Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Structurele aanpak menstruatiearmoede “is dat nou echt nodig?”

12 november 2022    Zuidhorn-nieuws
Het antwoord is -helaas- ‘jazeker’. Landelijk gaat het om 1 op de 10 vrouwen die menstruatieproducten niet kunnen betalen
Bloedserieus foto

Westerkwartier – Naast de energiecrisis en de flink gestegen kosten voor levensonderhoud hoort ook aandacht te zijn voor menstruatiearmoede. Althans, dat vinden Natasja Bennink (GL) en Myra Eeken-Hermans (PvdA), initiatiefnemers van de motie Bloedserieus. “We roepen het college op om een structurele aanpak te organiseren binnen het armoedebeleid.”

“Tijdens de behandeling van de begroting 2023 tijdens de gemeenteraadsvergadering van gisteren is de motie bijna raadsbreed aangenomen en heeft het college toegezegd om erop terug te komen in december,” aldus de raadsleden Bennink en Eeken-Hermans.

Gratis menstruatieproducten in wc’s van openbare ruimtes zoals gemeentehuizen, scholen, bibliotheken, musea, dorpshuizen en sportzalen! Daarnaast maakt zichtbaar maken van tampons en maandverband het onderwerp ook bespreekbarder. Menstruatieproducten zijn een basisbehoefte en moeten toegankelijk zijn voor alle meisjes en vrouwen in Westerkwartier.

Op de vraag “is dat nou echt nodig?” is het antwoord -helaas- ‘jazeker’. Landelijk gaat het om 1 op de 10 vrouwen die menstruatieproducten niet kunnen betalen. En wat te denken van de jonge meiden die op school maandelijks verzuimen omdat ze de producten niet hebben en er ook nog eens niet over durven te praten.

Eerdere inzamelacties van menstruatieproducten die door de Voedselbank Westerkwartier werden uitgegeven aan de mensen die dit nodig hebben, zijn heel nuttig gebleken, maar dat is geen structurele oplossing. Elke maand worden de vrouwen en meisjes er immers weer mee geconfronteerd. “Wij pleiten met deze motie juist voor een structurele aanpak.”

Fotobijschrift: (links) Myra Eeken-Hermans (PvdA Westerkwartier) en Natasja Bennink (GroenLinks Westerkwartier) pleiten voor een structurele aanpak van menstruatiearmoede in het Westerkwartier

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Abdij artvark live  eric van nieuwland

Jaarprogramma 2025-2026 Abdijconcerten bekend

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
De kaartverkoop van het nieuwe seizoen gestart.
Lees verder →
Lantaarnpaal-poster-juli (1)

Nieuws van de lantaarnpaal #2

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aanplakbiljet is van alle tijden, denk aan Luther die zijn stellingen kenbaar maakte door ze aan de deur te spijkeren. Ook de lantaarnpaal is een gewillig object om boodschappen of oproepen te doen.
Lees verder →
Aduarderzijl-2025-2

Op de fiets door bijzondere landschap tussen Ezinge, Garnwerd en Schilligeham

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 16 augustus vanuit Museum Wierdenland, Ezinge
Lees verder →
Varen-bootje-matsloot

Rondje Zummer kiest het ruime sop en vaart Westerkwartier binnen

30 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Vanaf 18 augustus doet verslaggeversduo Maartje Ettema en Niiwino Geertsema, Schaphalsterzijl, Ezinge en Aduarderzijl en Garnwerd aan
Lees verder →
Politieauto

Verdacht persoon snuffelt rond in tuinen in Zuidhorn

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
“Maakt er een rommeltje van”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Vervolg gesprekken huisvesting statushouders & korting op regenton

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 29 juli 2025
Lees verder →