Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Tussen Stad en Aduard acht auto’s uit Van Starkenborghkanaal gevist

27 maart 2013    Zuidhorn-nieuws
Kanaal wordt binnenkort verbreed en verdiept

Twee BMW's een Lancia, een Volkswagen Polo, twee Golfjes, een Renault, en een Audi A4 station. De provincie heeft deze week tussen de stad Groningen en Aduard maar liefst acht auto's uit het Van Starkenborghkanaal gevist.

De wagens zijn vermoedelijk gestolen en ergens tussen 2000 en 2004 in het kanaal gedumpt. De politie was van te voren op de hoogte gebracht voor het geval er nog iemand in één van de auto's zou zitten, maar dat bleek niet het geval.

Het bergen van de auto's was trouwens geen gemakkelijke klus. Het zicht voor de duikers was minimaal en dus moest er op de tast gewerkt worden. Marthijn Gernaat van Diving Technology Services. "Bij zes auto's waren alle ramen eruit. Dan is het een kwestie van gewoon voelen en kijken of er wat achter het stuur zit. We hebben bij twee auto's de ramen in geslagen. Het was voornamelijk slib wat er in de auto's lag en verzwaringsmateriaal om de auto's snel naar beneden te krijgen."

Het Van Starkenborghkanaal maakt deel uit van de vaarweg Lemmer-Delfzijl en wordt binnenkort verbreed en verdiept. De baggerwerkzaamheden beginnen waarschijnlijk na de zomervakantie.

De politie heeft op basis van de kentekenplaten de verzekeringsmaatschappijen achterhaald. Zij zijn uiteindelijk verantwoordelijk voor het afvoeren van de wrakken.

rtvNoord

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Robert liem

Robert’s Digiservice maakt herinneringen voor het leven

30 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Digitaliseren van dierbare opnames
Lees verder →
Opening ccz seizoen 2026 (1)

Genieten van muziek en messenwerpers bij seizoensopening CCZ

30 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
En Bingo op de koop toe!
Lees verder →
Zwembad

Zwemkasteel Nienoord bijna financieel kopje onder, gemeente springt bij

29 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier verleent extra subsidie van 150.000 euro en onderzoekt of er wel een toekomst is voor het zwemkasteel
Lees verder →
Be schollema

Piloersmaborg gastheer openingsmoment Open Monumentendag 2026

28 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
wethouder Bé Schollema geeft startsein voor de verschillende activiteiten in het kader van Open Monumentendag.
Lees verder →
Denk vooruit

Bijeenkomsten over weerbaarheid in noodsituaties

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Hoe kunnen we elkaar in ons dorp helpen als zich een noodsituatie voordoet?
Lees verder →
Hockey (10)

Hockeyclub Westerkwartier doet wereldrecordpoging hooghouden

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Het huidige record staat op 168 mensen die tegelijk de bal hooghouden.
Lees verder →