Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Sterk Westerkwartier!: in onze plattelandsgemeente doet elk dorp ertoe!

16 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Hans Nijland, sporticoon en voormalig Groninger van het Jaar luidt campagne in van de énige echte lokale partij - Sterk Westerkwartier!
Sterkwesterkwartier 2026-02-13

Op vrijdag 13 februari vond het feestelijke startschot voor lokale partij Sterk Westerkwartier plaats bij Sportcentrum- & Zwembad Eekeburen in Oldekerk. Niekerk-Oldekerk-Faan is het geografische hart in de gemeente Westerkwartier en van hieruit rolt de lokale partij Sterk Westerkwartier haar campagne uit naar alle dorpen. Het startschot hier is symbolisch, om zo álle sportinstellingen, sport- en culturele verenigingen in het Westerkwartier een extra hart onder de riem te steken.

Vorig jaar meldden Sportcentrum- & Zwembad Eekeburen, tennisclub de Mepsche en voetbalvereniging Zevenhuizen zich bij de gemeenteraad met hun (financiële) zorgen.

Sterk Westerkwartier en Lijst Dijkstra-Jacobi hebben er op aangedrongen dat de gemeente zich moet inspannen om deze waardevolle voorzieningen te behouden. Sportcentrum- & Zwembad Eekeburen is al meer dan 50 jaar van grote maatschappelijke waarde voor zowel Oldekerk, Niekerk en Faan, alsook voor álle omliggende dorpen in de gemeente Westerkwartier, maar ook ver daarbuiten.

Hans Nijland: “Zodra het over sport gaat dan gaat mijn hart sneller kloppen, want sport verbindt en verbroedert. Sportvoorzieningen zijn van onschatbare waarde. Door sport worden er vriendschappen voor het leven gesloten. Ik hoefde niet lang na te denken om naar het Westerkwartier te komen. Zelf heb ik bij VV Niekerk mogen voetballen en mijn opa en vader komen uit Zuidhorn. Ik voel me dan ook sterk verbonden met het Westerkwartier en ben zeer vereerd om de campagne voor de lokale partij Sterk Westerkwartier te mogen inluiden. ”

Anneke laan: “Met dit startschot willen we laten zien dat in onze plattelandsgemeente elk dorp ertoe doet en daarmee álle voorzieningen ertoe doen voor een leefbaar platteland. We moeten alles op alles zetten om voorzieningen te behouden, daar maken wij ons sterk voor.”

Geertje Dijkstra-Jacobi: “We hebben voor het startschot Hans Nijland gevraagd, omdat hij zich met hart en ziel heeft ingezet en dat nog steeds met volle overtuiging doet voor de sport in Groningen en daarbij altijd voor ogen heeft het beste voor de toekomst van Groningen. Deze mentaliteit past bij ons, altijd het beste voor de inwoners en toekomst van het Westerkwartier.”

Hans Nijland: “De twee lijsttrekkers van de lokale partij Sterk Westerkwartier, Anneke Laan en Geertje Dijkstra-Jacobi zijn supervrouwen met een topsportmentaliteit. De energie, de toewijding en bevlogenheid straalt ervan af, daar kunnen de inwoners van het Westerkwartier alleen maar trots op zijn. Op naar een grote winst aan zetels.” 

De twee lijsttrekkers van de lokale partij Sterk Westerkwartier hadden nog een leuke verrassing voor Hans Nijland. Bij de familie Kajuiter-Cazemier van de Chocoladedroom in Niekerk hadden ze een heerlijke, ambachtelijke chocolade voetbalschoen laten maken voorzien van het logo van Sterk Westerkwartier, alsook een prachtig Valentijnshart met logo en rode linten. Al met al een prachtige start van de Sterk & Krachtig campagne van de énige echte lokale partij Sterk Westerkwartier! 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kenniscafe

Uitnodiging voor het Kenniscafé: Bereikbaarheid vanuit Bewonersperspectief

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
2 juni in Zuidhorn; kenniscafé over bereikbaarheid en leefbaarheid in de regio
Lees verder →
Wereldvluchtelingendag (3)

Wereldvluchtelingendag 2026 in Zuidhorn

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Er zijn nog steeds veel vluchtelingen, omdat er in steeds meer landen helaas oorlog is.
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Aduard koerst af op derde editie Draverijen

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Een unieke mogelijkheid voor iedereen om gratis naar de paarden te kijken
Lees verder →
Auto stuur

​Tweedehands leaseauto’s: een slim alternatief voor een kleiner budget

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Een nieuwe auto rijden voor een vaste prijs per maand, zonder gedoe over onderhoud of verzekering – private lease klinkt aantrekkelijk.
Lees verder →
Thuiswerken

Thuiswerken Vanuit Zuidhorn: Hoe Lokale Ondernemers Hun Bedrijfsgegevens Online Kunnen Beschermen

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Steeds meer zzp'ers en kleine ondernemers in de regio Groningen werken thuis. Zuidhorn is een rustige gemeente — maar digitale dreigingen kennen geen grenzen.
Lees verder →
Oldtimer a-ford brandweerauto uit 1928, eigenaar dhr. venhuizen uit bedum

Oldtimer vliegt in brand op Rijksstraatweg in Noordhorn

26 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
brandweer snel ter plaatste
Lees verder →