Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Tineke Kingma genomineerd voor Gouden Venus van Milo

27 juli 2017    Zuidhorn-nieuws
Prijs voor meest inspirerende Nederlander met een beperking die iets goeds doet voor de samenleving.
Tineke kingma

"Nooit bij de pakken neerzitten"

Tien jaar geleden is Tineke Kingma uit Zuidhorn van haar paard gevallen tijdens een prijsuitreiking. Ze heeft maanden in coma gelegen en door wilskracht en doorzettingsvermogen veel opnieuw geleerd, maar ook beperkingen overgehouden. Drie jaar geleden heeft ze ook nog MS gekregen. Tineke blijft positief en heeft in het boek ‘Alles uit de kast’ haar ervaringen beschreven. Elk stapje vooruit gaf haar de energie en de kracht om door te gaan. Op de website www.samensterkerverder.nl geeft ze mensen met diverse beperkingen de kans om ervaringen te delen en samen sterker te worden.

Tineke is genomineerd voor de Gouden Venus van Milo. Met de verkiezing van de Gouden Venus van Milo wil het DELA goededoelenfonds mensen met een beperking in het zonnetje zetten. Het fonds draagt met het thema Onbeperkt! bij aan projecten waarin mensen met een beperking als vrijwilliger iets goeds doen voor een ander. Zij geven op die manier meer betekenis aan hun leven en zijn tegelijk van enorme waarde voor de maatschappij. De Gouden Venus van Milo is bedoeld voor de meest inspirerende Nederlander met een beperking die iets goeds doet voor de samenleving.

» Stemmen

Uit de lijst met De Onbeperkte 100 kun je van 24 juli tot en met 15 september je favoriete kandidaat kiezen, jouw Gouden Venus van Milo.

Na het tellen van de stemmen ontvangt de nummer 1 op 30 september in Eindhoven de Gouden Venus van Milo 2017, samen met een prijs van € 10.000 die de winnaar mag inzetten voor zijn of haar goede doel. Voor de tweede en derde prijs, de Zilveren en Bronzen Venus van Milo, zijn prijzen van € 5000 en € 2500 beschikbaar.

Eerder verschenen over Tineke
» 3 mei 2016 Tineke Kingma te gast bij Omroep Max

» 2 decenber 2014 Rubriek Zuidhorners Tineke Kingma

» 30 maart 2013 Livegang website samensterkerverder.nl

» 11 juli 2012 Tineke Kingma uit Aduard columnist WelkominZuidhorn.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Altaar jozefkerk de gast

Bezoek op Open Monumentendag de Jozefkerk

10 september 2025    Zuidhorn-nieuws
De Jozefkerk in Zuidhorn bevat een aantal bijzondere kerkschatten.
Lees verder →
De eendracht - sebaldeburen,  stichting groninger molenpolders

Open MonumentenDag - PoldermolenDag Westerkwartier

10 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Tijdens Open MonumentenDag, op 13 en 14 september, kunt u een leuke fietsroute volgen langs 3 poldermolens in het Westerkwartier.
Lees verder →
Pubertastisch! 2025

Pubertastisch! Help, mijn puber leeft online!

10 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Hoe blijf je als ouder in contact met je (bijna-)puber in een wereld vol TikTok, Snapchat en groepsdruk?
Lees verder →
Subsidie isoleren

Start isolatieaanpak Westerkwartier

09 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Op donderdag 11 september start wethouder Bé Schollema om 11.00 uur in het gemeentehuis van Zuidhorn officieel de isolatieaanpak van het Westerkwartier en Nij Begun.
Lees verder →
Richard lamberst

Gemeente Westerkwartier organiseert bijeenkomsten voor startende ondernemers

09 september 2025    Zuidhorn-nieuws
combinatie van praktische informatie en inspirerende ondernemersverhalen
Lees verder →
De verbiending zomer

Podcast ‘De Verbiending’ loopt rustig door

09 september 2025    Zuidhorn-nieuws
aandacht besteed aan natuur en landschapsgeschiedenis van het Westerkwartier
Lees verder →