Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Subsidie voor wetenschapstruck die jongeren leert over AI

20 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Jouw Technologie van Morgen
Truck jeugd mbv ai

De provincie Groningen draagt €10.000 bij aan het 'Jouw Technologie van Morgen' onderwijsprogramma: een van de twee lesprogramma’s die worden aangeboden in de wetenschapstruck van de Rijksuniversiteit Groningen. De truck is een rijdend laboratorium en klaslokaal ineen en gaat langs scholen om jongeren spelenderwijs te leren over wetenschap en techniek. Met 'Jouw Technologie van Morgen' komen jongeren op een interactieve manier in aanraking met kunstmatige intelligentie (AI).

Hoe werkt AI, hoe pas je het toe en hoe ga je er op een verantwoorde manier mee om? Daarover leren jongeren met het ‘Jouw Technologie van Morgen’ programma. Mede dankzij de subsidie van de provincie Groningen kan de wetenschapstruck dit programma blijven aanbieden. De truck heeft naast het lesprogramma over AI ook een programma over energie. Jaarlijks bezoekt de wetenschapstruck meer dan honderd scholen in het land. 

Jouw Technologie van Morgen 
Jouw Technologie van Morgen is ontwikkeld door het ELSA AI lab Noord-Nederland (ELSA-NN). Dit is een samenwerkingsverband van onderzoeksinstellingen, bedrijven, maatschappelijke instellingen en inwoners. De partijen doen onderzoek naar en willen bijdragen aan verantwoorde ontwikkeling en toepassing van AI in de gezondheidszorg. Het UMCG is penvoerder in het project.  

AI Hub Noord Nederland 
Naast het onderwijs gaat AI ook een steeds grotere rol spelen in het bedrijfsleven. Vorige maand gaf de provincie Groningen al subsidie aan het project AI-hub Noord Nederland. Bedrijven in het noorden kunnen met hulp van deze hub de mogelijkheden van AI ontdekken en leren om de technologie op een betrouwbare manier in te zetten. Ook de wetenschapstruck krijgt ondersteuning vanuit de AI-hub Noord Nederland. 

afbeelding uiteraard met AI gemaakt!

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Crevix-dijkstra

Crevix; Creatieve en artistieke 3D producten uit Zuidhorn

05 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
gepersonaliseerde 3D-geprinte lampen, sportlampen en clubdisplays
Lees verder →
Wespen

Limonadewesp nipt op 1 in nationale wespentelling

08 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Beduidend minder dan het gemiddelde in 2025
Lees verder →
Isolatie-aanpak (1)

Gemeente Westerkwartier organiseert informatiemarkten over isolatie- en ventilatiesubsidies

08 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Subsidie tot 100% van de kosten
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke speciale gast bij theatershow De Laatste Etappe in Utrecht

08 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Liefst 19 jaar leeft Bauke Mollema zijn droom in het profpeloton. Nooit eerder was een Nederlander zo lang beroepswielrenner
Lees verder →
Ereteken hattu 1

Postuum Ereteken voor Orde en Vrede voor KNIL-militair Marcus Hattu

08 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Burgemeester Ard van der Tuuk droeg de militaire onderscheiding in Nuis over aan zijn oudste zoon Justus Hattu.
Lees verder →
Excursie historische kring 2026 (1)

Geslaagde excursie Historische Kring Zuidhorn

07 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
bezoek Paesens-Moddergat, Lauwersoog en borg Verhildersum
Lees verder →