Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Twee bedrijven uit gemeente dingen mee naar landelijke titel beste praktijkopleider

31 juli 2018    Zuidhorn-nieuws
Hoorcentrum Westerkwartier uit Zuidhorn en Atelier HannaH uit Kommerzijl
Wilgis-provinciaal leerbedrijf

Onlangs maakte SBB ( Samenwerkingsorganisatie Beroepsonderwijs Bedrijfsleven  ) de provinciale winnaars bekend van de verkiezing beste leerbedrijf en beste praktijkopleider 2018. De provinciale winnaars strijden nu verder om de landelijke titel. Maar liefst twee bedrijven uit de gemeente kregen de provinciale titel in hun categorie.

Wilgis Schoffelmeijer van Hoorcentrum Westerkwartier won de provinciale titel: beste praktijkopleider vanuit Specialistisch Vakmanschap in de regio Groningen. Hanneke Werkman van Atelier HannaH uit Kommerzijl won in de categorie Handel.

Voor de 500.000 mbo-studenten in ons land is het leren in de praktijk een onmisbaar deel van hun opleiding. Om het belang daarvan te onderstrepen, heeft het ministerie van OCW al in 1996 de verkiezing beste leerbedrijf ingesteld. Sinds 2009 krijgt ook de beste praktijkopleider een prijs.

Voordrachten
Tot en met 30 april 2018 kon iedereen leerbedrijven en praktijkopleiders voordragen voor de prestigieuze prijzen. Alle voordrachten werden beoordeeld en ingedeeld naar sector en provincie, om uiteindelijk tot één beste leerbedrijf en één beste praktijkopleider te komen.

Provinciale winnaars
Uit een kleine duizend voordrachten heeft de jury per provincie voor elke sector een winnend leerbedrijf en een winnende praktijkopleider uitgeroepen. In het overzicht staat om welke leerbedrijven en praktijkopleiders het gaat. De provinciale winnaars strijden nu verder om de landelijke titel in hun sector, daarna volgt mogelijk de finale.

Finale
Het beste leerbedrijf en de beste praktijkopleider worden bekendgemaakt op de Dag van het mbo, op 19 november 2018 in Theater Orpheus te Apeldoorn. Rond 17.00 uur begint dan het feestelijke gala waarin ook de mbo-ambassadeurs van het jaar worden gekozen.

foto twitter

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Raad inspreker jan jaap de boer

Extra injectie voor Regiomarketing Westerkwartier: stichting kan per 2026 professioneel van start

13 november 2025    Zuidhorn-nieuws
€60.000,- als ( extra) subsidie
Lees verder →
2025 wegman

Eigenaars dierenspeciaalzaak stoppen er mee, winkel blijft

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Vanaf december elke zaterdag vrij voor Arnold en Rolinka Wegman
Lees verder →
Steven klein nijenhuis bron website

Een van de beste groenterestaurants van de wereld in Aduard (Westerkwartier)

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Onder de Linden in Aduard naast Michelinster ook 5 radijzen!
Lees verder →
Bermmaaisel als compost - wethouder hans haze bij boerenbedrijf familie beving

Boer geeft bermgras tweede leven als compost

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier werkt samen met boeren aan duurzame landbouw in de pilot ‘Bermmaaisel composteren’
Lees verder →
Raadsvergadering 2024

Raadsvergadering over Programmabegroting 2026-2029

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws
woensdag 12 november om 16.00 uur
Lees verder →
Cyber agents2

Westerkwartier wil kinderen veilig het net op laten gaan

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Lancering HackShield game
Lees verder →