Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Stimuleringsregeling voor versterking winkelcentra Westerkwartier

5 maart 2021    Zuidhorn-nieuws
Onderdeel uit van dit uitvoeringsprogramma Retailvisie
Zuidhorn-2019 hoofdstraat

De gemeente Westerkwartier komt met een stimuleringsregeling om de winkelcentra aantrekkelijker en compacter te maken. Hiermee wil de gemeente de aantrekkelijkheid van de winkelkernen vergroten. De regeling is van toepassing op de kernen Leek, Zuidhorn, Marum, Grootegast en Grijpskerk.

Ondernemers en vastgoedeigenaren in de kernwinkelgebieden kunnen gebruik maken van subsidie voor gevelverbetering. Ook is subsidie mogelijk voor de planontwikkeling. Daarnaast is subsidie beschikbaar voor ondernemers uit de retailsector om hun bedrijf te verplaatsen naar het kernwinkelgebied. Doel hiervan is om leegstand in de winkelcentra te beperken en om de centra compact en toekomstbestendig te maken.

Wethouder Elly Pastoor: “Dit is een ontzettend belangrijke regeling , die kansen biedt voor winkeliers en ondernemers, zeker nu vanwege corona. Belangrijk voor het aantrekkelijk maken en houden van compacte winkelcentra waar het goed winkelen is voor het publiek, in een aangename omgeving. Met ook volop kansen voor ondernemers om gezamenlijk winkelend publiek te trekken. Alle maatregelen bij elkaar moeten ervoor zorgen dat het publiek (nog) meer naar de winkelcentra in Westerkwartier trekt. De gemeente slaat hiervoor de handen ineen met de ondernemers.”

De stimuleringsregeling versterking winkelcentra maakt onderdeel uit van dit uitvoeringsprogramma Retailvisie dat vorig jaar samen met de ondernemersverenigingen is opgesteld. Een ander onderdeel is een projectmatige aanpak van de leegstand. De twee centrummanagers gaan hiermee aan de slag. Het uitvoeringsprogramma Retail omvat daarnaast de volgende activiteiten: centrummanagement, verbeteren openbare ruimte en verblijfskwaliteit, promotie en marketing en versterking ondernemerschap. Meer informatie over de stimuleringsregeling is te vinden op http://www.westerkwartier.nl/stimuleringsregeling

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Terp van ezinge

Landschapscafé in Ezinge

08 april 2026    Zuidhorn-nieuws
bezoekers worden meegenomen in de verhalen achter de natuurterreinen en erfgoedlocaties
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Informateur Marcel Thijsen over resultaten gesprekken

07 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Openbare bijeenkomst op woensdag 8 april
Lees verder →
Acro-valencia

Uitzonderlijke prestatie Acro Academy Noord Nederland in Valencia

07 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Alle teams van Acro Academy Noord Nederland winnen medaille op internationaal toernooi in Valencia
Lees verder →
Bijna kampioen team 3 dubbel

Jeugdteam 3 van ttv Talero officieus kampioen in de 4e klasse

07 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de 4e klasse bij de jeugd staat Talero 3 riant bovenaan en kan hun de titel en promotie naar de 3e klasse eigenlijk niet meer ontgaan
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Openbare bijeenkomst: Terugkoppeling informateur & Tijdelijke stremming van de Hooiweg

07 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 7 april
Lees verder →
Bauke

Bauke ambassadeur WK wielrennen in Groningen en Drenthe

04 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport - fotos
Bauke Mollema stopt aan het einde van het seizoen met zijn actieve wielercarrière. De dan 40-jarige oud-winnaar van onder meer de Ronde van Lombardije en twee ritten in de Tour de France zal zich daarna niet vervelen.
Lees verder →