Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Subsidie voor onderhoud korenmolens in gemeente

31 augustus 2012    Zuidhorn-nieuws
De Erfgoedinspectie heeft de gemeente Zuidhorn in 2011 benaderd om mee te werken aan de Erfgoed Monitor.

De gemeente Zuidhorn is beoordeeld in hoeverre zij de Monumentenwet naleeft. Uit het verschenen beoordelingsrapport van de Erfgoedinspectie blijkt dat de gemeente haar monumentenbeleid goed voor elkaar heeft. 
De gemeente stelt alles in het werk om haar monumenten goed te onderhouden, daarvoor vraagt zij ook de nodige subsidies aan. Zo heeft de gemeente recent voor de vier korenmolens de maximale onderhoudssubsidie gekregen op basis van het Besluit rijksregeling instandhouding monumenten (Brim). Het gaat om de molens in Grijpskerk (De Kievit), Noordhorn (De Fortuin) en Oldehove (De Aeolus en De Leeuw). 

Gezamenlijk archeologiebeleid
Op het gebied van archeologiebeleid kan de gemeente nog verbeteringen aanbrengen volgens de Erfgoedinspectie. De gemeente heeft hierop samen met de andere gemeenten in het Westerkwartier actie ondernomen. De vier gemeenten gaan gezamenlijk het archeologie- en cultuurhistorisch beleid ontwikkelen. Naar verwachting is dit beleid in het voorjaar van 2013 gereed.

Monitor Erfgoedinspectie
De Erfgoedinspectie houdt op nationaal niveau toezicht op het behoud en beheer van de beschermde archeologische monumenten, opgravingen en vondsten en op de gebouwde rijksmonumenten en door het rijk beschermde stads- en dorpsgezichten. Een belangrijk instrument dat de Erfgoedinspectie hiervoor gebruikt, is de tweejaarlijkse Monitor Erfgoedinspectie. Deze Monitor geeft een indicatie van het nalevingniveau van de geldende wet- en regelgeving door gemeenten. Gemeenten zijn verplicht aan de Monitor Erfgoedinspectie mee te werken.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Moeder kind schrijven pixabay

Word jij de eerste gemeentedichter van Westerkwartier?

26 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Doe mee: openbare verkiezing!
Lees verder →
Heike meyers 2025

Hoe blijf je vitaal tot op je 83e? “Mensendieck!” zegt Heike Meyers

26 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
45 jarig jubileum van haar praktijk
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over scholen weer begonnen, stemmen tellen openbaar & Economische visie

26 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 26 augustus 2025
Lees verder →
Busstation (2)

Vernieuwde reguliere Qbuzz dienstregeling

25 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
De zomervakantie is alweer ten einde. Qbuzz start met de vernieuwde, reguliere dienstregeling
Lees verder →
Viskaravaan-2025 (2)

Volop vis tijdens VISKaravaan in Briltil

25 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
*Behalve toen de fotograaf kwam..
Lees verder →