Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Thatfatfreerunner brengt actie naar StartFest Tolbert

6 september 2024    Zuidhorn-nieuws
Grootste werk- en ontwikkelevenement in Noord-Nederland
Startfest tolbert-2

Op dinsdag 10 september is de vijfde editie van StartFest in de HJC Manege in Tolbert. StartFest is het grootste werk- en ontwikkelevenement in Noord-Nederland, met 12 festivals verspreid over Groningen en Noord-Drenthe. De eerdere edities in Groningen, Appingedam, Assen en Scheemda waren een groot succes. De organisatie van deze editie, voor inwoners van West-Groningen, is in handen van de gemeenten Noordenveld en Westerkwartier, samen met Werk in Zicht.

Om 10.30 uur opent wethouder Richard Lamberst van de gemeente Westerkwartier het festival officieel door het onthullen de gouden StartFest spiegel. Wethouder Richard Lamberst: "StartFest brengt mensen en mogelijkheden samen op een unieke manier. Het is geweldig om te zien hoe passie voor werk en ontwikkeling hier tot leven komt."

De opening wordt om 14.00 uur aangevuld door wethouder Alex Wekema van de gemeente Noordenveld. Dit doe hij samen met een geweldige act van niemand minder dan Joachim Scheffer, "thatfatfreerunner." Dit is dé kans om de man achter de virale video's in levenden lijve te zien. Hij neemt het publiek mee in de wereld van freerunning en deelt zijn verhaal over hoe hij door sport zijn leven omgooide. Wethouder Wekema benadrukt: “StartFest is meer dan alleen een evenement; het is een viering van talent en ontwikkeling. Het is geweldig om te zien hoe we samen met de twee gemeentes mogelijkheden kunnen creëren.”

Iedereen is welkom
Iedereen is welkom op StartFest: van jong tot oud, ongeacht opleiding, werkervaring of achtergrond.  Hier gaat het niet om het CV, maar om wat iemand kan. Bezoekers kunnen in gesprek met werkgevers, deelnemen aan leuke doe-activiteiten en workshops volgen. Ontdek de wereld van glasvezel door zelf te oefenen met het lassen, bereid je voor op sollicitaties met waardevolle CV-tips en voel je als een echte machinist terwijl je graaft in een bult zand. Verder zijn er nog taalactiviteiten waarbij je kunt ontsnappen uit een uitdagende taal-escapekoffer, zorgsituaties die je kunt beleven via VR-brillen, de kans om bestanden te ontgrendelen terwijl je een hacker tegenhoudt in een spannende cyberpuzzel, en de mogelijkheid om het gewicht van afvalcontainers te raden om een prijs te winnen!

Inspiratie en ontwikkeling
Opleiders, bedrijven, branche- en maatschappelijke organisaties laten zien wat ze te bieden hebben. Door doe-activiteiten worden mensen geïnspireerd om zich te ontwikkelen. Dit kan zijn (meer) werken, een andere baan, een opleiding starten, vrijwilligerswerk doen of een nieuwe richting verkennen. Iedere stap is waardevol. Ruim 80 bedrijven en organisaties zijn aanwezig. Gidsen staan klaar om bezoekers te helpen hun talenten en mogelijkheden te ontdekken.

Meer informatie is te vinden op startfest.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Politieauto

Zichtbaar Veilig: excursie langs (on)veilige plekken in Westerkwartier

22 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Initiatief van Gemeenteraadsleden Annelie Bonnet (D66) en Myra Eeken-Hermans (PvdA)
Lees verder →
Ieder kind een boom-grootegast nederveen-jelmer 20-03-2026 fotoevertbuiten

Eerste fruitboom uitgereikt voor project ‘Ieder kind een boom’

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Basisschoolkinderen en schoolmedewerkers konden de afgelopen weken een gratis fruitboom aanvragen. In totaal hebben 3.240 liefhebbers een boom aangevraagd, een mooi resultaat.
Lees verder →
Ard van der tuuk burgemeester

Voorlopige uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
gemeente Westerkwartier houdt vrijdag duidingsdebat in gemeentehuis
Lees verder →
Sterkwkwoning

Bloeiende partij Sterk Westerkwartier bedankt al haar kiezers!

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
verdubbeld van 3 zetels naar 6 zetels!
Lees verder →
Richard lamberst

Nieuwe kavels in de verkoop op bedrijvenpark Leeksterveld in Leek

20 maart 2026    Regio-nieuws
De afgelopen jaren hebben zich al veel bedrijven gemeld bij de gemeente.
Lees verder →
 

Meer dan 2.500 leerlingen doen mee aan 15e zwerfafvalactie van NDCE Westerkwartier

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
”Het is mooi om te zien hoe leerlingen zich hiervoor inzetten en samen zorgen voor een schonere en leefbaardere schoolomgeving en buurt.”
Lees verder →