Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Tussen Stad en Aduard acht auto’s uit Van Starkenborghkanaal gevist

27 maart 2013    Zuidhorn-nieuws
Kanaal wordt binnenkort verbreed en verdiept

Twee BMW's een Lancia, een Volkswagen Polo, twee Golfjes, een Renault, en een Audi A4 station. De provincie heeft deze week tussen de stad Groningen en Aduard maar liefst acht auto's uit het Van Starkenborghkanaal gevist.

De wagens zijn vermoedelijk gestolen en ergens tussen 2000 en 2004 in het kanaal gedumpt. De politie was van te voren op de hoogte gebracht voor het geval er nog iemand in één van de auto's zou zitten, maar dat bleek niet het geval.

Het bergen van de auto's was trouwens geen gemakkelijke klus. Het zicht voor de duikers was minimaal en dus moest er op de tast gewerkt worden. Marthijn Gernaat van Diving Technology Services. "Bij zes auto's waren alle ramen eruit. Dan is het een kwestie van gewoon voelen en kijken of er wat achter het stuur zit. We hebben bij twee auto's de ramen in geslagen. Het was voornamelijk slib wat er in de auto's lag en verzwaringsmateriaal om de auto's snel naar beneden te krijgen."

Het Van Starkenborghkanaal maakt deel uit van de vaarweg Lemmer-Delfzijl en wordt binnenkort verbreed en verdiept. De baggerwerkzaamheden beginnen waarschijnlijk na de zomervakantie.

De politie heeft op basis van de kentekenplaten de verzekeringsmaatschappijen achterhaald. Zij zijn uiteindelijk verantwoordelijk voor het afvoeren van de wrakken.

rtvNoord

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Raad inspreker jan jaap de boer

Vurig pleidooi voortzetten toeristische ontwikkeling Westerkwartier

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Jan Jaap de Boer; “anders missen we de boot”!
Lees verder →
Klaverjasclub zuidhorn (3)

Kaarten op tafel of ballen in het grind?

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Elke woensdag raak!
Lees verder →
Emma en juf brenda

Prijzen Kinderkunst uitgereikt

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Onderdeel van de Kunst in de Etalageroute Zuidhorn
Lees verder →
Molen fortuna in gebruik 2025 (1)

Fortuna in Noordhorn officieel in gebruik genomen

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Extra feestelijk tintje
Lees verder →
 

Intern onderzoek gaswinning Pieterzijl

31 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Naar aanleiding van fouten in een lopende rechtszaak bij de Raad van State
Lees verder →
De verbiending de haar

Nieuwe aflevering van podcast De Verbiending

29 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
de vierendertigste alweer!
Lees verder →