Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

“Terugverdientijd energiebesparende investeringen geen argument meer, van het gas is realiteit “

5 april 2018    Zuidhorn-nieuws
Project Energieke Buurten Westerkwartier
Buurkracht-info (2)

Woensdag 4 april was er in het gemeentehuis van Zuidhorn een voorlichtingsbijeenkomst ‘ Energieke Buurten in het Westerkwartier’ over energiebesparende maatregelen in de buurt.

Wethouder Bakker, die de avond opende, gaf aan dat duurzaamheid van ons allemaal is. “ We moeten elkaar niet de maat nemen, we gebruiken allemaal gas maar er zijn wel veel maatregelen om het verbruik terug te dringen”. Zo zei hij. “Wij zijn nu wel klaar met het gas”.

Niels De Rooij van Buurkracht gaf een presentatie over het concept van Buurkracht; een samenwerking van de Westerkwartier gemeenten en Buurkracht om meer buurten in het Westerkwartier aan de slag te krijgen met het besparen van energie.

Hiertoe worden inwoners gevraagd om het voortouw te nemen om de buurt, straatgenoten en/of dorpsgenoten te helpen met het toepassen van energiebesparende maatregelen. Isoleren is tenslotte de eerste stap om te besparen op de energierekening.

Bart van der Kolk vertelde hoe buurkracht werkt in Sauwerd-Wetsinge. Een klein groepje enthousiastelingen die anderen prikkelen om mee te doen door het organiseren van informatieavonden, duurzaamheidsmarkten, het beschikbaar stellen van ene warmtecamera enz. Hij gaf aan veel te hebben aan de organisatie Buurkracht die hen kosteloos ondersteunt met advies, posters, flyers, digitale nieuwsbrieven etc. Wel zei hij dat het een behoorlijke klus is, “je moet er wel voor gaan”.

Terugverdientijd investeringen
Een vraag over de terugverdientijd van de soms grote investeringen, werd vanuit de zaal beantwoord. “Terugverdientijd is nu geen argument meer, de realiteit is dat we van het gas af moeten.”  Ook het argument dat de productie, vervoer en installatie van bijvoorbeeld Zonnepanelen meer Co2 kost dan dat er bespaard wordt werd van tafel geveegd door de aanwezigen.

Na afloop gingen de aanwezigen met elkaar in gesprek en wisselden informatie uit. Ook wordt er een Energiediner gepland voor belangstellende om door te praten.

De gemeente heeft meerdere acties opgezet om haar klimaatdoelstellingen te halen; Slim Wonen, Duurzame Dorpen, maar ook het invoeren van een duurzaamheidslening en subsidies. Buurkracht is een andere manier om in contact te komen met huiseigenaren om dit doel te bereiken.

Buurkracht helpt met een eigen buurtbegeleider, energieadvies, gratis acties, een eigen buurtwebsite en nog veel meer. Meer weten over wat Energieke buurten jou te bieden heeft? Neem contact op met Niels via niels@buurkracht / 0620117775 of kijk op https://buurkracht.nl/westerkwartier

Later deze maand zijn er bijeenkomsten in Grootegast, Leek en Marum.

  • Buurkracht-info (1)
  • Buurkracht-info (3)
  • Buurkracht-info (4)
  • Buurkracht-info (6)
  • Buurkracht-info (5)
  • Buurkracht-info (7)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Lego

Dubbel jubileum voor LEGO beurs in het LEGiO-museum

21 september 2026    Zuidhorn-nieuws
10-jarig jubileum én vijfde editie bouwsteenbeurs
Lees verder →
Zunobri 2026

Moeizame maar terechte overwinning Zunobri 1

21 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
5-12 overwinning op Sparta 5
Lees verder →
Politieauto

Persoon valt in Van Starkenborghkanaal tussen Dorkwerd en Aduard

21 september 2026    Zuidhorn-nieuws
zondagochtend rond 06.00 uur
Lees verder →
Startersdag

Startersdag voor beginnende ondernemers

20 september 2026    Zuidhorn-nieuws
inspirerende avond vol praktische kennis, ondernemersverhalen en waardevolle ontmoetingen
Lees verder →
Fietspadplus mollema

Doe mee aan fietsactie voor korte ritten

20 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Voor het eerst doen alle tien Groninger gemeenten mee aan de campagne ‘Kort ritje? Da’s zo gefietst!’.
Lees verder →
Meezingcafe data 26-27

Meezing café Grijpskerk van start

20 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Genieten van het samen zingen, ook al zing je niet perfect.
Lees verder →