Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Sterk techniek in Westerkwartier/Noordenveld

8 november 2019    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
De Nijeborg voert deze plannen uit in samenwerking met de Esborg, de Ronerborg en de Woldborg van rsg de Borgen, Terra Oldekerk, Terra mbo, Noorderpoort en Alfa College in Groningen, de gebiedscoöperatie Westerkwartier en het lokale bedrijfsleven.
Sterk techniek in westerkwartier

Vorige week heeft een groep van 25 belangstellenden en stakeholders kennisgenomen van de plannen voor het versterken van het techniek(onderwijs) in de regio Westerkwartier/Noordenveld. De presentatie vond plaats in de Nijeborg van rsg de Borgen in Leek. In de technieklokalen van de school aan de Waezenburglaan worden technieklessen gegeven voor o.a. de beroepsprofielen Bouwen, Wonen en Interieur (BWI) en Produceren, Installeren en Energie (PIE) van het vmbo.


Onderwijs- en techniekorganisaties en het ministerie zetten zich in voor Sterk Techniekonderwijs. Vanaf januari 2020 krijgen regio’s geld om te werken aan sterk, aantrekkelijk en innovatief techniekonderwijs, dat leerlingen goed voorbereidt op een opleiding en werk. In de regio werken vmbo-scholen, mbo-instellingen en het regionaal bedrijfsleven samen aan realisatie van de plannen. De aanleiding is een grote vraag naar technisch personeel in een krimpende markt. De doelstelling is het werken aan een duurzaam, dekkend en kwalitatief sterk technisch onderwijs.

De regio Westerkwartier/Noordenveld heeft haar plannen gepresenteerd. Zo willen ze samenwerken met het lokale bedrijfsleven door de inhoud van de lessen te koppelen aan de huidige technische ontwikkelingen en gastlessen en bedrijfsbezoeken voor de leerlingen te organiseren. Om toekomstbestendig onderwijs te bieden worden de faciliteiten in de technieklokalen verbeterd met moderne apparatuur en materialen om de veiligheid te waarborgen. Daarnaast wordt er een scholingstraject opgezet om docenten verder te bekwamen in samenwerking met het bedrijfsleven en het mbo. Het primair onderwijs wordt betrokken door o.a. de technieklokalen ter beschikking te stellen.

De Nijeborg voert deze plannen uit in samenwerking met de Esborg, de Ronerborg en de Woldborg van rsg de Borgen, Terra Oldekerk, Terra mbo, Noorderpoort en Alfa College in Groningen, de gebiedscoöperatie Westerkwartier en het lokale bedrijfsleven.

Tijdens de avond is de adviesraad Sterk Techniek Onderwijs opgericht. In november worden deze plannen tijdens een pitch gepresenteerd in Utrecht. In de loop van dit jaar wordt bekend of de subsidie wordt toegekend.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Natasja bennink doorzettersprijs

Doorzettersprijs 2025 voor ​Oldewinkel

18 november 2025    Zuidhorn-nieuws
“Doorzetters houden onze gemeente menselijk en sterk. Wie zich met zoveel toewijding inzet, verdient waardering,”
Lees verder →
Ons ideaal grijpskerk

Koninklijke Erepenning voor 125-jarige muziekvereniging ‘Ons Ideaal’ Grijpskerk

18 november 2025    Zuidhorn-nieuws
De Koninklijke erepenning is pas paar keer eerder uitgereikt in de gemeente Westerkwartier
Lees verder →
Zunobri dtsharkema

Zunobri maakt het verschil in de 2e helft

18 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor Zunobri is het de zaak om vanaf de eerste minuut dezelfde energie op het veld te leggen als een week eerder in de Quicksilver S.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over woningbouw Oostergast Oost, kindpakket & Bladkooien

18 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 18 november
Lees verder →
Kippen-pixabay

Vogelgriep vastgesteld in Opende: ruim 56.000 dieren geruimd

18 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Sinds 16 oktober geldt in Nederland een landelijke ophok- en afschermplicht voor vogels.
Lees verder →
Antifouling-verwijderen-boot

Antifouling voor je polyester boot: het ideale moment om onderhoud te doen

18 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Het vaarseizoen zit erop. De boot is uit het water, de laatste tocht is gevaren en het is tijd om het schip klaar te maken voor de winter.
Lees verder →