Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Stralende ‘Unplukked’ versie KunstKwartier bij Oudebosch

22 juli 2024    Zuidhorn-nieuws
Muziek om het huis, in de winkel en in de gaarden van fruitteeltbedrijf Oudebosch in het idyllische Niehove
Unplukked tjitte jan hogeterp

Ruim honderd leerlingen o.l.v. van docenten stelden zich op als ensemble of orkest in de fruitgaarden en vertoonden hun muzikale kunsten aan ruim 250 bezoekers die al wandelend door de fruitgaarden aan de hand van een opgestelde wandelroute de orkesten bezochten.

Zo raakten het strijkersorkest o.l.v. Inge Muntendam, Heleen Pol en Anne Vos en het gitaarensemble o.l.v. hun docenten Willem Pots en Pieter Nanne Groot de gevoelige snaar bij het publiek. Het strijkersorkest deed dat met de vertolking van een banana song, terwijl de leerlingen gitaar het publiek trakteerden op gitaarklanken uit de ouverture van de Peer- Gynt Suite.

Het saxofoonorkest o.l.v. Jildou Renema en Mathilde toverde prachtige citroenklanken met hun 'Lemontree' en docenten Izebrand de Boer en Pauline Oostenrijk maakten met hun orkest klarinet en hobo een fruitige muzikale mix van o.a. 'The Bananaboatsong' en Herbie Hancock's 'Watermelonman'. Op deze avond bleek de banaan toch wel het meest gebruikte ingrediënt te zijn, want het koperorkest musiceerde er ook lustig op los met o.a. een Bananenlied, alleen deze versie was in een 'Europapa' cocktail gemixed.

Op het plein stond slagwerk Procussion XL ( uitgebreid met zang, gitaren en accordeon) met een tutti frutti van songs van Paul Simon en Braziliaanse klanken van de band Babado Novo (Babado= portugeze druivensoort).

Niet alleen auditieve en visuele zintuigen werden geprikkeld, maar ook de smaakpapillen werden gestreeld in de vorm van het proeven van fruitijs, geserveerd door Rianne’s Boerderij IJs en Klaas Everts van Everts partycatering was speciaal ingevlogen om zijn specialiteit van fruitsmoothies te blenden en te serveren.

De gastvrije familie Tolner- van Woudenberg, eigenaar van het fruitteeltbedrijf had speciaal de fruitwinkel voor het publiek geopend, verzorgde gratis ritten met het ‘plukttreintje’ over de route en had een zeer speciale sportieve wedstrijd voor deze avond georganiseerd: het WK kersenpit spugen. De winnaar, met een score van 10.56 meter, werd door de familie beloond met een fruitige prijs!!
Het KunstKwartier en familiebedrijf van Oudebosch kijken terug op een zeer geslaagde, zonnige en fruitige avond.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ommetjeprijs

Provincie steunt Kunstommetje Zuidhorn met advies en geld

21 april 2026    Zuidhorn-nieuws
"De jury is bijzonder enthousiast over het Kunstommetje Zuidhorn: een origineel, inhoudelijk sterk en uitzonderlijk goed uitgewerkt ommetje dat kunst, cultuur, historie en dorpsbeleving op een overtuigende manier samenbrengt".
Lees verder →
Oudere jongere

Kamers met Aandacht

21 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Bij stichting Kamers met Aandacht verhuren mensen een kamer in hun huis aan een jongere die een extra steuntje in de rug nodig heeft
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Noodfonds Westerkwartier, eenzame huisdieren & Tijdelijke stremming van de Hooiweg

21 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 21 april
Lees verder →
4 mei 2023 (1)

Jaarlijkse Nationale 4 mei herdenking in Zuidhorn

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Maandag 4 mei – 19.30 uur: herdenking bij het monument in het Wilhelminapark
Lees verder →
Team 1 eind 2526

Teams ttv Talero snakken naar eind seizoen

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de laatste competitieronde konden geen teams van ttv Talero meer promoveren of degraderen.
Lees verder →
Omd niehove

Veerkrachtig erfgoed in het Westerkwartier!

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De Stichting Open Monumentendag Westerkwartier kijkt met veel enthousiasme vooruit naar de aankomende Open Monumentendag op zaterdag 12 september 2026.
Lees verder →