Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Tjitske Rispens wint ‘Het Ding’

28 juli 2021    Zuidhorn-nieuws
Prijsuitreiking winactie van de expositie van InFocus bij Rudie Wiersma Fotografie
Uitreiking het ding-68

Dinsdagmiddag 27 juli  heeft de prijsuitreiking van 'Het Ding' plaatsgevonden bij Rudie Wiersma Fotografie in Zuidhorn. 'Het Ding' werd verloot onder de klanten die gestemd hadden op de prachtige blauw-groene sfeerplaat die de meeste stemmen vergaarde. Winnares Tjitske Rispens ontving 'Het Ding' inclusief de gesigneerde, winnende foto uit handen van maakster Anneke Roorda. 'Het Ding' is een glazen object, wat een half jaar durende ommelandse reis heeft gemaakt langs de fotografen van fotogroep InFocus. Elk groepslid heeft daarbij een foto gemaakt van 'Het Ding', ieder naar eigen inspiratie en in eigen stijl. De dertien Ding-foto's vormden samen een wonderlijk geheel, wat de maanden mei en juni werd geëxposeerd.  

Vakfotograaf Aernout Steegstra van Rudie Wiersma Fotografie licht toe: 'Dit was een leuke expositie bij ons in de winkel. Het was niet alleen een oefening in fotograferen voor de groepsleden, maar zeker ook een oefening in het 'anders kijken' voor het publiek. Daarbij ontstonden vaak leuke gesprekken over de gemene deler in de foto's, de onderlinge verschillen en het waarom van de zeggingskracht van een foto.' De winnende foto is een close-up van 'Het Ding', waarbij de kleuren blauw en groen maximaal uitkomen doordat ze gereflecteerd worden in het bobbeltjesglas van het tafeltje eronder. De ietwat beestachtige kop wringt zich scherp naar voren, terwijl het wat bultige lijf wat vager in de achtergrond blijft hangen. De foto is in februari gemaakt, lekker buiten in de tuin. Fotografe Anneke vertelt dat ze 'Het Ding' een uitdaging vond om te fotograferen: 'Er is ook zoveel in te zien'. Dat gaf nog wel een beetje keuzestress voor het insturen. Volgens de winnares heeft Anneke daarbij de juiste keuze gemaakt. Ze heeft dan ook – na beraad met haar kinderen – volmondig gestemd op juist deze foto: 'Deze sprong er echt uit!'.  

De fotogroep bedankt nogmaals Rudie Wiersma Fotografie voor het podium voor de expositie (er wordt al nagedacht over plannen voor een volgende keer) en wenst Tjitske veel plezier met 'Het Ding'. 

  • Uitreiking het ding-46
  • Uitreiking het ding-55
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zwaaien infocus

Expositie “Uitzwaaien” van InFocus bij Rudie Wiersma Fotografie

11 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Vanaf 11 april 2026 tot en met 5 juni 2025
Lees verder →
Theatervoorstelling over dementie

Theatervoorstelling over dementie in Grootegast groot succes

11 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
voorstelling gaf een inkijkje in de belevingswereld van mensen met dementie en laat je dat ook echt voelen
Lees verder →
Leekster

Leekstermeer Wandeltocht 2026

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
U kunt mee doen aan deze wandeltocht. De inschrijving is inmiddels geopend
Lees verder →
Grasland houtsingel

Het Groninger Landschap koopt natuur aan in het Hunzedal en Zuidelijk Westerkwartier

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
De aankoop in het Zuidelijk Westerkwartier is nabij het Iwema Steenhuis in Niebert
Lees verder →
Baggeren

Provincie stopt baggerproject Reitdiep: geen slibstort meer in Lauwersmeer

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws
regulier onderhoud van het Reitdiep wordt voorlopig niet afgerond
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar gezien? Meld het!

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws
invasieve wespensoort die schadelijk is voor de biodiversiteit
Lees verder →