Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Succesvol wielercriterium in Noordhorn!(foto’s)

22 mei 2009    Zuidhorn-nieuws
De herinnering aan de valpartij van vorig jaar was er evenals nu de angst voor regen en daardoor een glad parcours op met name de Oosterweg in Noordhorn. Maar op een paar

De herinnering aan de valpartij van vorig jaar was er evenals nu de angst voor regen en daardoor een glad parcours op met name de Oosterweg in Noordhorn. Maar op een paar kleine valpartijtjes met alleen schaafplekken voor de rensters na is het een succesvolle 4e Ronde van Noordhorn geworden.

Om half vier begon de Dikke Banden Race voor de jeugd van Noordhorn, waarin winnaars zijn geworden bij de jongens:
Sander Kooistra,
2. Tiemen Menger en
3. Kars Meester
en bij de meisjes:
1. Iris Achterhof,
2. Wendy Stoepker en
3. Rina Spriensma.

De Nieuweling Meisjes/Junior Vrouwen werden om 17.00 uur weggeschoten door de heer S. de Vries, wethouder van de gemeente Zuidhorn.
Lange tijd reed Helena van Leijen uit Wageningen op kop, maar zij moest dit afstaan en naderhand genoegen nemen met een 14e plaats. Kampioen werd Marte Lenferink uit Vriezenveen, gevolgd door Maaike Hoek uit Almelo en Ilona Hoeksma uit Luxwoude. Vierde werd Kelly Markus, haar broer Barry won in 2006 de 1e Ronde van Noordhorn bij de Junioren/Nieuwelingen.

Burgemeester E. Fennema deed het startschot bij de Elite Vrouwen/Vrouwen B en ook in deze wedstrijd reed een renster lang alleen op kop. Maar ook Juliette Wigbold moest haar koppositie daarna delen met Daniëlle Bekkering en Anna van der Breggen. De laatste paar ronden met alleen deze kopgroep van 3 waren erg spannend, zou Daniëlle nog een keer kunnen winnen? Het publiek was enthousiast en stond achter haar. Mede hierdoor, gaf ze aan, kon ze ook dit jaar de titel Kampioen op haar naam zetten. Tweede werd Anna van der Breggen en derde Juliette Wigbold. De pelotonsprint werd gewonnen door Janneke Ensing uit Gieten, voor haar dus een verdiende 4e plaats. Bekers en bloemen werden uitgereikt door de heer H. van der Werff van de Rabobank Noordenveld-West Groningen.

Foto’s en andere wetenswaardigheden van dit criterium zijn te vinden op de website: www.rondevannoordhorn.nl.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Bezoek zonnedorpen

Westerkwartier kijkt bij Zonnedorpen

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
fracties zien met eigen ogen hoe bewoners samen werken aan duurzame energie en wat dat kan betekenen voor het Westerkwartier
Lees verder →
Middag humsterland luchtfoto gcwk

Feestelijke presentatie van de landschapsbiografie Westerkwartier

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Verhalen die het Westerkwartier bijzonder maken
Lees verder →
Regisseur nico van der wijk en de spelers van de potvis (foto bram keuning)-1

Binnenkort in Zuidhorn op de planken: de toneelvoorstelling De Potvis

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
De regisseur van De Potvis
Lees verder →
Mathijs boer ongeslagen tegen treffers arnhem

Landelijke jeugd ttv talero toont veerkracht

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Talero knokte zich terug uit een 3-5 achterstand.
Lees verder →
Zunobri kinea 5

Zunobri doet goede zaken voor het kampioenschap

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri staat nog altijd bovenaan met zestien punten uit negen wedstrijden.
Lees verder →
Lex van wijngaarden

Eerste Westerkwartje voor Lex van Wijngaarden

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Speciale onderscheiding voor inwoners die zich structureel op een bescheiden maar betekenisvolle manier inzetten
Lees verder →