Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Succesvolle Abdijloop in Aduard

14 december 2014    Zuidhorn-nieuws
Abdijloop, georganiseerd als aanvulling op de Kerstmarkt trekt 100 lopers
Abdijloop (3)

De aanleiding was een negatieve, de fraude die de VV Aduard2000 trof, maar wat een geweldige inzet van vrijwilligers, sponsoren en leden afgelopen zaterdag tijdens de 3e Kerstmarkt. Het sportpark en haar omgeving kende een drukte van belang. De standhouders waren ondergebracht in sfeervol ingerichte tenten. Live muziek van Juliana uit Aduard, en in de avonduren een gezellige disco.

Voor het eerst werd de Abdijloop, georganiseerd als aanvulling op de Kerstmarkt. Een spannende en zeer geslaagde combinatie. De start van de Abdijloop  werd gedaan met een geweldig startschot door broeder Isebrandus van het kloostermuseum “Bernardushof” .  Een krappe 100 lopers waaronder wethouders Bert Nederveen en Henk bakker alsmede diverse Zuidhorner GroenLinksers gingen van start na een zegening van broeder Isebrandus. De route, van 6,550 KM, over de drafbaan en het Aduard 800 pad met bij terugkomst nog een pittige lus over de drafbaan werd in rap tempo volbracht. Ben Stellingwerf zette een pittige tijd neer; 6,550 km in 22.45 minuten en finishte na 2 ronden (13,110Km) in 45.31 minuten.

Volledige uitslag

Heren 13,110 KM; Dames 13,110 KM;

1 Ben Stellingwerf                                                    
2 Dries Amering 
3 Meindert Ter Veer   

Heren 6,550KM
1 Wouter Dijkstra
2 Thijs Veenstra  
3 Robert Jager      

 

  

1 Greetje Buiter
2 Nanda Pellenbarg
3 Willie Elsinga

Dames 6,550 KM
1 Marjolein Bolster
2 Hilda van Lagehoven
3 Auktje Renkema
 

 

Voor aanvang van de trekking van de loten werd het E1 team van VV Aduard2000 gehuldigd voor hun derde kampioenschap op rij. Het team wist tijdens de een na laatste wedstrijd tegen de Wilper Boys te winnen en waren daarmee verzekerd van weer een kampioenschap. “Een club met toekomst perspectief” sprak voorzitter Jacob Klaas Star tijdens de huldiging. De jongens van de E1 namen als ervaren kampioenen de felicitaties van Burgermeester Bert Swart in ontvangst.

De lotenverkopers hebben deze middag veel werk gezet en de spanning op weten te bouwen voor de verloting. Vele sponsoren hebben prijzen ter beschikking gesteld.  De loting werd verricht door Burgemeester Bert Swart onder het toezicht van notaris Tjeerd Smit. De Superhoofdprijs een 42 inch televisie werd gewonnen door mevrouw Reker, en daarmee werd een lang gekoesterde wens vervuld.

Natuurlijk werd ook het inwendige van de mens verzorgd. De catering in handen van de vrijwilligers van de VV Aduard2000, werd door velen gewaardeerd.

De VV Aduard2000 kijkt tevreden terug naar een geslaagde 3e Kerstmarkt en de 1e Abdijloop en dankt alle sponsoren, kopers,  lopers en vrijwilligers voor hun inzet.  Met het huidige draaiboek, route en enkele verbeterpunten gaat de VV Aduard2000  binnenkort van start met de voorbereiding  voor december 2015. De opbrengsten worden gebruikt voor het verder versterken van de vereniging.

foto's Mark Terpstra, Luc Veenstra, Fred Stol

  • Abdijloop (1)
  • Abdijloop (2)
  • Abdijloop (4)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ondertekening oprichting warmtebedrijf schollema

Warmtebedrijf Westerkwartier klaar voor de toekomst

04 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Om toe te werken naar een aardgasvrije gemeente
Lees verder →
Veteranendag 2025  (1)

Regionale veteranendag in Grootegast en Sauwerd

04 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
20 juni: Een dag om veteranen te bedanken voor hun inzet in dienst van vrede, vroeger en nu.
Lees verder →
Bert nederveen 2022

Gemeente Westerkwartier houdt koers: financiën op orde, aandacht voor toekomst

04 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Nederveen: Investeren in een leefbaar Westerkwartier
Lees verder →
Puzzelrit 2026 (1)

Gezelligheidsrit Zuidhorn: Oude auto’s, Groninger uitspraken en tuinartikelen

02 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
De griesel gait mie over de grauwe en Pokkel vol aarms en bainen
Lees verder →
Lotte hospers

Zakenkring Zuidhorn op zoek naar nieuwe voorzitter

02 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Lotte Hospers stopt na twee jaar
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Betalingsherinnering gemeentelijke belastingen, isolatieaanpak & Doortrappen

02 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 2 juni
Lees verder →