Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Stralende ‘Unplukked’ versie KunstKwartier bij Oudebosch

22 juli 2024    Zuidhorn-nieuws
Muziek om het huis, in de winkel en in de gaarden van fruitteeltbedrijf Oudebosch in het idyllische Niehove
Unplukked tjitte jan hogeterp

Ruim honderd leerlingen o.l.v. van docenten stelden zich op als ensemble of orkest in de fruitgaarden en vertoonden hun muzikale kunsten aan ruim 250 bezoekers die al wandelend door de fruitgaarden aan de hand van een opgestelde wandelroute de orkesten bezochten.

Zo raakten het strijkersorkest o.l.v. Inge Muntendam, Heleen Pol en Anne Vos en het gitaarensemble o.l.v. hun docenten Willem Pots en Pieter Nanne Groot de gevoelige snaar bij het publiek. Het strijkersorkest deed dat met de vertolking van een banana song, terwijl de leerlingen gitaar het publiek trakteerden op gitaarklanken uit de ouverture van de Peer- Gynt Suite.

Het saxofoonorkest o.l.v. Jildou Renema en Mathilde toverde prachtige citroenklanken met hun 'Lemontree' en docenten Izebrand de Boer en Pauline Oostenrijk maakten met hun orkest klarinet en hobo een fruitige muzikale mix van o.a. 'The Bananaboatsong' en Herbie Hancock's 'Watermelonman'. Op deze avond bleek de banaan toch wel het meest gebruikte ingrediënt te zijn, want het koperorkest musiceerde er ook lustig op los met o.a. een Bananenlied, alleen deze versie was in een 'Europapa' cocktail gemixed.

Op het plein stond slagwerk Procussion XL ( uitgebreid met zang, gitaren en accordeon) met een tutti frutti van songs van Paul Simon en Braziliaanse klanken van de band Babado Novo (Babado= portugeze druivensoort).

Niet alleen auditieve en visuele zintuigen werden geprikkeld, maar ook de smaakpapillen werden gestreeld in de vorm van het proeven van fruitijs, geserveerd door Rianne’s Boerderij IJs en Klaas Everts van Everts partycatering was speciaal ingevlogen om zijn specialiteit van fruitsmoothies te blenden en te serveren.

De gastvrije familie Tolner- van Woudenberg, eigenaar van het fruitteeltbedrijf had speciaal de fruitwinkel voor het publiek geopend, verzorgde gratis ritten met het ‘plukttreintje’ over de route en had een zeer speciale sportieve wedstrijd voor deze avond georganiseerd: het WK kersenpit spugen. De winnaar, met een score van 10.56 meter, werd door de familie beloond met een fruitige prijs!!
Het KunstKwartier en familiebedrijf van Oudebosch kijken terug op een zeer geslaagde, zonnige en fruitige avond.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Werkzaamheden kruisinga juliana

Kruisingen centrum Zuidhorn op de schop

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Onlangs is gestart met de werkzaamheden aan de Overtuinen in het kader van het project Vergoenen centrum Zuidhorn.
Lees verder →
Nederveen

Met moeite een sluitende begroting van Wethouder Nederveen

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
"had het graag anders gezien voor mijn laatste begroting"
Lees verder →
Veiligheidsmarkt (1)

Veiligheidsmarkt in Zuidhorn: informatie met een stukje banketstaaf

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
"Je buurt een beetje in de gaten houden"
Lees verder →
Job de bruin

Samen zingen met Job de Bruijn in de Dorpskerk Zuidhorn

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Job de Bruin is een oud predikant van de Dorpskerk en geniet landelijke bekendheid vanwege zijn muzikale activiteiten.
Lees verder →
Melkveehouderij hulshoff bedrijfsbezoek

Wenakker Westerkwartier bezoekt melkveehouderij Hulshoff in Marum

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Hulshoff is niet alleen actief melkveehouder, maar ook lid van de werkgroep Wenakker en bestuurlijk actief
Lees verder →
Leden van de rekenkamer chris van der schors avelien haan en jan-willem van de kolk

Gemeenteraad Westerkwartier benoemt nieuw lid en herbenoemt twee leden van de Rekenkamer

16 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De Rekenkamer onderzoekt of het gemeentebestuur het geld goed uitgeeft en of het beleid werkt zoals bedoeld.
Lees verder →