Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Tjitske Rispens wint ‘Het Ding’

28 juli 2021    Zuidhorn-nieuws
Prijsuitreiking winactie van de expositie van InFocus bij Rudie Wiersma Fotografie
Uitreiking het ding-68

Dinsdagmiddag 27 juli  heeft de prijsuitreiking van 'Het Ding' plaatsgevonden bij Rudie Wiersma Fotografie in Zuidhorn. 'Het Ding' werd verloot onder de klanten die gestemd hadden op de prachtige blauw-groene sfeerplaat die de meeste stemmen vergaarde. Winnares Tjitske Rispens ontving 'Het Ding' inclusief de gesigneerde, winnende foto uit handen van maakster Anneke Roorda. 'Het Ding' is een glazen object, wat een half jaar durende ommelandse reis heeft gemaakt langs de fotografen van fotogroep InFocus. Elk groepslid heeft daarbij een foto gemaakt van 'Het Ding', ieder naar eigen inspiratie en in eigen stijl. De dertien Ding-foto's vormden samen een wonderlijk geheel, wat de maanden mei en juni werd geëxposeerd.  

Vakfotograaf Aernout Steegstra van Rudie Wiersma Fotografie licht toe: 'Dit was een leuke expositie bij ons in de winkel. Het was niet alleen een oefening in fotograferen voor de groepsleden, maar zeker ook een oefening in het 'anders kijken' voor het publiek. Daarbij ontstonden vaak leuke gesprekken over de gemene deler in de foto's, de onderlinge verschillen en het waarom van de zeggingskracht van een foto.' De winnende foto is een close-up van 'Het Ding', waarbij de kleuren blauw en groen maximaal uitkomen doordat ze gereflecteerd worden in het bobbeltjesglas van het tafeltje eronder. De ietwat beestachtige kop wringt zich scherp naar voren, terwijl het wat bultige lijf wat vager in de achtergrond blijft hangen. De foto is in februari gemaakt, lekker buiten in de tuin. Fotografe Anneke vertelt dat ze 'Het Ding' een uitdaging vond om te fotograferen: 'Er is ook zoveel in te zien'. Dat gaf nog wel een beetje keuzestress voor het insturen. Volgens de winnares heeft Anneke daarbij de juiste keuze gemaakt. Ze heeft dan ook – na beraad met haar kinderen – volmondig gestemd op juist deze foto: 'Deze sprong er echt uit!'.  

De fotogroep bedankt nogmaals Rudie Wiersma Fotografie voor het podium voor de expositie (er wordt al nagedacht over plannen voor een volgende keer) en wenst Tjitske veel plezier met 'Het Ding'. 

  • Uitreiking het ding-46
  • Uitreiking het ding-55
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Schoolmoestuin basisschool de vlieger (1)

Schoolmoestuin basisschool de Vlieger werpt vruchten af

25 november 2025    Zuidhorn-nieuws
In de schoolmoestuin leren kinderen niet alleen waar hun voedsel vandaan komt, maar ook hoe je voor planten zorgt, samenwerkt en geduldig wacht op resultaat
Lees verder →
Sinterklaas

Sinterklaas & Roetveegpiet bij u thuis op 5 december!

25 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Steun Daniek haar World Servants-actie in Tema-Tema in Zambia
Lees verder →
Schaduwbandconcert 2025 (2)

Schaduwbandconcert Het KunstKwartier trekt 100 bezoekers naar In ’t Holt, Zuidhorn

25 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Leerlingen krijgen de bijzondere kans om podiumervaring op te doen en samen te spelen in een professionele setting
Lees verder →
Digitale kerstmenus

Digitale Kerstmenu’s Zuidhorn 2025

25 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Heerlijk uit eten of afhalen voor thuis om lekker te genieten
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over raadsoverleggen, controle op alcoholgebruik & Vergadering Adviesraad

25 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 25 november
Lees verder →
Muziekbingo

De leukste manieren om het weekend goed te beginnen

25 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Voor veel mensen voelt het weekend als een adempauze
Lees verder →