Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

‘t Gait deur… Winter4Daagse De Noorder Rondtochten

20 januari 2025    Zuidhorn-nieuws
Op donderdag 23 – zondag 26 januari 2025
Noorder rondtochten

De Noorder Rondtochten vormen de wandelversie van de legendarische schaatsklassieker De Noorder Rondritten en beleeft dit jaar zijn 4e editie. De 1e editie naar een idee van Groninger schaatslegende Jan Uitham ging in 2013 precies 50 jaar na zijn overwinning op de Noorder Rondritten van start. Jan Uitham loste toen ook zelf het startschot. Met een totale afstand van 135 kilometer is de 4daagse een uitdagend wandelevenement voor de doorgewinterde wandelaar.

Startschot 4e editie De Noorder Rondtochten door Albert Bakker
In 1985, nu 40 jaar geleden, won Albert Bakker de Noorder Rondritten, en in 1986 nog een keer. Deze 4e editie zal hij het officiële startschot geven op donderdag 23 januari om 7:30 uur in Noorderpoort Euroborg aan de Boumaboulevard 113 in Groningen. Vervolgens zal de eerste groep wandelaars die de volledige 135 km gaan wandelen van start gaan, de eerste dag naar Appingedam.

Tocht voor doorzetters met thema rond Olympische ringen en wintersporten
Gedurende 4 achtereenvolgende dagen trekken wandelaars door het prachtige landschap van Groningen. De Noorder Rondtochten worden eens in de 4 jaar georganiseerd door de organisatie achter het succesvolle Groningse wandelfestival Tocht om de Noord. Hoewel de winter zich wat minder leent om langs de route flink uit te pakken in de koude buitenlucht, is er een mooi thema aan deze editie verbonden. Onderweg zullen gekleurde fakkels de wandelaars de richting wijzen. Stempelposten op de route worden omgedoopt tot Olympische dorpen waar wandelaars even tot rust kunnen komen en genieten van bijvoorbeeld warme chocolademelk of snert. Op elke wandeldag staat één van de Olympische ringen centraal (kleur: rood, geel, blauw of groen), wat tot uiting zal komen langs de route én op locaties.

Resulaten zoektocht naar 'oer-Groningers'
Organisatie Tocht om de Noord ging de afgelopen maanden op zoek naar Groningers die de Noorderrondritten hebben afgelegd op 3 verschillende manieren: per schaats, per fiets en te voet. Deze 'Oer-Groningers' worden zondag 26 januari om 16.30 uur in het zonnetje gezet bij de finish van de Noorder Rondtochten in Winsum (Marenland, Winsumerdiep 6). Hierbij is wethouder Arjan Nolles (oa. Sport) van gemeente Het Hogeland aanwezig, net als vertegenwoordigers van alle drie de organiserende comités.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Theatergroep fier

Nogmaals FIERRR op Niehove….

29 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
twee extra voorstellingen in september
Lees verder →
Eisseshof

Filmhuis Niehove start zesde seizoen

29 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
In het winterseizoen (van oktober tot en met april) met tussenpozen van 3 weken filmvoorstellingen
Lees verder →
Zaklamp stroomstoring

Ben jij voorbereid op 72 uur zonder stroom of water?

28 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Bijna de helft van de Nederlanders heeft een noodvoorraad aangelegd.
Lees verder →
Joris-bot

Ontsnapte hond zet buurt op stelten

28 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Kat in de gordijnen en kat in de boom
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over openingstijden gemeentehuis, scootmobieltraining & Ben jij voorbereid?

28 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 28 juli
Lees verder →
Trampoline 31-ai-generated-

Zo maak je je tuin klaar voor een trampoline

28 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Voor een fijne speelplek in de tuin is wat voorbereiding prettig, want kinderen willen vooral plezier maken zonder gedoe
Lees verder →