Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Teleurstelling bij informatieavond CO2 Grootegast

22 september 2010    Zuidhorn-nieuws
Ties Koning bezocht de eerste informatieavond CO2 te Grootegast. Inwoners van de gemeenten Leek, Marum en Zuidhorn zijn uitgenodigd voor de inwonersbijeenkomst op woensdag 22 september 2010. Die bijeenkomst begint 20.00 uur

Ties Koning bezocht de eerste informatieavond CO2 te Grootegast.

Inwoners van de gemeenten Leek, Marum en Zuidhorn zijn uitgenodigd voor de inwonersbijeenkomst op woensdag 22 september 2010. Die bijeenkomst begint 20.00 uur in De Postwagen te Tolbert.

Geheel teleurgesteld verliet ik (maandag 20 september) met vele anderen de informatieavond CO2 te Grootegast. Een summiere inleidingsvideo werd vertoond, waaruit je eigenlijk kon opmaken dat opslag van CO2 in het noordelijke Boer-akker en Zeebaldeburen (ze konden het niet eens goed uitspreken) een soort geschenk moest zijn.

Daarna konden we met diverse vertegenwoordigers spreken, die op al onze vragen geen antwoord gaven. Daar kwamen ze niet voor. Alleen informatie hoe en wat. De provincie Groningen was er ook, schoorvoetend vertellend dat ze vóór CO2 opslag waren, (Ja logisch als je een kolencentrale in de Eemsmond gaat bouwen met kolen uit Duitsland) en Friesland en Drenthe een andere mening (lees “tegen waren”). Uit niets bleek enig gevaar voor ons als Westerkwartierder mensheid. Toch heb ik geprobeerd “onze” vragen beantwoord te krijgen. Volledig voor niets. Er kon niet gediscussieerd worden. Volgens burgemeester Dijkstra was dat met het ministerie afgesproken.

MAAR MENSEN Blijf alert!

CO2 is een dodelijk gas, daarom moeten we met zijn allen de onderstaande zaken op een rij krijgen alvorens zonder slag of stoot toe te laten dat we CO2 onder onze mooie gronden krijgen.

CO2, een stevig nevenprodukt van vele verbrandingsbewerkingen. Gelukkig hebben planten, struiken, bomen, eigenlijk onze hele vegetatie, CO2 nodig. Is dat zo? Jazeker, maar langzamerhand produceren we teveel CO2 door onze menselijke, meestal niet natuurlijke, werkzaamheden. Daardoor zou er wel eens een probleem kunnen ontstaan: Waar laat je het overtollige CO2. Niet zomaar in ons leefmilieu. Te weinig CO2 en we hyperventileren, maar vanaf een 6 - 7 % beginnen we ons duizelig te voelen en bij 17% CO2 in de ons omringende lucht betekent een zekere dood. Dus dat moet worden opgeslagen. Tussen vele ideeën is er eentje, die, onder anderen door onze overheid via de stichting “Borg”, de kop opsteekt, en dat is het opslaan in onze bodem. De komende jaren worden er weer kolencentrales gebouwd, waar CO2 een nevenproduct is. Dit gaat dus leiden tot overproductie. Dus die opslag in de bodem moet er komen stelt men. Dit terwijl er voldoende alternatieven zijn om de toename van CO2 te verminderen. Het gaat te ver om in dit verhaal daar op in te gaan.
Opslag in de bodem is onze eerste zorg. We wonen allen in het Westerkwartier en daar bevinden zich aardgasvelden die men voor opslag geschikt acht.

Ties Koning

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Omd niehove

Veerkrachtig erfgoed in het Westerkwartier!

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De Stichting Open Monumentendag Westerkwartier kijkt met veel enthousiasme vooruit naar de aankomende Open Monumentendag op zaterdag 12 september 2026.
Lees verder →
Take one

Jeugdkorps Bicycle Showband Crescendo opent Streetparade en Take One 2026

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Take One eerste grote testcase voor Wereld Muziek Concours shows
Lees verder →
Biobased verduurzamen woningen

Feestelijk moment voor biobased verduurzamen van woningen in Leek

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De woningen krijgen een nieuw biobased dak voorzien van natuurlijke hennepisolatie, daarnaast wordt er hybridewarmtepomp en kunststofkozijnen geplaatst.
Lees verder →
Boot schip zee

Boottransport in Groningen: zo regel je het vervoer van je jacht

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Een jacht verplaatsen is geen kwestie van even een aanhanger huren.
Lees verder →
Vrienden van beatrixoord

Van Londen naar Haren op de fiets voor Beatrixoord

17 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Tussenstop in Niebert bij wegrestaurant “In de Klaver” om kennis te maken met het bestuur van Vereniging Vrienden van Beatrixoord
Lees verder →
Plack

Nominaties Groninger Cultuurprijzen 2026 geopend

17 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Er zijn 3 categorieën: professionals, talent en amateurkunst. Iedere winnaar ontvangt € 5.000
Lees verder →