Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Tekort woningen ouderen Westerkwartier

3 juli 2012    Zuidhorn-nieuws
tekort van enkele honderden woningen

ZUIDHORN - In het Westerkwartier heerst een groot tekort aan seniorenwoningen. De Adviescommissie Bouwen en Wonen Zuidhorn deed onderzoek naar de ideale seniorenwoning. “Ik schat dat er een tekort van enkele honderden woningen is”, zegt bestuurslid Fred Postema van de adviescommissie.

Het onderzoek gebeurde in opdracht van de gemeenten Grootegast, Leek, Marum, Zuidhorn en woningcorporatie Wold & Waard. Postema: “Als er woningen bijkomen, dan moet bij de betrokken partijen duidelijk zijn welke type woning het meest geschikt is.”

Hij raadt 55-plussers aan op tijd op zoek te gaan naar een geschikte woning. “Vanzelfsprekend willen mensen zo lang mogelijk in hun huidige woning blijven zitten. Maar je kunt maar beter niet wachten tot de gebreken te groot worden. Dan kan het nogal lang duren voordat je een geschikte woning hebt. In Zuidhorn bijvoorbeeld is bijna geen woning te vinden waar op de begane grond ook een slaapkamer zit. Ook zijn er geen sociale huurwoningen voor dit type bewoner te vinden. En terwijl je wacht ga je gebruik maken van de Wmo (Wet maatschappelijke ondersteuning die hulp regelt voor mensen met een beperking, red.). Met een geschikte woning wordt dit potje ook ontlast.”

DvhN

De doelstelling van de Adviescommissie Bouwen en Wonen (VAC) Zuidhorn is het behartigen van de belangen van de woonconsument ten aanzien van woonkwaliteit in het plan- en bouwproces.

» Naar de site en het gehele rapport

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Reunie bambi 2026

Reünie kleuterschool de “BAMBI” en de christelijke lagere school Geert Waldastraat

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Organisatoren Albert, Reint en Joke kijken terug op een zeer geslaagde reünie
Lees verder →
Koperblazers

Muzikanten gezocht voor de voorstelling Braand!

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
De voorstelling zal in januari 2027 ongeveer twintig keer te zien zijn in dorpshuizen en zalen in het Westerkwartier
Lees verder →
Annemarieke coenders promofoto zwartwit -1

Annemarieke Coenders en Duo Satan in Peter, Pieternel en Meindert show

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Start van het seizoen
Lees verder →
Politieauto

Ongeval met letsel op Stationsweg in Zuidhorn

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
hulpdiensten zijn maandagmiddag uitgerukt
Lees verder →
Daniel ongeslagen 12-9-26-tennis

Talero-jeugd 1 zegeviert in Franeker

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Alle seniorenteams van ttv Talero doen nog mee voor de titel
Lees verder →
Ton en bennie in het holt

Ton en Bennie, Stichting uit de Kunst Zuidhorn en Mannenkoor KUG genomineerd voor Cultuurprijs

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Ruim 30 nominaties Cultuur-, Sport- en Leefbaarheidsprijs 2026, uitreiking op 22 oktober
Lees verder →