Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Succes voor het project Erven & Tuinen Westerkwar

30 januari 2023    Zuidhorn-nieuws
Bijna 250 deelnemers hebben een workshop gevolgd en een tuinadvies aan huis gehad. Workshop Snoeien fruitbomen & Aanleg boomgaard gaat van start. U kunt zich aanmelden!
Snoeien fruitbomen foto stieneke van der wal

Het project Erven & Tuinen Westerkwartier is een groot succes! Bijna 250 deelnemers hebben een workshop gevolgd en een tuinadvies aan huis gehad. Na het volgen van de workshop kunnen deelnemers gebruik maken van subsidie voor streekeigen fruitbomen, bessenstruiken en om snoeiwerkzaamheden in de boomgaard uit te voeren.

14 februari gaan we van start met de workshop Snoeien fruitbomen & Aanleg boomgaard. Woont u in het buitengebied van het Westerkwartier en heeft u fruitbomen in uw tuin, dan is de workshop voor u interessant. Na het volgen van de workshop heeft u voldoende kennis om zelf aan de slag te gaan met het snoeien van fruitbomen.

Het snoeien van fruitbomen is niet uit een boekje te leren, maar door het volgen van deze workshop krijgt u voldoende informatie om zelf aan de slag te gaan. De workshop bestaat uit een theorieavond die online gegeven wordt via Zoom*, twee praktijkdelen** en aansluitend een tuinadvies bij u thuis. U krijgt uitleg over de natuurlijke groei van fruitbomen, verschillende manieren van snoeien en hoe bomen daarop reageren. Ook wordt de aanleg van een boomgaard besproken en welke typische fruitrassen er zijn in het Westerkwartier. Bij de praktijk wordt er onder begeleiding van ervaren fruitsnoeiers geleerd hoe jonge fruitbomen te snoeien en wat te doen bij achterstallig onderhoud.

Data en locaties
Theorie dinsdag 14 februari 2022 van 19.30 – 21.30 uur, online via Zoom 

Praktijk wordt in kleine groepen gegeven en daarvoor zijn 4 keuze mogelijkheden: 
Vrijdagochtend 17 en 24 februari van 9.00 - 12.00 uur, locatie boomgaard in Westerkwartier
Vrijdagmiddag 17 en 24 februari van 13.00 - 16.00 uur, locatie boomgaard in Westerkwartier
Zaterdagochtend 18 en 25 februari van 9.00 - 12.00 uur, locatie boomgaard in Westerkwartier
Zaterdagmiddag 18 en 25 februari van 13.00 - 16.00 uur, locatie boomgaard in Westerkwartier     

Aanmelden en kosten
U kunt zich aanmelden via de website http://www.erven-tuinenwesterkwartier.nl  of contact opnemen met Stieneke van der Wal, telefoonnummer 06 - 83 972 103, mail info@hetnoordererf.nl 
Kosten: € 75,- per persoon voor de workshop inclusief cursusmap en aansluitend het tuinadvies.

Samen
Erven & Tuinen Westerkwartier is een initiatief van Het NoorderErf en IVN Westerkwartier. O.a. de gemeente Westerkwartier en de provincie Groningen dragen bij aan het project.

 Bijlage foto workshop snoeien fruitbomen, Erven Tuinen Westerkwartier, gemaakt door Stieneke van der Wal:

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Gemeentehuis-zuidhorn

Over Aangepaste openingstijden, subsidieregelingen & korting op regenton

15 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 8 juli 2025
Lees verder →
Middag humsterland luchtfoto gcwk

Boerderijen in het Westerkwartier én 20-jaar Nationaal Landschap Middag-Humsterland’

15 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Thema-avond ‘Architectuur in het Westerkwartier
Lees verder →
Bakkerij van der bijl-opening (1)

Bakkerij van der Bijl opent winkel en trakteert Zuidhorners

14 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld - fotos
Genieten van terras, IJs en springkussen
Lees verder →
Kunstkwartier

Tussen kunst en curry; Afsluiting seizoen van Het kunstkwartier

14 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Eén potpourri van muziek, verhalen en beeldende kunst
Lees verder →
Pleinfeest-schuiling

Zuidhorn geniet van verjaardagsfeest Schuiling

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld - fotos
Perfect weer, swingende muziek en een engelbewaarder tot slot
Lees verder →
Helicopter-3378335 640

Helikopter, helikopter. Mag ik met jou mee om hoog?

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Hoog in de wolken wil ik wezen. Hoog in de wolken wil ik zijn. Helikopter, helikopter
Lees verder →