Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Tuinierende dames tweede plek Leefbaarheidprijs 2024

11 oktober 2024    Zuidhorn-nieuws
elke donderdagmorgen vrijwillig in de tuin van het Zonnehuis
Leefbaarheidsprijs 2024 zonnetuin

Burgemeester Ard van der Tuuk reikte de prijzen van de Leefbaarheidsprijs 2024 uit tijdens een feestelijke avond in MFC de Molenstreek in Zevenhuizen. Er waren meer winnaars, want ook de Sportprijzen werden uitgereikt.

De winnaar van de eerste plek van de Leefbaarheidsprijs ontving 500 euro, de tweede prijs was goed voor 300 euro en de winnaar van de derde plek kreeg 200 euro.

Eerste, tweede en derde winnaar Leefbaarheidsprijs 2024
De Leefbaarheidsprijs 2024 is gewonnen door Stichting Dorpshuis Doezum.  
De tweede prijs gaat naar Zonnetuin Zuidhorn. Een groep van veertien vrouwen werkt elke donderdagmorgen vrijwillig in de tuin van het Zonnehuis. Dit doen ze samen, waar het kan, met de bewoners. Bewoners die vroeger een eigen tuin hadden, zijn zo nog steeds met een schoffel of hark bezig. Dit draagt bij aan het gevoel van ‘thuiszijn’. Daarmee verbinden en inspireren ze, aldus de jury.

De gezamenlijke 4 en 5 mei comités zijn op de derde plek geëindigd. Zij trekken samen op, om allerlei herdenkingen en bezoeken te organiseren. Dat werkt verbindend, aldus de jury.

Er waren vijftien genomineerden voor de Leefbaarheidsprijs, namelijk D. Meijer van de activiteitencommissie Oostwold, de Smidse jeugd en jongerenwerker, Denise Roetman van Duindoornstraat Grootegast, Dick Tillema stratenvolleybal Kommerzijl, Dierenambulance Westerkwartier, de gezamenlijke 4 mei comités Westerkwartier, MJT Doezum, MFC de Gaveborg, Oosterkadegroep Grijpskerk, Oranjevereniging Lutjegast, Stichting Dorpshuis Doezum, Stichting Drafsport Aduard-Zuidhorn, Tentcommissie BT Garnwerd, VV Aduard 2000 en Zonnetuin Zuidhorn.

  • Leefbaarheidsprijs 2024 zonnetuin2
  • Leefbaarheidsprijs 2024 zonnetuin23
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Nienoord borg

Vijf dichters strijden om de eer van eerste gemeentedichter van Westerkwartier

14 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Publiek is van harte welkom bij de finale van de verkiezing tot gemeentedichter voor het Westerkwartier is op donderdagavond 20 november
Lees verder →
Wilgehoeve

Nieuwe dagbesteding in Niekerk-Westerkwartier: De Wilgenhoeve

13 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Opent deuren op 5 januari 2026 en is bedoeld voor licht dementerenden en eenzame ouderen
Lees verder →
Raad inspreker jan jaap de boer

Extra injectie voor Regiomarketing Westerkwartier: stichting kan per 2026 professioneel van start

13 november 2025    Zuidhorn-nieuws
€60.000,- als ( extra) subsidie
Lees verder →
2025 wegman

Eigenaars dierenspeciaalzaak stoppen er mee, winkel blijft

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Vanaf december elke zaterdag vrij voor Arnold en Rolinka Wegman
Lees verder →
Steven klein nijenhuis bron website

Een van de beste groenterestaurants van de wereld in Aduard (Westerkwartier)

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Onder de Linden in Aduard naast Michelinster ook 5 radijzen!
Lees verder →
Bermmaaisel als compost - wethouder hans haze bij boerenbedrijf familie beving

Boer geeft bermgras tweede leven als compost

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier werkt samen met boeren aan duurzame landbouw in de pilot ‘Bermmaaisel composteren’
Lees verder →