Westerkwartier gezocht: praat mee over wonen tijdens (t)huis in Groningen

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Inbreng van jongeren en jongvolwassenen is onmisbaar
Lees verder →