Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Trillingsmeters in huizen Noordhorn en Zuidhorn

29 september 2015    Zuidhorn-nieuws
Bouw brug: Hinder beperken, schade voorkomen
Trillingen

Volgend jaar wordt begonnen met het vervangen van de beweegbare brug in Zuidhorn. De bouw van de nieuwe brug zal vooral voor direct omwonenden hinder veroorzaken. 

Bouwkundig onderzoek woningen
Vooraf is de bouwkundige staat van de woningen en/of bedrijfspanden in een cirkel, inclusief een extra veiligheidsmarge van 30 meter, rondom het bouwterrein vastgelegd. Tijdens de bouw wordt de toestand van de woningen en/of bedrijfspanden gemonitord.

Op basis van de opname van de woningen en de te verwachten trillingen is een voorspelling gedaan. Per woning is daarop gekeken wat de woning kan verduren, zonder schade te veroorzaken. Bij een aantal woningen worden trillingsmeters geplaatst. De woningen zijn zo geselecteerd dat door het monitoren van deze woningen feitelijk de trillingen in het hele gebied in de gaten kunnen worden gehouden. Deze meters worden op verschillende momenten tijdens de uitvoering bemand, zodat bij te veel trillingen het werk direct kan worden gestopt en de werkwijze kan worden aangepast.
 

Schade
Mensen kunnen met vragen over hun (opgenomen) woning altijd contact opnemen met Prosperus en een schademelding kan ook gelijk bij hen worden gedaan. 0900-776773787

Na de bouw
Als de bouw van de brug klaar is, worden de woningen nog een keer opgenomen en wordt gekeken of er schade is ontstaan, hoeveel en of deze is veroorzaakt door de bouw van de brug.
 

Planning
De bouw start zoals het er nu uitziet in het voorjaar van 2016 en de oplevering is in de zomer van 2017. De gemeente Zuidhorn heeft al laten weten binnen 6 weken na het opleveren van de brug, ook het werk voor de herinrichting van de Rijksstraatweg af te zullen ronden.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kledingbeurs gasthorn (10)

Tweedehands kleding volop in trek

16 september 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Kledingbeurs goed bezocht
Lees verder →
Kind-jongen

Lezing Gastouderbureau inZicht

16 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
De 5e lezing van Gastouderbureau inZicht op rij in het Barontheater in Opende. Die avond krijgt een feestelijk tintje!
Lees verder →
Wilhelmina

Wat zit er in het water van het Westerkwartier?

16 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Muziekfestival Opende met 14 muziekkorpsen
Lees verder →
Alex steenbergen

Mobiliteitsverkenning ingezet bij besluitvorming rondweg Leek-Tolbert en parallelstructuur A7

16 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Geeft naast autoverkeer ook inzicht in het huidige OV gebruik en fietsgebruik
Lees verder →
Waterwolf

Drukbezochte Open Monumentendag in het Westerkwartier

15 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Alle eigenaren/beheerders stonden vol enthousiasme klaar om bezoekers te ontvangen
Lees verder →
Aan-boord-marijn

Aan Boord: Gronings Vuur in Westerkwartier

15 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Het eerste van twee speel weekenden is achter de rug
Lees verder →