Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Thema-avond Open Monumentendag over Duurzaamheid en uitreiking Steunpilaar

19 augustus 2022    Zuidhorn-nieuws
1 september in CazemierBoerderij Tolbert - Oudheidkamer Fredewalda Tolbert
Bestuur stichting open monumentendag

Ook monumenten kunnen duurzaam zijn. Feitelijk zijn ze dat door hun lange bestaan al, maar bouw-technische aanpassingen of een andere bestemming kunnen een monument een duurzamer bestaan geven. Tijdens deze thema-avond wordt stilgestaan bij de mogelijkheden van het duurzaam maken en beheren van ons monumentale erfgoed. Open Monumentendag gemeente Westerkwartier heeft een tweetal deskundigen uitgenodigd om daar op beeldende wijze over te praten. Verder wordt ook weer de jaarlijkse steunpilaar uitgereikt. De avond, op 1 september, start om 19.00 uur in CazemierBoerderij Tolbert - Oudheidkamer Fredewalda Hoofdstraat 27, Tolbert

Winnaar Steunpilaar 2022 wordt ook bekend gemaakt
De voormalige Stichting Open Monumentendag Zuidhorn is begonnen met het toekennen van deze ‘onderscheiding’ aan een persoon of organisatie, die zich belangeloos heeft ingezet voor het stimuleren van de belangstelling voor monumenten in het algemeen, dan wel voor de eigen locatie.
De Stichting Open Monumentendag gemeente Westerkwartier heeft dit initiatief overgenomen.

Onder verantwoordelijkheid van het comité uit Zuidhorn zijn de volgende Steunpilaren uitgereikt:
2013      Agda van der Vlis
2014      Klaas Hekker
2015      Arine Brusse
2016      Jakob Loer
2017      Marian Meijer
2018      Stichting Mien Westerkwartier

Onder auspiciën van Open Monumentendag gemeente Westerkwartier zijn toegekend:
2019      Bestuursleden van de (voormalige) Stichting Open Monumentendag Zuidhorn
2020      Samuel Levie Stichting / Joodse School Leek
2021      Stichting Beheer Kerk te Fransum

De grote vraag wie de steunpilaar 2022 gaat winnen, wordt in de CazemierBoerderij Tolbert - Oudheidkamer Fredewalda  rond 21.10 uur bekend gemaakt!

Zaterdagochtend 10  september om 10.00 uur start Open Monumentendag met het thema 'Duurzaamheid’.

ver de  CazemierBoerderij Tolbert - Oudheidkamer Fredewalda
De CazemierBoerderij heeft een rijke geschiedenis op een centrale plek in het dorp. Bij de restauratie, die grotendeels door vrijwilligers is uitgevoerd, zijn de historische elementen van het markante gebouw bewaard gebleven.

De boerderij is ongeveer 400 jaar oud. Uit jaarringonderzoek blijkt dat drie eikenhouten gebinten dateren uit 1607. Heel bijzonder is, dat twee staanders aan de bovenkant een vorkconstructie hebben. De boerderij is het vroegste voorbeeld van de bouw van een zogenaamde Friese schuur in de provincie Groningen.

  • Steunpilaar 2021 vroedschap Fransum
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Schoolmoestuin basisschool de vlieger (1)

Schoolmoestuin basisschool de Vlieger werpt vruchten af

25 november 2025    Zuidhorn-nieuws
In de schoolmoestuin leren kinderen niet alleen waar hun voedsel vandaan komt, maar ook hoe je voor planten zorgt, samenwerkt en geduldig wacht op resultaat
Lees verder →
Sinterklaas

Sinterklaas & Roetveegpiet bij u thuis op 5 december!

25 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Steun Daniek haar World Servants-actie in Tema-Tema in Zambia
Lees verder →
Schaduwbandconcert 2025 (2)

Schaduwbandconcert Het KunstKwartier trekt 100 bezoekers naar In ’t Holt, Zuidhorn

25 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Leerlingen krijgen de bijzondere kans om podiumervaring op te doen en samen te spelen in een professionele setting
Lees verder →
Digitale kerstmenus

Digitale Kerstmenu’s Zuidhorn 2025

25 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Heerlijk uit eten of afhalen voor thuis om lekker te genieten
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over raadsoverleggen, controle op alcoholgebruik & Vergadering Adviesraad

25 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 25 november
Lees verder →
Muziekbingo

De leukste manieren om het weekend goed te beginnen

25 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Voor veel mensen voelt het weekend als een adempauze
Lees verder →