Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Team Pretty Smart Robotics wint Inspire award in Kaiserslautern

26 februari 2023    Zuidhorn-nieuws
Groningse FTC team Pretty Smart Robotics en het Ubbo TECH team winnen ticket voor het WK in Houston
Pretty smart robotics kl

Afgelopen vrijdag 24 februari en zaterdag 25 februari werd in Kaiserlautern de Europe FTC Invitational gehouden. Er deden 33 FIRST Tech Challenge (FTC) team mee uit o.a. Duitsland, België en Nederland. Alle 7 deelnemende Nederlandse teams wisten op zaterdag heel knap de halve finales te behalen. De twee Groningse teams gingen echter met hoofdprijzen aan de haal. De wedstrijdfinale werd gewonnen door het Ubbo Tech Team van de Ubbo Emmius Scholengemeenschap in Stadskanaal. Team Pretty Smart Robotics (van de Westerkwartierse Science en Robotics vereniging Pretty Smart) uit Grootegast wist de Inspire award, de andere hoofdprijs van het toernooi, te winnen. Deze award gaat naar het team dat een voorbeeld is voor andere FTC  teams en dat uitblinkt in alle door de jury beoordeelde categorieën.

Inspiratie voor scholen in het Noorden
Met de hulp van sponsoren JC-Electronics, Schuiling Wonen en Slapen, Boikon en de Woldborg draait Team Pretty Smart Robotics (bestaande uit Anne-Maaike (16), Lars (16), Loes (15), Sander (16) en Tess(16)) een erg goed seizoen. Eerder deze maand tijdens de Benelux finale in Eindhoven wist het team al de finale te bereiken en de Motivate award te winnen. Het Groningse team hoort daarmee bij de beste teams van Nederland in een competitie die tot dusver vooral werd gedomineerd door teams uit Noord-Brabant en Zuid-Holland. Pretty Smart Robotics, dat eerder het Ubbo Tech team al hielp, hoopt andere scholen en clubs in het Noorden ook te inspireren om mee te doen aan de FCT competitie om zo onze provincie duurzaam op de kaart te zetten.

Sponsoring voor het WK in Houston
Met hun uitmuntende prestaties hebben zowel het Ubbo Tech Team als Pretty Smart Robotics een uitnodiging gekregen om deel te nemen aan het WK in Houston van 19-22 april. Het is voor het eerst dat een Gronings FTC team een uitnodiging krijgt voor deelname aan het WK. Of de teams ook daadwerkelijk naar het WK kunnen gaan, is nog onzeker. De reis is alleen mogelijk als er voldoende sponsors gevonden kunnen worden om de reis te bekostigen. Geïnteresseerde bedrijven wordt gevraagd om contact op te nemen met de teams.

V.l.n.r. Mariëlle Hoexum (coach), Anne-Maaike Hendriks, Loes Boomsma, Tess Vellinga en Sander Reinders. Niet op de foto: Lars van der Laan.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Reunie bambi 2026

Reünie kleuterschool de “BAMBI” en de christelijke lagere school Geert Waldastraat

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Organisatoren Albert, Reint en Joke kijken terug op een zeer geslaagde reünie
Lees verder →
Koperblazers

Muzikanten gezocht voor de voorstelling Braand!

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
De voorstelling zal in januari 2027 ongeveer twintig keer te zien zijn in dorpshuizen en zalen in het Westerkwartier
Lees verder →
Annemarieke coenders promofoto zwartwit -1

Annemarieke Coenders en Duo Satan in Peter, Pieternel en Meindert show

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Start van het seizoen
Lees verder →
Politieauto

Ongeval met letsel op Stationsweg in Zuidhorn

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
hulpdiensten zijn maandagmiddag uitgerukt
Lees verder →
Daniel ongeslagen 12-9-26-tennis

Talero-jeugd 1 zegeviert in Franeker

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Alle seniorenteams van ttv Talero doen nog mee voor de titel
Lees verder →
Ton en bennie in het holt

Ton en Bennie, Stichting uit de Kunst Zuidhorn en Mannenkoor KUG genomineerd voor Cultuurprijs

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Ruim 30 nominaties Cultuur-, Sport- en Leefbaarheidsprijs 2026, uitreiking op 22 oktober
Lees verder →