Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Trek maakt van Mollema betere tijdrijder

8 september 2014    Zuidhorn-nieuws - Sport
Volgens Fabian Cancellara, vanaf volgend jaar ploeggenoot

Fabian Cancellara, vanaf volgend jaar een ploeggenoot van Bauke Mollema, weet het zeker: bij de Trek-ploeg wordt de Nederlandse nummer tien van de afgelopen Tour de France een betere tijdrijder.

Hoewel Cancellara net bekend heeft gemaakt dat hij niet start op het WK tijdrijden, blijft hij een autoriteit als het gaat om de race tegen de klok. Bij Trek zal een plan 'Tijdrit Mollema' worden gesmeed, zo verzekert de olympisch en viervoudig wereldkampioen tijdrijden in Belorado, gisteren de vertrekplaats in de Ronde van Spanje.

'Ik had het er al over met Bauke in de Eneco Tour. Hij vertelde me toen ook over zijn mislukte tijdrit in de Tour en de problemen met zijn tijdritfiets. Bij onze ploeg gaan ze al met Mollema aan de slag voordat we ons eerste trainingkamp in december hebben', zegt Cancellara, die deze week derde werd in de tijdrit van de Vuelta, op zeven seconden van wereldkampioen Tony Martin.

'Nu is tijdrijden niet iets dat je kunt leren, je moet er ook aanleg voor hebben. Maar ik kan Bauke wel advies geven en daardoor zal hij zich verbeteren ten opzichte van zijn laatste tijdrit in de Tour, dat is niet zo moeilijk. Bauke schudt nog veel op de fiets. Daar zal hij aan moeten gaan werken. Daar zijn bij Trek zo veel mensen voor die hem kunnen helpen. Ontwerpers en zat andere deskundigen.'

De Zwitser is verheugd over de komst van de 27-jarige Nederlandse kopman. 'Ik denk dat deze nieuwe stap goed voor hem is. Mollema is op een leeftijd dat hij zich verder moet ontwikkelen en daar past een nieuwe, buitenlandse ploeg bij.'

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Astrid ken

Astrid Young (Zus van) & Ken Stringfellow (REM) treden op in Zuidhorn

29 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Een mix van stevige muziek en luistersongs met prachtige gitaarpartijen
Lees verder →
Sport

Doe mee met sport of cultuur via het Volwassenenfonds!

29 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Het fonds betaalt de kosten aan de sportclub organisatie.
Lees verder →
Kleiweek

Kleiweek: een week vol lezingen, workshops, wandelingen en fietstochten rond de Groninger klei

29 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
van 14 t/m 21 september bij Museum Wierdenland, Kloostermuseum Aduard en Op Maarhuizen
Lees verder →
2025-reitdieptochten

Nieuwe Reitdieptochten comité tevreden over 76e editie

29 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Het spande er even om of het wel doorging maar nieuw bestuur zette de schouders er onder en kreeg het voor elkaar
Lees verder →
Impressie herontwikkeling camping-jachthaven briltil - hoendiep haven-1200x1200

Camping/jachthaven Briltil wordt Hoendiep Haven met 17 vrijstaande woningen

29 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Ondertekening overeenkomst herontwikkeling door wethouder Woningbouw Hans Haze en initiatiefnemers van de herontwikkeling Stuitje, Van der Kooi en Spijkerman
Lees verder →
Kantoor

Jouw werkplek transformatie: hoogwaardige kantoorinrichting

29 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Ben je toe aan een upgrade van je werkplek? Of je nu vanuit huis werkt of een kantoor runt, een goed ingerichte werkruimte kan echt het verschil maken. Laten we samen ontdekken hoe hoogwaardige kantoorinrichting jouw werkdag kan transformeren.
Lees verder →