Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Van der Wal en Galama ljeppen naar uitschieters

16 juli 2015    Zuidhorn-nieuws - Sport
wedstrijd stond niet bol van de hoogtepunten
Fierljeppengrijpskerk

De sterke uitsmijter van fierljepper Oane Galama was gisteren van harte welkom in Grijpskerk. De Wiuwerter won met 20,60 meter in zijn laatste finalesprong bij de senioren een wedstrijd die niet bepaald bol stond van de hoogtepunten.


Door Ernst Slagter
Of het nu vooral aan de ljeppers zelf lag, of dat ook de sinds kort vernieuwde Groninger schansen daar een bepaalde rol in speelden: de waarheid lag volgens de klassementsleider van het Frysk Ljeppers Boun ergens in het midden. Vorige week - bij de ingebruikname - was het voor Galama in elk geval al wennen aan het nieuwe grind in het water.
,,En dat is nu niet minder geworden", zei Galama. ,,Ze hebben er veel nieuw grind ingegooid, maar dat lijkt allemaal nog wat te los te liggen. Ik heb het idee dat de stok daardoor sneller naar links of rechts zwiept. Ik heb dat nu ook aangegeven bij de afdeling Grijpskerk. Ze zouden er naar kijken. Het zijn ook stuk voor stuk serieuze jongens, die gewoon willen dat we ver springen. Voor de rest is het trouwens een prachtige schans, hoor."
Dat Galama in de finale alsnog naar een puike 20,60 ljepte, kwam dus wat uit de lucht vallen. ,,Ik had 'm liever in de serie gehad, zodat hij meetelde voor het klassement. Maar aan de andere kant: liever in de finale dan niet natuurlijk." De Wiuwerter bleef de Burgumer broers Bart (18,69) en Thomas Helmholt (18,60) in elk geval heel ruim voor.
Schansrecord
Toch nog een andere uitschieter was het schansrecord van Marrit van der Wal bij de vrouwen. De Heidenskipse sprong naar 16,05 en ljepte daarmee haar IJlster rivale Klaske Nauta (15,80) uit de Groninger recordboeken.
Van der Wal pakte uiteraard ook de dagzege, hoewel ze door een overbelast scheenbeen ook in Grijpskerk de eindstrijd liet schieten. ,,Ik sla liever een finale over dan een wedstrijd. Maar ik voel dat het steeds beter gaat. Ik wil straks dolgraag weer richting een Nederlands record."
Van der Wal had weinig te vrezen van Nauta (14,56) en dorpsgenote Tessa Kramer (14,13). IJlster Jan Teade Nauta won bij de junioren met 18,86 meter. Daar konden Jelmar Wijnstra (18,00) en Bobby Zwaagman (17,89) niet tegenop.
Bij de jongens schreef Jos Bethlehem een zege bij. Dat deed de IJlster met een knap persoonlijk record van 16,58. Jarich Wijnstra (16,13) en Wietse Nauta (15,54) volgden op gepaste afstand. Bij de meisjes ging de winst naar Sigrid Bokma uit Hindeloopen. Bokma reikte tot 14,44 en daar bleken zowel Maureen Poeisz (14,37) als Esmee Faber (13,33) niet aan te kunnen tippen.

 

Friesch Dagblad
 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Bauke nos screenshot

WK Wielrennen in 2034 ook door Westerkwartier, Bauke Blij!

24 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Het is voor het eerst in 22 jaar dat het WK weer in Nederland plaatsvindt.
Lees verder →
Griffier hanna mutter-jansen

Hanna Mutter-Jansen wordt de nieuwe griffier van de gemeenteraad van Westerkwartier

24 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Opvolger van Onno de Vries
Lees verder →
Hack-pixabay

Bankhelpdeskfraude in Noordhorn

24 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Het slachtoffer werd telefonisch benaderd
Lees verder →
Kennismakingslunch henk nijboer in zuidhorn-1

Westerkwartier geeft duidelijk signaal aan regeringscommissaris: ‘we dragen een te grote last’

23 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Wethouder aardgaswinning Bé Schollema;"Westerkwartier draagt last terwijl heel Nederland profiteert"
Lees verder →
Acro

Merel, Anne Bente en Indy presteren goed tijdens WK Acrogym in Pesaro

22 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Bijzonder groot en sterk deelnemersveld met 44 teams
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over een Mobiliteitsverkenning, Raadsvergadering & isolatie en ventilatiesubsidies

22 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 22 september
Lees verder →