Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Uitspraak over ID kan Zuidhorn € 3600 kosten

13 september 2011    Zuidhorn-nieuws
Vorige week bepaalde de Hoge Raad dat gemeenten geen leges meer mochten vragen voor identiteitskaarten (ID-kaarten).

GroenLinks stelde vragen over de gevolgen hiervan voor de gemeente Zuidhorn en haar inwoners.

Vanaf 12 september kunnen inwoners van de gemeente Zuidhorn de ID-kaarten gratis verkrijgen. Mensen die in de afgelopen zes weken tegen betaling een ID-kaart hebben gehaald, krijgen de mogelijkheid om hun geld terug te vragen via een bezwaarprocedure: een goede, klantgerichte opstelling van de gemeente Zuidhorn. Maximaal 135 aanvragers komen voor teruggave in aanmerking, totaal zo'n € 6.000. Een deel (40%) bestaat uit rijksleges en kan waarschijnlijk op het rijk verhaald worden. In totaal kan dit de gemeente dus ongeveer € 3.600 kosten.

Belangrijker is dat de gemeente ook structureel lagere inkomsten krijgt. Jaarlijks worden ongeveer 1700 ID-kaarten uitgereikt. De gemeente verwacht ongeveer € 40.000 per jaar aan inkomsten mis te lopen. Te verwachten valt bovendien dat mensen vaker voor een ID-kaart in plaats van een paspoort kiezen, omdat de ID-kaart in veel Europese landen ook geldig is als reis- en identificatiedocument. In dat geval kan het tekort bij de gemeente wel oplopen tot boven de € 50.000.

Fractievoorzitter Klaas-Wybo van der Hoek van GroenLinks: “De minister en de gemeenten moeten de komende tijd overleg voeren over de financiële gevolgen. Wij vinden dat het rijk de schadepost voor zijn rekening moet nemen. Zo niet, dan zal er opnieuw in de begroting van de gemeente gesneden moeten worden. Wij verwachten dat het College van B&W hierover op korte termijn duidelijkheid verschaft. Die € 50.000 is veel geld voor de begroting van de gemeente. .”

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Gemeentehuis-zuidhorn

Over raadsoverleg begroting, Lancering podcast & Cyber Agents!

20 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 20 oktober
Lees verder →
Reunie bambi 2026

Reünie kleuterschool de “BAMBI” en de christelijke lagere school Geert Waldastraat

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Organisatoren Albert, Reint en Joke kijken terug op een zeer geslaagde reünie
Lees verder →
Koperblazers

Muzikanten gezocht voor de voorstelling Braand!

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
De voorstelling zal in januari 2027 ongeveer twintig keer te zien zijn in dorpshuizen en zalen in het Westerkwartier
Lees verder →
Annemarieke coenders promofoto zwartwit -1

Annemarieke Coenders en Duo Satan in Peter, Pieternel en Meindert show

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Start van het seizoen
Lees verder →
Politieauto

Ongeval met letsel op Stationsweg in Zuidhorn

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
hulpdiensten zijn maandagmiddag uitgerukt
Lees verder →
Daniel ongeslagen 12-9-26-tennis

Talero-jeugd 1 zegeviert in Franeker

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Alle seniorenteams van ttv Talero doen nog mee voor de titel
Lees verder →