Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Uitvoeringsprogramma college: Wat zit er in voor Zuidhorn?

20 juni 2019    Zuidhorn-nieuws
Van ATB in park tot Zonnedak P+R Zuidhorn
Zuidhorn-entree

Vandaag werd het Uitvoeringsprogramma door het college gepresenteerd aan de pers in Grootegast. Op 19 pagina’s onder verschillende thema’s worden de budgetten verdeeld.

Met het thema: Wij zijn er voor u! wordt afgetrapt. Alhoewel de kreet Dienstverlening Dichtbij wordt gebruikt moet de burger eerst een afspraak maken op het gemeentehuis. Aan de andere kant, wanneer ben je als burger nog op het gemeentehuis in een steeds digitaler wordende samenleving.

Maar wat zit er voor Zuidhorn in dit eerste Uitvoeringsprogramma van deze nieuwbakken gemeente? Hieronder een opsomming.
-De Noordster is Zuidhorn kampt met ruimtegebrek. Voor de uitbreiding is in totaal bijna € 1,4 miljoen nodig, wat voor € 800.000 in de begroting is gedekt. Dit vraagt dus om aanvullende dekking in de begroting vanaf 2022. 
-Er zijn extra groepen gekomen in De Brug in Zuidhorn de gemeente is verantwoordelijk voor de eerste inrichting daarvan. 
-Herontwikkeling Borghterrein Zuidhorn Hiervoor kan een Grondexploitatie (GREX) worden opgesteld. 
-Woningen in de tweede en derde fase van De Oostergast. De kosten hiervan zijn gedekt in de GREX.
-Tussen de Gasten Zuidhorn. Er worden plannen ontwikkeld voor de realisatie van een innovatieve woonwijk in Zuidhorn.
-Zonnedak P+R Zuidhorn,
-Faciliteren van een Piëzoproeftuin
-Marktplein Zuidhorn wordt aantrekkelijker gemaakt. Het hiervoor benodigde budget is al grotendeels in de begroting opgenomen.
- ATB-route Zuidhorn. De gemeente wil meewerken aan de aanleg van een ATB-route in het Johan Smitpark in Zuidhorn. Het hiervoor benodigde budget is opgenomen in de begroting.

Grijpskerk
-Plan Meindertsma Grijpskerk. Worden woningen gebouwd, De kosten hiervan zijn gedekt in de GREX.
-Herinrichting van de entree aan de Kievitsweg in Grijpskerk.
-Stedenbouwkundige meerjarenvisie Grijpskerk
-Sluiting Gasopslag Grijpskerk wordt gezien als een kans voor de ontwikkeling van veilige alternatieve activiteiten op het gebied van energie. De gemeente wil hierin een actieve rol spelen in de dialoog met de NAM, de inwoners en ondernemers van het gebied, en andere betrokken partijen.

Aduard
-Vanuit de gemeenschap wordt gewerkt aan een plan om in Aduard een park aan te leggen. Hiervoor is externe financiering nodig de provincie en cofinanciering vanuit de gemeente. 
-Herinrichting Aduard oude doorgaande route 
-Reconstructies Hogeweg Den Horn en Spanjaardsdijk Aduard 
-Herstel oude watergang De Lindt in Aduard 
-(Recreatief) fietspad Pieterzijl

Het volledige programma, met daarin ook de onderwerpen die voor de gehele gemeente gelden is te bekijken via de gemeentelijk site. www.westerkwartier.nl

  • College
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Onthulling  centrumvise

Centrum Zuidhorn: groener en aantrekkelijker

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Na de zomer feestelijk moment voor inwoners
Lees verder →
Keukentafel lto

CDA Westerkwartier en LTO spreken over vergunningen, stikstof en toekomstperspectief

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Tijdens het overleg is gesproken over de gevolgen van gemeentelijke besluitvorming voor boeren en hun bedrijven.
Lees verder →
Cda 2026

CDA op campagne in het Middag Humsterland: luisteren, verbinden en toekomstgericht besturen

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het bezoek onderstreepte hoe belangrijk het is dat bestuurders niet alleen beleid maken vanaf papier, maar eerst goed luisteren naar de praktijk
Lees verder →
Veilig zichtbaar logootje

Zichtbaar Veilig: inventarisatie van (on)veilige plekken in Westerkwartier

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeenteraadsleden Annelie Bonnet (D66) en Myra Eeken-Hermans (PvdA) starten in de gemeente Westerkwartier het initiatief Zichtbaar Veilig.
Lees verder →
Fieke gosselaar

Fieke Gosselaar te gast bij de Peter, Pieternel en Meindert show

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Op vrijdag 20 maart presenteert In ‘t Holt 1654 alweer de 21e aflevering van de Peter, Pieternel en Meindert show. De speciale gast van de avond is schrijver Fieke Gosselaar.
Lees verder →
Brugwerkzaamheden2026

Brug Zuidhorn weer open: WelkominZuidhorn!

28 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Brug Zuidhorn is sinds vrijdag 27 februari 2026 weer in bediening genomen
Lees verder →