Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Trek tevreden met progressie ‘echte leider’ Mollema

27 april 2015    Zuidhorn-nieuws - Sport
Bauke Mollema heeft in de eerste maanden van 2015 indruk gemaakt op zijn nieuwe ploeg Trek.
Mollema trek

De van Belkin overgekomen klimmer reed sterk in de Tirreno-Adriatico en de Ronde van het Baskenland, al zorgde een val in die laatste koers voor mindere resultaten in de klassiekers.

"Dat was frustrerend voor ons, maar over de hele linie zijn we tevreden met hoe hij het doet. Hij heeft in de Amstel Gold Race en de Waalse Pijl hard gevochten. Op 1 of 2 procent minder wordt het alleen moeilijk om mee te doen voor de zege", zegt Trek-teambaas Luca Guercilena tegen NU.nl.

"Natuurlijk zijn de klassiekers teleurstellend verlopen, maar het komt door die val en dan mogen we niet klagen. Bauke is pas 28 en als hij nog iets constanter gaat rijden, komt er een kans voor hem om een klassieker te winnen en die kan hij dan pakken."

De Tour de France blijft het belangrijkste doel dit jaar voor Mollema, die zondag in Luik-Bastenaken-Luik als 35e eindigde.

"Daar werken we naartoe", aldus Guercilena. "Hij is onze enige kopman in de Tour. We hebben met Fränk Schleck en Haimar Zubeldia twee ervaren krachten, maar die gaan hem ondersteunen. Zo moeten we tussen de vijfde en de tiende plaats kunnen eindigen en misschien nog hoger als Mollema echt geweldig in vorm is."

Leiderschap

Guercilena merkt dat Mollema zich op zijn gemak voelt bij Trek en dat de transfer van afgelopen winter hem goed doet. "We kenden zijn sterke prestaties uit het verleden en ontdekken niets speciaals, maar dit heeft hem wel extra motivatie gegeven. Hij is zich echt nog aan het verbeteren."

Mollema was bij Belkin ook meestal kopman, maar ziet in dienst van Trek misschien wel nog meer ogen op hem gericht. "Maar hij toont echt leiderschapskwaliteiten en groeit daarin. Hij zorgt voor zijn teamgenoten en neemt in veel races de verantwoordelijkheid."

"We zullen met hem ook de Tourselectie bespreken. Uiteindelijk hebben wij het laatste woord, maar we willen voor hem de juiste omgeving creëren. Het zal ongetwijfeld een gemakkelijk gesprek worden, want we zitten meestal op één lijn."

Na Luik mag Mollema even rusten van Trek. Daarna rijdt hij waarschijnlijk de Ronde van Noorwegen en de Dauphiné alvorens de laatste voorbereidingen op de Tour beginnen. De Groninger werd de afgelopen twee jaar zesde en tiende in de Ronde van Frankrijk.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →