Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Tweede toegangsweg voor wijk Oostindie in Leek open

28 november 2024    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Toegankelijke wijk
20241128 foto einde busbaan 2-1

Donderdag 28 november heeft wethouder Hans Haze de tweede toegangsweg voor de wijk Oostindie in Leek geopend. Dit is de weg Zandwinning. De afgelopen vijf jaar mocht alleen de bus gebruik maken van deze weg. Vanaf nu mag ook ander verkeer over de Zandwinning rijden.

Tweede toegangsweg
Bij het begin van de ontwikkeling van de wijk Oostindie in 2005 is eerst alleen de toegangsweg aan de noordkant aangelegd. Dit is de weg Houtsingel. Op de ontwerpen stond toen al wel een tweede toegangsweg aan de zuidwestkant van de wijk aangegeven. Deze weg is vijf jaar geleden al aangelegd. Door de subsidievoorwaarden die hiervoor golden vanuit het project Hoogwaardig Openbaar Vervoer (HOV) Leek, was de weg eerst alleen bedoeld voor de bus. Nu is deze periode voorbij en is de weg ook toegankelijk voor ander verkeer.

Toegankelijke wijk
Wethouder Woningbouw en Ruimtelijke Ordening Hans Haze: “De openstelling van de weg voor al het verkeer, vergroot de toegankelijkheid van de wijk. Bewoners kunnen nu aan de noord- en aan de zuidwestkant de wijk in en uit. Dat verbetert de doorstroming van het verkeer in de wijk. We willen wel voorkomen dat er te hard wordt gereden. Daarom hebben we obstakels op de weg gezet.”

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Dichtclub summerproat

Dichtclub op Summerproat: 74 unieke woorden voor zes dichters

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Woorden als "schutteldoek"; en "skutteldoek"
Lees verder →
College 2026

Nieuw college van B&W Westerkwartier

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
burgemeester Van der Tuuk met de wethouders Haze (VZ Westerkwartier), Lamberst (VZ Westerkwartier), Schollema (PRO), Steenbergen (ChristenUnie Westerkwartier) en Betten (VVD).
Lees verder →
Politie insluipers inbraak

Voetjes-actie maakt inwoners bewust van inbraakrisico’s

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Medewerkers van gemeente Westerkwartier, politie en woningcorporatie Wold & Waard maakten afgelopen week rondes door verschillende dorpen in de gemeente.
Lees verder →
Veiligheidsdag2026

Veiligheidsdag Westerkwartier: zet hem vast in je agenda

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Op zaterdag 29 augustus staat Familiepark Nienoord in Leek volledig in het teken van veiligheid.
Lees verder →
Slaapkamer bed

Het beste bed voor zijslapers, rugslapers en buikslapers

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Lekker wakker worden begint bij een bed dat past bij jouw lichaam en slaaphouding. Als je nek, schouders of rug ’s ochtends vaak stijf aanvoelen, kan de ondersteuning beter. Een fijn bed geeft rust, voelt comfortabel en helpt je ontspannen liggen. Daardoor slaap je dieper en stap je...
Lees verder →
Hero v7 shirts

Een dorpsactiviteit voorbereiden: kleding op de takenlijst vóór de laatste week

03 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Bij verenigingen en dorpsactiviteiten wordt kleding vaak gezien als detail. In werkelijkheid beïnvloedt het herkenbaarheid, foto's en de rust van de organisatie.
Lees verder →