Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Stuurloos tussen de donderkoppen

31 augustus 2009    Zuidhorn-nieuws
LAUWERSOOG- Een dreigende lucht hing boven het Lauwersmeergebied. De donkere wolken voorspelden veel nattigheid. Storm. Net als de literaire tocht ‘Stuurloos’ van schrijver Gritter en dichter Koos van der Goot. Deze tocht

LAUWERSOOG- Een dreigende lucht hing boven het Lauwersmeergebied. De donkere wolken voorspelden veel nattigheid. Storm. Net als de literaire tocht ‘Stuurloos’ van schrijver Gritter en dichter Koos van der Goot. Deze tocht beleefde afgelopen zaterdag zijn pemière. Ondanks de vele buien waren er toch tien deelnemers aanwezig om de combinatie tussen de proza en poëzie mee te krijgen op de bodem van de oude Lauwerszee.

“Wij zullen onderweg niet praten, onderling kunt u babbelen wat u wilt,” had Gritter nog gezegd voordat de tocht begon. De auteurs bleven tijdens het wandelen stil om de spanning vast te houden. Een verhaal met grote symboliek die het publiek tot nadenken bracht werd afgewisseld met een wandeltocht in mooie markante natuur. Het kraken van de oude bomen werd afgewisseld met opvliegende eenden. En op bijzondere plekjes bleven de auteurs stil staan om hun verhaal te vervolgen. Bijzonder was dat in het heetst van de stijd de wind echt opstak en een bui de toeschouwers verraste. Niet storend, maar alsof het zo gepland was.

Zon wisselde de sputters al snel af, terwijl het verhaal over De Rug te Lauwesoog heen bulderde. Het publiek vond het een indrukwekkend verhaal, dat ze nog even een plekje moesten geven. Daar was achteraf nog tijd voor, toen kon er nagepraat worden met de auteurs en met elkaar. Een bijzondere afsluiting waar over de symboliek en over eigen gebeurtenissen werd gepraat. Van der Goot: “Als je dit soort intimiteit bereikt en mensen zo kunt beroeren, weet je dat je een goed verhaal hebt verteld.” Het verhaal gaat door. Op 4, 5 en 11 september wordt de tocht nogmaals gelopen.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Fun in the park 2026 (1)

Lekker weertje tijdens Fun in the Park Zuidhorn

11 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Het bijna traditionele 'Fun in the Park'! met een stormbaan, wilde stier en schmink
Lees verder →
Scootmobieltraining (12)

Scootmobieltraining in Zuidhorn

11 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Meer zekerheid op de scootmobiel? Kom naar de scootmobieltraining
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Veiligheidsdag & Tegemoetkoming Meerkosten

11 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 11 augustus
Lees verder →
Politieauto

Ongeval in Noordhorn en fiets in sloot in Niebert

10 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
politie rukt uit
Lees verder →
College 2026

Paniekvoetbal college Westerkwartier in Grijpskerk?

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Team raad & college speelt zaterdag tegen Vrouwen 1 Grijpskerk
Lees verder →
Swimteam zuidhorn 2026

Swim team Zuidhorn accepteert Challenge

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
29 augustus zwemmen van Zoutkamp naar hartje stad Groningen
Lees verder →