Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Themabijeenkomsten in De Woonweter

10 februari 2019    Zuidhorn-nieuws
Na tips over brandveiligheid in februari warmtepomp
Woonweter-bijeenkomst

De Woonweter wil proberen elke maand een interessant thema uit te lichten. Vlak voor de kerstdagen kwam op zaterdag de Brandweer in De Woonweter met tips en informatie over brandveiligheid. Speciaal voor deze gelegenheid waren rook- en koolmonoxidemelders te koop voor een scherpe prijs. Op 30 januari hebben twee studenten bouwkunde van de Hanzehogeschool hun onderzoeksrapport gepresenteerd over isoleren van bestaande woningen in het Westerkwartier. Ze hadden uiteenlopende isolatievormen op een rijtje gezet samen met de eigenschappen, voor- en nadelen en toepasbaarheid voor bestaande woningen. De Woonweter zat vol met geïnteresseerde mensen en enkele specialisten. Zo ontstonden leuke discussies over de zin en onzin van sommige isolatievormen.

Volgende bijeenkomst gaat over de warmtepomp
Roelof Robbertsen uit Leek, accountmanager en trainer bij opleidingscentrum GO ͦ was zo enthousiast over de bijeenkomst over isoleren, dat hij op woensdag 27 februari u graag iets vertelt over warmtepompen. En hij kan het weten: dagelijks is hij bezig met dit thema in de koude- en klimaattechnische branche. De avond begint om 20 uur en we verwachten rond kwart over negen weer huiswaarts te gaan. Speciaal voor de deze avond is de winkel geopend vanaf 19.45 uur. Wilt u erbij zijn, meld u dan aan via westerkwartier@woonweter.nl. In verband met de beperkte ruimte is opgave noodzakelijk.

De Woonweter Westerkwartier is sinds oktober geopend voor publiek. In de winkel van Schuiling Wonen en Slapen aan de Dorpsvenne 2 in Zuidhorn zijn op zaterdag en op afspraak wooncoaches aanwezig om uw vragen op het gebied van comfortabel, duurzaam, veilig en/of levensloopbestendig wonen te beantwoorden. Kunt u niet op 27 februari aanwezig zijn, maar wilt u wel meer weten over De Woonweter, surf dan naar www.woonweter.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Blaarkoppen koeien

ChristenUnie: “Meer koeien in de wei”

12 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Dalende weidegang vraagt om extra inzet van provincie
Lees verder →
Mechielsen-press-02-1024x576 trukstar

Drie nieuwe Scania’s voor Mechielsen

12 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Mechielsen is al decennialang een bekende naam in het noorden van Nederland.
Lees verder →
Jongeren pixabay

Jongeren uit Westerkwartier gezocht: praat mee over wonen tijdens (t)huis in Groningen

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Inbreng van jongeren en jongvolwassenen is onmisbaar
Lees verder →
Afscheid annewiersma

Zunobri neemt na 2 seizoenen afscheid van Anne Wiersma

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Naast de coaching van Zunobri 1 verzorgde Anne ook twee jaar lang de trainingen voor de gehele seniorengroep
Lees verder →
Vleermuis

Isoleren spouw bij gangbare soorten vleermuizen onder voorwaarden toegestaan

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Tijdelijk gedoogbeleid voor woningisolatie vernieuwd
Lees verder →
Rvdv1886

Aanrijding tussen vrachtwagen en fietser in Zuidhorn

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bij het ongeval raakte de fietser ernstig gewond en overleed ter plekke
Lees verder →