Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Stichting uit de Kunst neemt afscheid van voorzitter en secretaris

9 juni 2019    Zuidhorn-nieuws
Gerdie Klaassen na 8 jaar voorzitter af
Udk

Afgelopen week werd tijdens een speciale bijeenkomst van het bestuur van Stichting uit de Kunst Zuidhorn afscheid genomen van Gerdie Klaassen als voorzitter. Zij zat de bijeenkomsten ruim acht jaar voor en was van grote waarde voor de stichting. Dankzij haar grote netwerk en inzet zijn vele projecten geïnitieerd en begeleidt en met goed gevolg afgesloten. Ook werd afscheid genomen van secretaris Froukje van der Vee die haar taak met grote zorgvuldigheid uitvoerde.

Gerdie Klaassen: “Ik heb de afgelopen periode met veel plezier samengewerkt maar het is goed dat er nieuwe mensen in het bestuur komen, nieuwe ideeën, ander netwerk en fris bloed”.

Enkele projecten die waaraan zij meewerkten in hun bestuursperiode:
Kunstbanken project:
Drie kunstbanken van en voor de inwoners van Zuidhorn, een bijzondere toevoeging aan de drie pleinen met beeldhouwer Natasja Bennink

De Kunstroute Etalages Zuidhorn,
Jaarlijks evenement waarbij Kunst wordt geëtaleerd in de bedrijven van Zuidhorn. Hieraan is een loterij verbonden waarmee de kunstwerken gewonnen kunnen worden. Dit jaar weer in september.

Ook was de Stichting betrokken bij of ondersteunde projecten van Willem Tjebbe Oostenbrink, Frans Vuursteen en recent Offspring Zuidhorn.

In het bestuur zitten, Simon van der Sluijs, Margriet van der Zee en Johan Vergonet. Marlies Bosch, sinds het begin verbonden aan de Stichting is een onmisbaar persoon voor het bestuur.

www.uitdekunst-zuidhorn.nl

"Uit de Kunst" laat zien wat Kunst en Cultuur voor Zuidhorn kan betekenen.
"Uit de Kunst" daagt kunstenaars uit initiatieven en activiteiten in allerlei uitingsvormen te organiseren. Het kan alle kunstdisciplines betreffen.
"Uit de Kunst" wil kunstenaars hierbij ondersteunen, ook bij het aanvragen van subsidie hiervoor.
"Uit de Kunst" wil verbindingen promoten tussen kunstenaars onderling, tussen kunst en onderwijs, tussen kunstenaars en publiek en tussen professionele en amateurkunstenaars.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Onthulling  centrumvise

Centrum Zuidhorn: groener en aantrekkelijker

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Na de zomer feestelijk moment voor inwoners
Lees verder →
Keukentafel lto

CDA Westerkwartier en LTO spreken over vergunningen, stikstof en toekomstperspectief

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Tijdens het overleg is gesproken over de gevolgen van gemeentelijke besluitvorming voor boeren en hun bedrijven.
Lees verder →
Cda 2026

CDA op campagne in het Middag Humsterland: luisteren, verbinden en toekomstgericht besturen

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het bezoek onderstreepte hoe belangrijk het is dat bestuurders niet alleen beleid maken vanaf papier, maar eerst goed luisteren naar de praktijk
Lees verder →
Veilig zichtbaar logootje

Zichtbaar Veilig: inventarisatie van (on)veilige plekken in Westerkwartier

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeenteraadsleden Annelie Bonnet (D66) en Myra Eeken-Hermans (PvdA) starten in de gemeente Westerkwartier het initiatief Zichtbaar Veilig.
Lees verder →
Fieke gosselaar

Fieke Gosselaar te gast bij de Peter, Pieternel en Meindert show

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Op vrijdag 20 maart presenteert In ‘t Holt 1654 alweer de 21e aflevering van de Peter, Pieternel en Meindert show. De speciale gast van de avond is schrijver Fieke Gosselaar.
Lees verder →
Brugwerkzaamheden2026

Brug Zuidhorn weer open: WelkominZuidhorn!

28 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Brug Zuidhorn is sinds vrijdag 27 februari 2026 weer in bediening genomen
Lees verder →