Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Team Pretty Smart Robotics wint Inspire award in Kaiserslautern

26 februari 2023    Zuidhorn-nieuws
Groningse FTC team Pretty Smart Robotics en het Ubbo TECH team winnen ticket voor het WK in Houston
Pretty smart robotics kl

Afgelopen vrijdag 24 februari en zaterdag 25 februari werd in Kaiserlautern de Europe FTC Invitational gehouden. Er deden 33 FIRST Tech Challenge (FTC) team mee uit o.a. Duitsland, België en Nederland. Alle 7 deelnemende Nederlandse teams wisten op zaterdag heel knap de halve finales te behalen. De twee Groningse teams gingen echter met hoofdprijzen aan de haal. De wedstrijdfinale werd gewonnen door het Ubbo Tech Team van de Ubbo Emmius Scholengemeenschap in Stadskanaal. Team Pretty Smart Robotics (van de Westerkwartierse Science en Robotics vereniging Pretty Smart) uit Grootegast wist de Inspire award, de andere hoofdprijs van het toernooi, te winnen. Deze award gaat naar het team dat een voorbeeld is voor andere FTC  teams en dat uitblinkt in alle door de jury beoordeelde categorieën.

Inspiratie voor scholen in het Noorden
Met de hulp van sponsoren JC-Electronics, Schuiling Wonen en Slapen, Boikon en de Woldborg draait Team Pretty Smart Robotics (bestaande uit Anne-Maaike (16), Lars (16), Loes (15), Sander (16) en Tess(16)) een erg goed seizoen. Eerder deze maand tijdens de Benelux finale in Eindhoven wist het team al de finale te bereiken en de Motivate award te winnen. Het Groningse team hoort daarmee bij de beste teams van Nederland in een competitie die tot dusver vooral werd gedomineerd door teams uit Noord-Brabant en Zuid-Holland. Pretty Smart Robotics, dat eerder het Ubbo Tech team al hielp, hoopt andere scholen en clubs in het Noorden ook te inspireren om mee te doen aan de FCT competitie om zo onze provincie duurzaam op de kaart te zetten.

Sponsoring voor het WK in Houston
Met hun uitmuntende prestaties hebben zowel het Ubbo Tech Team als Pretty Smart Robotics een uitnodiging gekregen om deel te nemen aan het WK in Houston van 19-22 april. Het is voor het eerst dat een Gronings FTC team een uitnodiging krijgt voor deelname aan het WK. Of de teams ook daadwerkelijk naar het WK kunnen gaan, is nog onzeker. De reis is alleen mogelijk als er voldoende sponsors gevonden kunnen worden om de reis te bekostigen. Geïnteresseerde bedrijven wordt gevraagd om contact op te nemen met de teams.

V.l.n.r. Mariëlle Hoexum (coach), Anne-Maaike Hendriks, Loes Boomsma, Tess Vellinga en Sander Reinders. Niet op de foto: Lars van der Laan.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Franshage

‘Klassiekers in de Kunst’ van Frans Hage

29 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Opening expositie op zaterdag 11 april in Galerie Zichtlijn
Lees verder →
E-waste-de-brug

Een beter milieu, begint bij De Brug!

29 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Groep 7b/8b van basisschool De Brug uit Zuidhorn doet mee aan de EWasterace
Lees verder →
Team 1 talero jeugd met links mathijs vening

Vriendenteam Talero 1 naar promotiepoule landelijk C

29 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
voordeel is dat ze nu vaker thuiswedstrijden spelen
Lees verder →
Albert marga tuin

Efficiënt tuinbeheer: water en bodem in balans

29 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Een goed ontworpen tuin houdt niet alleen rekening met beplanting en bestrating, maar ook met waterbeheer en bodemstabiliteit
Lees verder →
20260321 zonnewensentrekking 1

Zonnewensen vervuld voor bewoners Zonnehuis Oostergast

26 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
initiatief van de Stichting Vrienden van Zonnehuis Oostergast
Lees verder →
Zwerfvuilactieaduard

“Help de wereld” en “de natuur gaat kapot”

23 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Aftrap zwerfafvaldag bij SWS De Adeborg te Aduard
Lees verder →