Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Tasmaanse raadslid Steve Wass: “Abel Tasman is de geboorteplaats van Tasmanië”

12 juni 2019    Zuidhorn-nieuws
De Tasmaanse vertegenwoordiger is in Nederland voor een tweedaags bezoek aan het Westerkwartier.
Steve wass en koos wiersma (2)

Het Tasmaanse raadslid Steve Wass en burgemeester Koos Wiersma hebben vandaag, 12 juni, een nieuw vriendschapsbord onthuld. Ze deden dat samen in Lutjegast, de geboorteplaats van Abel Tasman, de Europese ontdekker van zowel Tasmanië als Nieuw-Zeeland. De Tasmaanse vertegenwoordiger is in Nederland voor een tweedaags bezoek aan het Westerkwartier.

"Ik ben enorm vereerd om in de geboorteplaats van Abel Tasman te zijn. Je zou kunnen zeggen dat Abel Tasman de geboorteplaats van Tasmanië is," zegt Steve Wass. "Abel Tasman was zijn tijd ver vooruit. Hij was avontuurlijk en zeilde naar onontdekte wateren, zo ontdekte hij ons eiland in 1642."

Nationaal belang
Steve Wass en Koos Wiersma laten met de onthulling zien dat ze de vriendschapsbanden willen verstevigen. "Ik ben trots dat we deze stedenband hebben en behouden," aldus Koos Wiersma. Afgelopen februari sprak de gemeenteraad zich al uit over de voortzetting van de banden. Er werd besloten dat de banden niet alleen een lokaal en regionaal belang hebben door de historie en cultuur, maar ook een nationaal belang.

Eerste keer in Nederland
Steve Wass is raadslid en voormalig burgemeester van de zustergemeente Kingborough, een gemeente in het zuiden van het Australische eiland Tasmanië. Samen met zijn vrouw is hij voor de eerste keer in Nederland. Hij werd officieel welkom geheten door burgemeester Koos Wiersma en de wethouders op het gemeentehuis in Grootegast. Verder bezocht hij het Abel Tasman Museum, de doopkerk van Abel Tasman, het praalgraf van Midwolde en hij spreekt de gemeenteraad van het Westerkwartier toe.

De nieuwe vriendschapsborden moeten uiteindelijk overal aan de grenzen van de nieuwe gemeente Westerkwartier komen te staan.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Degeinexpress3

‘De Gein Express dendert door!’

26 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
`Wij houden van lachen. Wij houden van avonden vol plezier`
Lees verder →
Jeugd talero 1 in zwolle

Eerste uitwinst jeugd Talero 1 in Zwolle

26 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
uitslag had nog groter kunnen uitvallen
Lees verder →
Herfst kind natuur

Week van de Pleegzorg

24 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Is jouw huis een tweede thuis?
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Tweede Kamerverkiezing 2025, takkenroute & Appeltje Eitje!

24 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 21 oktober
Lees verder →
Groente fruit

Gezond en betaalbaar eten? Appeltje Eitje!

24 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Gezond eten hoeft niet ingewikkeld of duur te zijn!
Lees verder →
Woning huis rieten dak

Je woning voorzien van prachtige ruimtes: zo kun je dat het beste doen

24 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Het inrichten van een woning: er komt veel bij kijken.
Lees verder →