Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Sterk Westerkwartier: Referendum en Poll!

2 augustus 2018    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
leden betrekken bij politieke issues
Sterk-westerkwartier

Sterk Westerkwartier heeft net zijn statuten vastgesteld. Over het algemeen taaie kost voor niet-juristen, maar bij vereniging Sterk Westerkwartier zit er een nieuwigheidje in. De statuten bieden de leden de mogelijkheid om een –bindend- referendum voor te schrijven! Daarnaast wordt nu wekelijks een poll op de website gehouden.

Referendum
Politieke partijen spelen een centrale rol bij het uitdragen en ontwikkelen van ideeën, bij het bepalen van standpunten en bij de rekrutering van volksvertegenwoordigers. Daarvoor kennen zij eigen procedures en vormen van organisaties. Bij vrijwel alle partijen kunnen leden invloed uitoefenen. De wijze waarop die medezeggenschap wordt geregeld, verschilt echter vaak.

De laatste jaren hebben diverse partijen kiezers meer invloed gegeven, maar Sterk Westerkwartier gaat nu zelfs zo ver dat de leden zich via een bindend referendum over verschillende onderwerpen kunnen uitspreken!

Poll
Sterk Westerkwartier probeert echter niet alleen de leden te betrekken bij politieke issues. Zo gaat het veelvuldig en in ieder geval tot de verkiezingen wekelijks een poll op de website zetten om te polsen wat de inwoners van het Westerkwartier van verschillende onderwerpen vinden. ICT-ers als Dick Bins en Gert van Werven maken dit mogelijk voor Sterk Westerkwartier. Het zou de gemeente Westerkwartier sieren als er ook over verschillende issues polls zouden komen.

De eerste poll werd al door 38 mensen ingevuld en de vraag was of men een extra lokale politieke partij in het Westerkwartier als een verrijking voor het politieke landschap ziet. Ca. 53% zag het niet als een verrijking, ca. 47% wel. Mocht er op 21 november ook zo gestemd worden dan zou lokaal zo maar 15 zetels kunnen halen.

Per week verwacht de partij meer reacties op de poll. De poll voor deze week is: Jongeren voegen iets toe aan de lokale politiek! ; Wilt U nog stemmen dat kan elke week opnieuw op: www.sterkwesterkwartier.nl

De stelling voor volgende week zal zijn: Sluiting van gemeente huis om 2 uur 's middags is logisch bij een hittegolf?

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zunobri veld 2026

Zunobri wint de tweede helft

18 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri nam het op tegen de koploper uit Beilen.
Lees verder →
Isolatieaanpak nij begun

Inloopspreekuren en Bewonersavonden Nij Begun goed bezocht

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Informatie over de isolatiesubsidies door medewerkers van de gemeente
Lees verder →
Hans haze vz

Tussen de Gasten: Geen autobandwoningen maar ook géén kinderdagverblijven

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Recht op eeuwig vrij uitzicht bestaat niet
Lees verder →
Winnaar taart stichting sparrow

Hanneke uit Zuidhorn wint taartactie van stichting Sparrow

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In de maand april organiseerde de stichting een campagne voor haar verjaardagsfonds
Lees verder →
Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →