Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Subsidies voor cultuur in het Westerkwartier

14 oktober 2009    Zuidhorn-nieuws
Er is een totaal bedrag van EUR 8625,-- aan subsidie voor een aantal cultuurprojecten in het Westerkwartier. Het geld wordt verdeeld over drie projecten: "Kom op verhoal" en "Geluud lopt, Camera lopt

Er is een totaal bedrag van EUR 8625,-- aan subsidie voor een aantal cultuurprojecten in het Westerkwartier. Het geld wordt verdeeld over drie projecten: "Kom op verhoal" en "Geluud lopt, Camera lopt !", beide van de Stichting Mien Westerkwartier en "ABC Muziek" van het ABC muziekfestival. Met dit besluit volgen GS de positieve adviezen over deze projecten van de stuurgroep Regionaal Cultuurplan Westerkwartier.



"Kom op verhoal"
Dit project ontvangt een bijdrage van EUR 4.750,--. Doel van het project is de bevordering van de kunst van verhalen vertellen. De verhalen moeten een relatie hebben met de cultuurhistorie van het Westerkwartier. Er worden avonden georganiseerd (vergelijkbaar met de Ierse Pub) waarop vertellers en schrijvers uit het Westerkwartier verhalen en muziek brengen. Die avonden zijn bestemd voor de lokale bevolking en toeristen. De optredens zullen primair in de vier Westerkwartier-gemeenten worden gehouden, maar vervolgens ook daar buiten.

"Geluud lopt, Camera lopt"
Via dit project - waarvoor een subsidie van EUR 2.375,-- wordt verleend - wil de stichting Mien Westerkwartier optredende kunstenaars/artiesten uit het Westerkwartier op dvd vastleggen en een aantal videoclips maken waarmee het Westerkwartier naar buiten kan treden. De dvd wordt op markante locaties in het Westerkwartier opgenomen zodat het kan worden ingezet bij de promotie van dit gebied.

"ABC Muziek"
ABC muziek uit Grijpskerk ontvangt een subsidie van EUR 1.500,-- voor het ABC muziekfestival. Op dit festival gaan amateurorkesten ieder een half uur spelen. Er worden prijzen beschikbaar gesteld voor de beste performance en de beste solist. De toekenning van prijzen gebeurt niet op basis van punten maar op basis van het muzikale plezier dat de juryleden hebben beleefd aan de optredens. In tegenstelling tot de gebruikelijke festivals geeft de organisatie daardoor ook ruimte - en waardering - voor ludieke of ontroerende optredens.

14-10-2009 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Schotse hooglanders in zuidhorn (7)

Schotse hooglanders zijn weer in ‘t park

14 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Laat de dieren met rust en honden aan de lijn!
Lees verder →
Team 3 kampioen 3e klasse

Jeugdteam ttv Talero 3 kampioen en succes bij de Table Stars

14 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Talero 3 is met een straatlengte voorsprong kampioen geworden in de 4e klasse en mag in het najaar in de 3e klasse uitkomen
Lees verder →
Tafel servies

Kies je voor een ronde of een rechthoekige salontafel

14 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Een woonkamer voelt pas echt prettig aan als meubels mooi op elkaar aansluiten
Lees verder →
Voorjaarskermis zuidhorn (1)

Voorjaarskermis Zuidhorn; Suikerspinnen en Springen en zwaaien

12 april 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Genieten onder een mooi zonnetje
Lees verder →
Auto frans hage

Vrolijke opening expositie ‘Klassiekers in de kunst”

12 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De expositie bestaat uit prachtige schilderijen van oldtimer auto’s gemaakt door Frans Hage en verrassende, speelse door Dick Koppers geconstrueerde voertuigen, gemaakt van oude naaimachines.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

VZ, Pro, CU en VVD beste basis voor stabiel bestuur komende jaren in Westerkwartier

12 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sterk maakt plaats voor VVD Westerkwartier
Lees verder →