Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Trek tevreden met progressie ‘echte leider’ Mollema

27 april 2015    Zuidhorn-nieuws - Sport
Bauke Mollema heeft in de eerste maanden van 2015 indruk gemaakt op zijn nieuwe ploeg Trek.
Mollema trek

De van Belkin overgekomen klimmer reed sterk in de Tirreno-Adriatico en de Ronde van het Baskenland, al zorgde een val in die laatste koers voor mindere resultaten in de klassiekers.

"Dat was frustrerend voor ons, maar over de hele linie zijn we tevreden met hoe hij het doet. Hij heeft in de Amstel Gold Race en de Waalse Pijl hard gevochten. Op 1 of 2 procent minder wordt het alleen moeilijk om mee te doen voor de zege", zegt Trek-teambaas Luca Guercilena tegen NU.nl.

"Natuurlijk zijn de klassiekers teleurstellend verlopen, maar het komt door die val en dan mogen we niet klagen. Bauke is pas 28 en als hij nog iets constanter gaat rijden, komt er een kans voor hem om een klassieker te winnen en die kan hij dan pakken."

De Tour de France blijft het belangrijkste doel dit jaar voor Mollema, die zondag in Luik-Bastenaken-Luik als 35e eindigde.

"Daar werken we naartoe", aldus Guercilena. "Hij is onze enige kopman in de Tour. We hebben met Fränk Schleck en Haimar Zubeldia twee ervaren krachten, maar die gaan hem ondersteunen. Zo moeten we tussen de vijfde en de tiende plaats kunnen eindigen en misschien nog hoger als Mollema echt geweldig in vorm is."

Leiderschap

Guercilena merkt dat Mollema zich op zijn gemak voelt bij Trek en dat de transfer van afgelopen winter hem goed doet. "We kenden zijn sterke prestaties uit het verleden en ontdekken niets speciaals, maar dit heeft hem wel extra motivatie gegeven. Hij is zich echt nog aan het verbeteren."

Mollema was bij Belkin ook meestal kopman, maar ziet in dienst van Trek misschien wel nog meer ogen op hem gericht. "Maar hij toont echt leiderschapskwaliteiten en groeit daarin. Hij zorgt voor zijn teamgenoten en neemt in veel races de verantwoordelijkheid."

"We zullen met hem ook de Tourselectie bespreken. Uiteindelijk hebben wij het laatste woord, maar we willen voor hem de juiste omgeving creëren. Het zal ongetwijfeld een gemakkelijk gesprek worden, want we zitten meestal op één lijn."

Na Luik mag Mollema even rusten van Trek. Daarna rijdt hij waarschijnlijk de Ronde van Noorwegen en de Dauphiné alvorens de laatste voorbereidingen op de Tour beginnen. De Groninger werd de afgelopen twee jaar zesde en tiende in de Ronde van Frankrijk.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Komfeest-2019

Kom in Zuidhorn: dé dag om Zuidhorn te beleven

07 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Inwoners en bezoekers op een gezellige manier laten kennismaken met alles wat Zuidhorn te bieden heeft
Lees verder →
Provincie

Cursus ‘Politiek Actief voor de provincie’

05 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Wat doet de provincie? Welke plek heeft de provincie in het bestuur van Nederland? Hoe gaat de besluitvorming binnen de provincie in zijn werk? En wat doet een Statenlid?
Lees verder →
Welgelegen

Huisartsenpraktijk Trompert start gezondheidscentrum aan de Gast

05 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Eerstelijns gezondheidszorg blijft bij elkaar in de buurt
Lees verder →
Ondertekening volwassenfonds

Gemeente Westerkwartier start met Volwassenenfonds Sport en Cultuur

04 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Met deze regeling kunnen alle volwassenen in de gemeente meedoen aan sport- of culturele activiteiten.
Lees verder →
Jazz in feerwerd

Subsidie cultuur en erfgoed toegekend aan Stichting Jazz in Feerwerd

04 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Met het bedrag van € 6700,- kan de stichting weer vooruit
Lees verder →
Kruidenrijk grasland

Veehouders uit het Westerkwartier krijgen korting op kruidenrijk grasland

04 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Wethouder Bert Nederveen: “Als wethouder Natuur ben ik enthousiast over deze actie.”
Lees verder →