Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Stichting Oranjemarkt Zuidhorn kandidaat voor Oranje Fonds Kroonappels

4 maart 2013    Zuidhorn-nieuws
Oranje Fonds reikt ieder jaar de Appeltjes van Oranje uit en bekroont daarmee succesvolle sociale initiatieven.
Oranjefonds

- Ter gelegenheid van de aankomende inhuldiging organiseert het Oranje Fonds de zoektocht naar de Kroonappels. Er zijn drie categorieën: Jeugd, Buurt en Helpende Hand.  De Stichting Oranjemarkt Zuidhorn doet mee aan deze grote landelijke actie in de categorie buurt. Vanaf nu is deze voordracht te bekijken op http://www.kroonappels.nl onder gemeente Zuidhorn. In het stemweekend van 15, 16 en 17 maart kan iedereen uit deze gemeente hierop stemmen en zo het beschermpaar van het Oranje Fonds de weg wijzen naar de mooiste sociale initiatieven. De initiatieven met de meeste stemmen in de gemeente gaan door naar de volgende ronde.

Het Oranje Fonds reikt ieder jaar de Appeltjes van Oranje uit en bekroont daarmee succesvolle sociale initiatieven. Ter gelegenheid van de inhuldiging van het beschermpaar van het Fonds wordt een speciale editie georganiseerd. In het gehele koninkrijk kunnen maatschappelijke organisaties bestaande initiatieven voordragen in één van de drie categorieën. De drie uiteindelijk winnende organisaties  krijgen het predicaat Oranje Fonds Kroonappel en winnen elk € 50.000,= en een bronzen beeldje, uitgereikt op Paleis Noordeinde door de nieuwe Koning en Koningin.

De stichting Oranjemarkt verzorgt al 35 jaar met veel vrijwilligers op Koninginnedag een uitgebreide markt voor kinderen, particulieren en handelaren.  Jaarlijks komen er circa 30.000 bezoekers, waarmee de activiteit een bovenregionale uitstraling heeft. Hiermee wordt de lokale economie gestimuleerd en de leefbaarheid van ons dorp krijgt daarmee jaarlijks een impuls.Wij werken uitsluitend met vrijwilligers en doen alles in eigen beheer. De Oranjemarkt Zuidhorn is een voorbeeld hoe vrijwilligers met grote inzet hun dorp levendig houden.
Wij kunnen uw steun en stem gebruiken om Kroonappel te worden.


Het Oranje Fonds steunt sociale initiatieven door geld, kennis en contacten. Per jaar besteedt het Fonds ongeveer € 30 miljoen aan zo’n 8.000 grote en kleine maatschappelijke organisaties. De financiering hiervan komt van de Nationale Postcode Loterij, de Lotto en van Vrienden en het bedrijfsleven. De Prins van Oranje en Prinses Máxima zijn beschermpaar van het Fonds.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Terras in het holt

In ’t Holt 1654 Zuidhorn krijgt nieuw eigenaarskoppel

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Yvonne Minnis samen met haar man, Marcel Minnis
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →
Winkeldiefstal

Winkeldievegge op heterdaad betrapt in Zuidhorn

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Politie ingeschakeld
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema 3e in eindklassement Ronde van Oostenrijk

15 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zaterdag 18 juli wordt de De 13e Bauke Mollema Tocht verreden
Lees verder →
Buiten beter-app

Buitendienst Westerkwartier werkt gewoon door in de vakantieperiode

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
BeterBuiten-app werkt, ook in vakantietijd
Lees verder →