Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Tiny Houses Zuidhorn: de heipalen zitten erin

8 juni 2021    Zuidhorn-nieuws
Rond de bouwvak worden 5 Tiny Houses geplaatst
Heien tiny houses (2)

Aan de Admiraal Helfrich straat te Zuidhorn klonken de afgelopen dagen doffe dreunen door de straat. Op de plek waar voorheen een gymzaal stond werden door flinke Friese kerels de heipalen geplaatst voor Tiny houses.

Dit gebeurt in opdracht van woningbouwcoöperatie Wold en Waard. De ambitie van Wold en Waard is om 185 woningen in het Westerkwartier te verduurzamen en 58 nieuwe te bouwen.

In Zuidhorn plaatst de woningbouwcoöperatie 5 kleine woningen (tiny houses). Jan Leistra, manager Vastgoed: “In Nederland is er een tekort aan woningen. Voor mensen met een kleine portemonnee of voor starters is het lastig aan een woning te komen. Wold & Waard heeft onderzocht of dit kleinere woningtype geschikt is om meer toe te passen.”

Uit een gehouden enquête bleek onder 200 mensen animo te bestaan om een Tiny house te bewonen. De planning is dat de Tiny houses voor de bouwvak worden geplaatst en na de bouwvak de sleutels worden overhandigd. Aan wie de woningen worden toegewezen hangt af van verschillende factoren waar de coöperatie zich aan moet houden.

De leverancier van de Tiny House is Heijmans. Een Brabants familiebedrijf dat van een stratenmakerij uitgroeide tot wegenbouwer, tot bouwer van woningen, winkels en bedrijfspanden en tot ontwikkelaar van woonwijken, winkelgebieden en bedrijvenparken.

Wim Oudendorp, directeur regio noord:’ De Heijmans ONE is een compleet huis van 39 m2 met een efficiënte indeling, luxe uitstraling en minimaal onderhoud en geschikt voor een 1-persoonshuishouden. Op dit moment worden ze in productie genomen in Sliedrecht. De planning is dat ze rond de bouwvak naar Zuidhorn worden getransporteerd. De Heijmans ONE bestaat uit twee delen, een onder,- en een bovenverdieping die ter plekke worden samengevoegd. Vervolgens kunnen ze worden aangesloten op de nutsvoorzieningen’.

https://www.heijmansone.nl/

  • Heien tiny houses (3)
  • Heijmans-one
  • Heijmans-one-2
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Blaarkoppen koeien

ChristenUnie: “Meer koeien in de wei”

12 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Dalende weidegang vraagt om extra inzet van provincie
Lees verder →
Mechielsen-press-02-1024x576 trukstar

Drie nieuwe Scania’s voor Mechielsen

12 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Mechielsen is al decennialang een bekende naam in het noorden van Nederland.
Lees verder →
Jongeren pixabay

Jongeren uit Westerkwartier gezocht: praat mee over wonen tijdens (t)huis in Groningen

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Inbreng van jongeren en jongvolwassenen is onmisbaar
Lees verder →
Afscheid annewiersma

Zunobri neemt na 2 seizoenen afscheid van Anne Wiersma

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Naast de coaching van Zunobri 1 verzorgde Anne ook twee jaar lang de trainingen voor de gehele seniorengroep
Lees verder →
Vleermuis

Isoleren spouw bij gangbare soorten vleermuizen onder voorwaarden toegestaan

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Tijdelijk gedoogbeleid voor woningisolatie vernieuwd
Lees verder →
Rvdv1886

Aanrijding tussen vrachtwagen en fietser in Zuidhorn

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bij het ongeval raakte de fietser ernstig gewond en overleed ter plekke
Lees verder →