Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Stem mee op welke van de vijf plekken de betonkoppen moeten komen

29 september 2023    Zuidhorn-nieuws
"heeft even geduurd.............................
Kunstkoppen

In » januari dit jaar vroegen we u om ideeën aan te dragen voor het plaatsen van het kunstwerk ‘de betonkoppen’. We kregen meer dan 100 ideeën over plekken voor dit kunstwerk. Sommige locaties werden meer dan één keer genoemd, hierdoor hielden we uiteindelijk 73 verschillende plekken over. Wethouder Bé Schollema: "We werden enthousiast van deze overweldigende hoeveelheid aan reacties. Het is belangrijk dat onze inwoners mee kunnen beslissen over welke locatie het nu wordt. Daarom vragen we inwoners om te stemmen op één van de vijf locaties."
 

Vijf plekken blijven over
We hebben onderzocht welke van deze 73 plekken het meest geschikt zijn. We hebben eerst gekeken of de ondergrond geschikt is. Toen hebben we beoordeeld of het kunstwerk op die plek voldoende zichtbaar is en of de boodschap van de kunstenaar daar goed uitgedragen kan worden.

Verder is het kunstwerk destijds geschonken aan de voormalige gemeente Zuidhorn. Bij de schenking is gevraagd om het kunstwerk ook in die voormalige gemeente te plaatsen. Dit woog zwaar mee in de overweging. Na deze beoordeling zijn er nog vijf geschikte locaties over, allemaal in Zuidhorn. Wat de top vijf nog meer gemeen heeft, is dat deze plekken de ruimte hebben om de zeven koppen bij elkaar als groep te plaatsen. Hierdoor kunnen we meer betekenis geven aan de boodschap van de kunstenaar. We denken hierbij ook na over de opstelling van het kunstwerk: hoe kunnen we ze zo neerzetten dat het kunstwerk mensen uitnodigt tot nadenken en tot een gesprek over de boodschap?

Stem mee
Welke locatie heeft uw voorkeur? We willen u vragen om te stemmen op een van de vijf locaties. We gaan verder met de locatie die de meeste stemmen krijgt, daar zullen we dan ook een omgevingsvergunning voor aanvragen. Het gaat om de volgende locaties in Zuidhorn:

De dijk naast de Bert Swart brug, ten hoogte van tennisvereniging TIOL
Het Wilhelminapark, bij de fietsdoorgang onder het spoor aan de kant van de Julianalaan
Het Wilhelminapark bij de vijver aan de Wilhelminalaan
Bij het gemeentehuis in Zuidhorn, bijvoorbeeld bij of in de vijver
Op het natuureiland in de wijk Oostergast

U kunt uw stem online uitbrengen op http://www.westerkwartier.nl/betonkoppen of stuur een e-mail naar cultuur@westerkwartier.nl  U kunt tot 15 oktober stemmen.

Het kunstwerk
De betonnen koppen zijn van kunstenaar B. Lothar Frieling (1945 – 2016). Zijn kunst is vaak kritisch en grappig. Het originele kunstwerk ‘Der Betonkopf’ bestaat uit 23 betonnen koppen. Het is een kunstwerk tegen bekrompenheid, het wil mensen aan het denken zetten over openstaan voor andere meningen. Elke kop is ongeveer 90 centimeter hoog. Ze staan per stuk op een betonnen plaat van ongeveer 75 x 75 centimeter. 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Klimaatadaptief-centrum (1)

Dit zijn de mannen die het gaan doen

15 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Wethouder mag ook even op de kraan
Lees verder →
Kom-evenement 2025 (2)

Zakenkring tevreden over Kom in Zuidhorn evenement

15 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Vooral sportief en voor kids
Lees verder →
Bewoners zonnehuis somatiek (3)

Bewoners Zonnehuis op vakantie

15 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Personeel organiseert dit vanuit betrokkenheid voor hún bewoners van afdeling Somatiek 1
Lees verder →
Atelier schuilplaats

Creatieve broedplaats opent in Noordhorn: Atelier Schuilplaats

15 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Met creatieve open dag op zaterdag 27 september
Lees verder →
Startdag 2025 ttv talero rodenburghal

Startdag tafeltennisjeugd Noord-Nederland in Rodenburghal succes!

15 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Dinsdagavond kan beginnende jeugd komen trainen om 18.30 uur.
Lees verder →