Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Uitslagen laatste Reitdieptocht

4 september 2023    Zuidhorn-nieuws
“De laatste keer” aldus Pieter van Dijk, de voorzitter van het Reitdieptochtencomité.
Reitdieptocht


Doordat het aantal (jeugdige) zwemmers elk jaar afneemt, (vorig jaar slechts 7 jongeren) en het aantal vrijwilligers ook terugloopt, heeft het comité besloten er een punt achter te zetten.

De vader van Pieter was, samen met het toenmalige schoolhoofd, in 1939 mede-initiatiefnemer van de Reitdiepzwemtochten, omdat men vond dat alle kinden moesten leren zwemmen.
Al in de oorlogsjaren gingen die zwemtochten meestal niet door vanwege mogelijke razzia’s, ook onder de deelnemers. In de naoorlogse jaren zijn  de Reitdieptochten een aantal malen afgeblazen wegens slecht weer (onweer) of een te lage water temperatuur. De zwemtochten gaan immers niet door als de watertemperatuur lager is dan  16 graden.
Nu in 2023 werden de Reitdieptochten voor de 75ste maal gehouden.
Een grote groep vrijwilligers uit Garnwerd zorgde voor de inschrijving, het uitzetten van de baan, de catering op de dijk, de muziek en de veiligheid op het water. Ook het schip van de provinciale waterstaat, de PW18 was, zoals altijd aanwezig.

Dit jaar waren de tochten echter een groot succes, misschien door de aankondiging dat het de laatste keer is, maar toch.
De weersomstandigheden waren prima. De watertemperatuur was uitstekend, 19,2 graden.
 Het aantal jonge deelnemers in de leeftijdsgroep tot 16 jaar was erg laag, slechts 13 meisjes en 2 jongen2. Wel waren er 63 dames en 49 heren die de wedstrijd of recreatietocht zwommen,
Er waren weer een flink aantal toeschouwers op de dijk langs het Reitdiep ten zuiden van Garnwerd op het terrein van Recreatiecentrum Garnwerd aan Zee

De toeschouwers konden niet alleen genieten van de zwemmers, ook van de muziek van de Eendracht uit Ezinge in een heel gezellige en ontspannen sfeer, er stonden vrijwilligers met frisdrank , broodjes, koffie en thee.
Een aantal vrijwilligers uit Garnwerd en omgeving zorgde er, in 6 volgbootjes, voor dat de zwemmers onder goede begeleiding de tocht konden volbrengen. Tussen de wedstrijden door werd de wachtende schepen door het Reitdiep langs Garnwerd toegestaan hun vaartocht te vervolgen.
Alle deelnemers ontvingen een herinneringsmedaille.
De eerste drie aankomende van de meisjes, jongens, dames en heren namen een prachtige beker in ontvangst.

Hieronder volgen de uitslagen van de zwemtochten.
Meisjes 500 meter
1. Marjolie Spelde Wildervank 5.29 minuten
2. Vera v.d. Veen 6.25 minuten
3. Natalie Oosterhof 6.35 minuten

Jongens 500 meter
1. Nick Koning Noordhorn 7.41 minuten
2. Stijn Koning Noordhorn 11.56 minuten

Dames 1000 meter
1. Ilona Venema Vries 10.33 minuten
2. Kiki Bootsman Delfzijl 10.34 minuten
3. Anniek Ausma Woldendorp 10.46 minuten.

Heren 1000 meter
1.Erik Schreuder Groningen 10.20 minuten
2. Erik Zoethout Midwolde 10.51 minuten
3. Jarno Rietema Oudeschip 11.28 minuten

  • Reitdieptochten winnaars 2022
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Oranjemarkt

Oranjemarkt Koningsdag Zuidhorn: programma

16 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Grootste Oranjemarkt in de regio 09.00-17.00 uur
Lees verder →
Campina boerderijdag aalfs noordhorn (2)

Campina Open Boerderijdagen 2026: boerderijen in Groningen open voor publiek

16 april 2026    Zuidhorn-nieuws
OP bezoek bij Familie Dijkstra - Melkveebedrijf 'de Hoogte' Zuidhorn
Lees verder →
Be schollema patrick tuil convenant quadraten en westerkwartier april26

Convenant Quadraten en gemeente Westerkwartier ondertekend

16 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Afspraken over samenwerking, overleg en informatie-uitwisseling rond het openbaar onderwijs in de gemeente.
Lees verder →
Verkeersbrigadiers-

Westerkwartier krijgt ruim € 1,1 miljoen SPV subsidie voor aanpakken knelpunten verkeer

16 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Openbare verlichting, een fietsoversteek, wegversmallingen en een vrij liggend voetpad
Lees verder →
Fietshelm kinderen

Dag van de Fietshelm; kortingsactie en ontwerpwedstrijd van start

16 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Actie ook in Grijpskerk bij Penninga Bike Trends B.V. Kievitsweg 15
Lees verder →
Schotse hooglanders in zuidhorn (7)

Schotse hooglanders zijn weer in ‘t park

14 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Laat de dieren met rust en honden aan de lijn!
Lees verder →