Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Stimuleringsregeling voor versterking winkelcentra Westerkwartier

5 maart 2021    Zuidhorn-nieuws
Onderdeel uit van dit uitvoeringsprogramma Retailvisie
Zuidhorn-2019 hoofdstraat

De gemeente Westerkwartier komt met een stimuleringsregeling om de winkelcentra aantrekkelijker en compacter te maken. Hiermee wil de gemeente de aantrekkelijkheid van de winkelkernen vergroten. De regeling is van toepassing op de kernen Leek, Zuidhorn, Marum, Grootegast en Grijpskerk.

Ondernemers en vastgoedeigenaren in de kernwinkelgebieden kunnen gebruik maken van subsidie voor gevelverbetering. Ook is subsidie mogelijk voor de planontwikkeling. Daarnaast is subsidie beschikbaar voor ondernemers uit de retailsector om hun bedrijf te verplaatsen naar het kernwinkelgebied. Doel hiervan is om leegstand in de winkelcentra te beperken en om de centra compact en toekomstbestendig te maken.

Wethouder Elly Pastoor: “Dit is een ontzettend belangrijke regeling , die kansen biedt voor winkeliers en ondernemers, zeker nu vanwege corona. Belangrijk voor het aantrekkelijk maken en houden van compacte winkelcentra waar het goed winkelen is voor het publiek, in een aangename omgeving. Met ook volop kansen voor ondernemers om gezamenlijk winkelend publiek te trekken. Alle maatregelen bij elkaar moeten ervoor zorgen dat het publiek (nog) meer naar de winkelcentra in Westerkwartier trekt. De gemeente slaat hiervoor de handen ineen met de ondernemers.”

De stimuleringsregeling versterking winkelcentra maakt onderdeel uit van dit uitvoeringsprogramma Retailvisie dat vorig jaar samen met de ondernemersverenigingen is opgesteld. Een ander onderdeel is een projectmatige aanpak van de leegstand. De twee centrummanagers gaan hiermee aan de slag. Het uitvoeringsprogramma Retail omvat daarnaast de volgende activiteiten: centrummanagement, verbeteren openbare ruimte en verblijfskwaliteit, promotie en marketing en versterking ondernemerschap. Meer informatie over de stimuleringsregeling is te vinden op http://www.westerkwartier.nl/stimuleringsregeling

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Natasja bennink doorzettersprijs

Doorzettersprijs 2025 voor ​Oldewinkel

19 november 2025    Zuidhorn-nieuws
“Doorzetters houden onze gemeente menselijk en sterk. Wie zich met zoveel toewijding inzet, verdient waardering,”
Lees verder →
Ons ideaal grijpskerk

Koninklijke Erepenning voor 125-jarige muziekvereniging ‘Ons Ideaal’ Grijpskerk

19 november 2025    Zuidhorn-nieuws
De Koninklijke erepenning is pas paar keer eerder uitgereikt in de gemeente Westerkwartier
Lees verder →
Fotobooth

De nieuwe trend voor horeca en evenementenlocaties

19 november 2025    Zuidhorn-nieuws
De hospitality- en evenementenwereld is ingrijpend veranderd.
Lees verder →
Wijn

De perfecte wijnervaring in je eigen wijnkelder

19 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Een goed glas wijn kan een gewoon diner omtoveren tot een speciale gelegenheid of een rustige avond net dat beetje extra geven.
Lees verder →
Bioscoop kaartje film

Maak van je woonkamer een bioscoop: Tips voor de ultieme filmavond

19 november 2025    Zuidhorn-nieuws
De magie van de bioscoop is uniek.
Lees verder →
Zunobri dtsharkema

Zunobri maakt het verschil in de 2e helft

18 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor Zunobri is het de zaak om vanaf de eerste minuut dezelfde energie op het veld te leggen als een week eerder in de Quicksilver S.
Lees verder →