Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

” Van LEGO kun je alles maken een boot, een vliegtuig of een trein”

24 november 2014    Zuidhorn-nieuws
Eerste LEGO® Education Innovation Studio van Nederland in Noordhorn
Lego

In Noordhorn wordt de eerste LEGO® Education Innovation Studio (LEIS) van Nederland geopend. Op de locatie van de voormalige basisschool De Molshoop aan de Oosterweg start vanaf 1 december de LEIS Westerkwartier. Deze studio zorgt voor een unieke omgeving waarin kinderen eigenhandig educatieve modellen van LEGO® gaan bouwen. Op deze wijze leren ze inzichtelijk te denken en begrijpen. Het is een innovatieve manier van zowel leren als lesgeven waarbij de nadruk ligt op zelf ervaren, ontdekken en het stimuleren van de natuurlijke nieuwsgierigheid van kinderen.

De Innovation Studio is optimaal ingericht voor praktijklessen in techniek en wetenschap en is ideaal voor scholen uit de regio om techniekonderwijs te geven. Het aanbod is echter niet beperkt tot alleen techniek. Alle zogenaamde “21st century skills” -creativiteit, kritisch denken, communiceren, samenwerken en probleemoplossen- worden aangesproken. Ook voor creatieve vakken, lees-en schrijfonderwijs, storytelling en ICT-geletterdheid zijn uitdagende lessen en workshops ontworpen. 

Educatieve uitstapjes en schoolreisjes

Er is voor scholen uit heel Noord-Nederland de mogelijkheid om uit een scala aan workshops te kiezen voor educatieve schoolreisjes, uitstapjes of excursies voor leerlingen vanaf groep 3. Leer bijvoorbeeld over hefbomen aan de hand van een wip of een katapult, bouw zeilwagens die racen op de wind of ontdek hoe je de tijd kunt meten met een zelfgemaakte klok met gewichten en een slinger.

 Tevens zullen er allerhande (buitenschoolse) activiteiten worden georganiseerd voor kinderen. Ook verjaardagsfeestjes behoren tot de mogelijkheden. Maar ook volwassenen kunnen in de avonduren hier terecht. Zij kunnen bijvoorbeeld cursussen robotica met LEGO Mindstorms volgen. Dit zijn robots waarmee eigenhandig spannende en complexe robot-uitvindingen worden gemaakt.

Het LEGO Systeem voor leren

Alle concepten en producten zijn door LEGO® Education ontwikkeld in samenwerking met onderzoeksinstituten, onderwijsexperts en pedagogen. Trainingen, workshops en lessen worden verzorgd door LEGO Education gecertificeerde specialisten. Deze ervaren trainers voldoen aan de hoge eisen die voortkomen uit het motto van LEGO: “alleen het beste is goed genoeg”.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wethouder hans haze, ton schroor (wold  waard), duncan de boer (huurdersplatform westerkwartier)

Gemeente, Wold & Waard en Huurdersplatform eens over betaalbaarheid en verduurzaming woningvoorraad

11 december 2025    Zuidhorn-nieuws
ambities van de Woonvisie Westerkwartier 2020-2025 verder uitgewerkt
Lees verder →
Zoemhouten instrument

Kinderactiviteit Museum Wierdenland in kerstvakantie

11 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Kinderactiviteit Museum Wierdenland in kerstvakantie
Lees verder →
Old stars top 3 2025

Spannende titelstrijd bij de OldStars van tafeltennisvereniging Talero

11 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de A-categorie was het bijzonder spannend
Lees verder →
Politieauto

Dubbele woninginbraak in Zuidhorn

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Aan Maurits Clantlaan en de Josinalaan
Lees verder →
Soepactie

Denk om Mekoar: Soepactie verbindt Westerkwartier in de feestdagen

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Vanaf vandaag zullen de blikken soep langzaam door de gemeente Westerkwartier worden verspreid.
Lees verder →
Stichting kerstpakket westerkwartier

Slagroom op de taart met kerst dankzij leerlingen CBS De Windroos

10 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Stichting Kerstpakket Westerkwartier ontvangt donatie van CBS De Windroos
Lees verder →