Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Te weinig geld voor uitbreiding Brede school

19 november 2018    Zuidhorn-nieuws
zeven tot acht lokalen nodig in plaats van geplande vier
Henk-bakker-zuidhorn

Er is onvoldoende geld voor uitbreiding van school Noordster (obs De Borgh/cbs Het Anker) in nieuwbouwwijk De Oostergast in Zuidhorn.

Volgens wethouder Henk Bakker (GroenLinks) lag er een plan om op dit schoolgebouw een extra verdieping te realiseren met vier klaslokalen. De toename van het leerlingental is zo groot dat zeven tot acht lokalen nodig zijn. Dat noodzaakt de gemeente en het schoolbestuur van stichting Quadraten op zoek te gaan naar een dependance. De huidige innovatieboerderij (voorheen boerderij-Iwema) vlakbij Noordster is hiervoor in beeld.

De gemeente Zuidhorn legde eerder al 840.000 euro opzij voor de uitbreiding van Noordster. Voor dit geld zeven tot acht lokalen realiseren, gaat niet lukken, zegt Bakker. Bij de opstelling van de meerjarenbegroting van de nieuwe gemeente Westerkwartier – geraamd tekort: bijna 4 miljoen – is nog geen ruimte gevonden voor de bouw van de extra lokalen.

Grote zorgen maakt Bakker zich vooralsnog nog niet: ,,Als het nodig is, komt dat geld er.’’ Bestuurder Johan Heddema van Quadraten is diezelfde mening toegedaan: ,,Dat de vraag naar meer lokaliteiten in de kern Zuidhorn in zo'n korte tijd zou groeien, kon niemand vooraf voorzien'', meent hij.

Bron: Westerkwartier

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Denk vooruit

Bijeenkomsten over weerbaarheid in noodsituaties

26 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
31 augustus in De Dorpsstee, Noordhorn
Lees verder →
Hockey (10)

Hockeyclub Westerkwartier doet wereldrecordpoging hooghouden

26 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Het huidige record staat op 168 mensen die tegelijk de bal hooghouden.
Lees verder →
Annelie bonnet

Annelie Bonnet nieuwe fractievoorzitter D66 Westerkwartier

25 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
D66 Westerkwartier begint nieuwe politieke seizoen met nieuwe rolverdeling en scherpe oppositiekoers
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over KCA route, memory walk & Vrachtwagenbioscoop

25 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 25 augustus
Lees verder →
Pilon verkeer versperring afzetting

Groot onderhoud aan provinciale weg tussen Leek en Enumatil

24 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
De stremming en omleiding voor de eerste fase van de werkzaamheden, van 7 september tot en met 16 oktober 2026.
Lees verder →
Parkinson

Parkinson? Je staat er niet alleen voor!

24 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Samen met de Parkinson Vereniging en Oosterlengte organiseert het Zonnehuis informatieve bijeenkomsten.
Lees verder →